Skirtas finansavimas 282 vaikų dienos centrams

2019-03-03, socmin.lrv.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos suburta atrankos konkurso komisija baigė paraiškų vertinimą ir 251 vaikų dienos centrui paskirstė 3,9 mln. eurų šiems metams. Šie vaikų dienos centrai lėšas gaus kovo mėnesio pirmoje pusėje. Dar 31 vaikų dienos centrui bus skiriama 363 tūkst. eurų, tik jų steigėjai turės patikslinti savo projektus pagal ekspertų išsakytas pastabas.

Taigi iš viso apsispręsta dėl 282 vaikų dienos centrų finansavimo – šiam tikslui skiriama 4,3 mln. eurų.

Atrankos komisijos ekspertai vertino 347 reikalavimus atitinkančias paraiškas vaikų dienos centrų finansavimui. Bendras išsakytų lėšų poreikis siekė 5,35 mln. eurų, bet, ekspertų vertinimu, tinkamomis išlaidomis galima laikyti 5,2 mln. eurų. 3 paraiškos buvo atmestos.

Norėdama prisidėti prie socialinių paslaugų plėtros savivaldybėse Socialinės apsaugos ir darbo ministerija per kovo mėnesį ieškos papildomų 888 tūkst. eurų, kad galėtų finansuoti dar 62 vaikų dienos centrus.

„Vaikų dienos centrai yra itin veiksminga prevencinė ir pagalbos šeimoms priemonė, galinti sušvelninti su įvairiais iššūkiais susiduriančių šeimų padėtį. Juose ne tik organizuojamas maitinimas, sudaromos sąlygos paruošti pamokas ir praplėsti akiratį, bet ir ugdomi socialiniai įgūdžiai, dirbamas socialinis darbas, konsultuojamos šeimos. Bendradarbiavimas su savivalda ir savivaldybių finansinė parama vaikų dienos centrams yra būtina, jeigu norime, kad tokia paslauga, jau dešimtmečius teikianti didžiulę socialinę vertę, ne tik kad egzistuotų, bet ir plėstųsi. Ypač tai pasakytina apie visuomeninių partnerių – nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių – vykdomą veiklą“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Kaip žinoma, vaikų dienos centruose teikiamos socialinės priežiūros paslaugos vaikams. Kadangi tai yra savarankiška savivaldybių funkcija, paslaugos turi būti finansuojamos iš savivaldybių biudžetų, tačiau norėdama plėsti vaikų dienos centrų tinklą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prisideda prie šių paslaugų plėtros valstybės biudžeto lėšomis, kurias paskirsto konkurso tvarka.

2017 m. ministerija finansavo 250 vaikų dienos centrų, paskirsčiusi 3,6 mln. eurų – paslaugos buvo suteiktos 8,7 tūkst. vaikų.

2018 m. buvo paskirstyta 3,9  mln. eurų 281 vaikų dienos centrui, dar 66 vaikų dienos centrai finansavimą gavo ketvirtame metų ketvirtyje, ministerijai skyrus papildomus 300 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad praėjusiais metais paslaugas vaikų dienos centruose gavo 8,9 tūkst. vaikų.

Vidutinės iš valstybės biudžeto skiriamos lėšos vienam centrui praėjusias metais sudarė 12,2 tūkst. eurų, 2019 m. – 15,2 tūkst. eurų.

Lietuvoje iš viso veikia apie 450 vaikų dienos centrų, daugiausia jų yra Vilniuje, bet esama ir savivaldybių, kuriose vaikų dienos centrų nėra – tai Neringa ir Palanga.

Vaikų dienos centrus gali steigti savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos, religinės bendruomenės ar bendrijos, vietos gyventojų bendruomenės.


Straipsnio komentarai

pritariu2019-03-03
pastebėjimams Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-03
va čia ir reikalinga klausinėti kažką apie kiaušinius ir vištas, nes čia grynai kryžiuočių drąsiųjų kelėnų al-qaedos tinklas plauna pinigus pasinaudodami vaikais kaip skudurais. Atseit kai kryžiuočiai atsikraustė ir įsitvirtino Lietuvoje čia tapo tokia siaubinga padėtis kad pasidarė reikalinga tiek tų centrų. Patys pagalvokit apie tą šilutėje veikiantį dienos centrą kur prie prokuratūros ir antstolių. Kiek ėjau pro šalį ten nieko nevyksta, tuščia... Kaip koks raganos namelis iš pasakos. Žaislų pilna vilioja, bet turbūt stovi kažkur ir didelis katilas. Porą kartų lygtais šventė kažkas gimtadienį, bet ten turbūt kaip kažkoks renginys jau už pinigus.
Nu va su ta renginių vedėjų gauja lietuvoje yra irgi labai įdomiai. Čia jau tikrai kažkokia nurenginėjimo mafija.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?