„Augame kaip gėlės savo tėviškėlėj...“

2019-02-25, Irena Gvildienė, auklėtoja - metodininkė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja.

Pasaulyje daug gražių šalių ir miestų, tačiau žmogui pati gražiausia ta žemė, kurioje jis gimė. Ta žemė – jo miestas ar kaimas, jo namai, ta žemė - jo gimtinė, Tėvynė.

Visą savaitę, pagal l/d „ Raudonkepuraitė“ darbo grupės parengtą netradicinio ugdymo savaitės planą, grupėse vyko įvairi veikla. Pirmadienio veikloje vaikai domėjosi savo miestu, kuriame gyvena, ugdėsi suvokimą apie savo vietą šeimoje, darželyje, gimtinėje, tėvynėje. kuriose buvo pasakojama, kur mūsų tėvynė, kaip surasti Lietuvą. Antradienį ir trečiadienį vaikai skubėjo gaminti vėliavėles, spalvotas gėlytes, žiūrėjo filmukus apie Lietuvą, dalyvavo sniego vežimo pilies statybai valandėlėse. Ketvirtadienį visi  dažė sniego pilį. Jos kontūrai pasipuošė geltona, žalia ir raudona spalvomis. O grupėse pieštus savo darbelius, skirtus Lietuvos gimtadieniui, eksponavo parodėlėse „ Spalvotai nupiešiu aš savo namelius“.

 

„Kalneliai, ežerai, miškai žali ir sidabrinės brastos…
žinau – nedidelis gimtasis mano kraštas,
bet išmatuoti jį tiktai širdim gali!“

 

Tokiais žodžiais darželio salėje vasario 15 dieną prasidėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ųjų metinių minėjimas. Į šventę rinkosi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai, mokytojos, darželio darbuotojai. Vaikų rankelėse plazdėjo trispalvės vėliavėlės, vaikų gamintos gėlės. Skambėjo visų sugiedota „Tautiška giesmė“. Savo meilę tėvynei Lietuvai vaikai išreiškė dainomis, eilėraščiais, žaidimais ir šokiais.

Šventinį rytmetį surengė ir vedė priešmokyklinio ugdymo mokytojos Irena Gvildienė ir Laimutė Toleikienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Janina Starovoitovienė ir muzikos mokytojas Valteris Matulis. Po šventės koridoriuje trispalviais gėlių žiedais, pagamintais darbščių vaikų ir mokytojų rankomis, „ pražydo“ medis...vardan tos Lietuvos.


Straipsnio komentarai

..2019-03-05
siaubas.. iš mažučių vaikų daro daržoves.. žydėjimai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?