Karo akademijos kariūnai mokosi vadovauti gynybos operacijoms

2019-03-03, kam.lt
Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotrauka
Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotrauka

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ketvirto kurso kariūnai vasario 18 – kovo 1 d. dalyvauja Generolo Silvestro Žukausko poligone vykstančiose lauko pratybose, kur mokosi planuoti ir vykdyti būrio gynybos operacijas. Kariūnams mokymus veda Lietuvos ir Suomijos karo akademijų instruktoriai.

Pirmąją savaitę mokymus kariūnams vedė didelę karo inžinerijos kursų patirtį turintis Suomijos karo akademijos Karo inžinerijos mokyklos kontrmobilumo instruktorius kapitonas Pekko Sipari. Suomijos karininkas kariūnus mokė gynybos operacijų metu greitai ir paprastai įrengti prieštankinius apsauginius minų laukus, šaulio, kulkosvadininko ir granatsvaidininko pozicijas.

Lietuvos karo akademijos taktikos instruktoriai kariūnus mokė žvalgyti gynybos rajoną ir pozicijas, kariūnai treniravosi, kaip tinkamai perduoti ir perimti mūšį. Kiekvienos naujos užduoties išvakarėse būdavo paskiriami nauji vadai, kurie gaudavo taktinę užduotį ir turėdavo ją atlikti kitą dieną pratybų metu.

Antrajame pratybų etape – per lauko pratybas – Lietuvos karo akademijos auklėtiniai atlieka būrio lygmens užduotis. Šiame etape siekiama įvertinti kariūnų gebėjimą vadovauti padaliniui, kai jie patiria stresą ir yra pavargę, t. y. artimomis realiam mūšiui sąlygomis, planuoti, organizuoti ir vykdyti būrio gynybos operacijas. Į šias pratybas taip pat yra įtraukti sprogdinimo darbai.

Paskutinę lauko pratybų dieną (trečiajame etape) kariūnų laukia kovinio šaudymo pratybos „Būrys gynyboje“, kurių metu Lietuvos karo akademijos auklėtiniai apibendrins ir panaudos šiuose mokymuose įgytas žinias.

Suomijos karinių pajėgų instruktorius pakviestas dalyvauti mokymuose Lietuvos karo akademijos instruktoriaus mjr. Algirdo Revaičio, kuris taip pat mokėsi ir įgūdžius tobulino Suomijos Karo inžinerijos mokykloje, iniciatyva.


Straipsnio komentarai

..2019-03-03
reik turėti omenyje kad suomijos prezidentūros vėliavoje ir herbe yra svastika. Tik jie tą svastiką vadina "laisvės kryžiumi". Dar reikalinga atsiminti kad po helsinkiu yra išrausta kažkokie nežmoniškai didžiuliai požemiai kur gali komfortiškai gyventi vos ne milijonas žmonių ty trečdalis lietuvos ten ir sporto salės, stadionai, gamyklos, tt.
www.hel.fi/helsinki/en/housing/planning/current/underground-master-plan
Nu žinot jeigu lietuvos kariuomenė nemoka gintis ir turi samdytis specialistus iš svetur tai jie ir bus išmokyti tik krapštyti nosį šokant ančiukų šokį. Kažin ar tas suomis išmokė ko nors apie tai kad geriausia gynybą tai puolimas? Nu kiek to suomio paslaugos kainavo lietuvos biudžetui? netgi jeigu tai apmokama per NATO. Nu žinot gal čia jie specialiai taip žaidžia nes užsienio misijose tarifai padidėja 10is kartų. Vagia šlykštynės.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka