Akcija „Lydeka 2019“ – per mėnesį patikrinta beveik 3 tūkst. žvejų mėgėjų

2019-03-06, am.lrv.lt

Per pirmąjį akcijos „Lydeka 2019“ mėnesį – nuo vasario 1 d. iki kovo 1 d. – aplinkosaugos pareigūnai patikrino 2775 žvejus mėgėjus ir nustatė 144 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus. 31 iš jų – šiurkštus. Be to, konfiskuoti 128 mėgėjų žvejybos įrankiai.

Daugiausia pažeidimų užfiksuota Utenos regione (40), o daugiausia šiurkščių – Kauno regione (14). Dažniausias šiurkštus pažeidimas – gyvos žuvelės naudojimas masalui.

Akcija „Lydeka 2019“ tęsis iki balandžio 20 dienos. Aplinkosaugos pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais ir toliau vykdys sustiprintą vandens telkinių kontrolę.

Už draudžiamu metu sugautą lydeką gresia nuo 120 iki 300 eurų bauda ir pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas. Be to, už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką pažeidėjas turės atlyginti 145 eurų žalą žuvų ištekliams, o jeigu lydeka sugauta gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose, žala skaičiuojama taikant trigubą įkainį.

Kovojant su pažeidėjais svarbi ir visuomenės pagalba. Aplinkosaugininkai ragina žmones, pastebėjusius žvejybos taisyklių pažeidimus, nedelsiant pranešti apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112.


Straipsnio komentarai

rusniskis2019-03-06
visikas melas,toki kieki galima patikrinti tik vasara. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-06
nors ir bandoma atrodyti kad čia kažkoks didelis darbas buvo atliktas tai nėra labai jau įspūdinga kai pradedi žiūrėti į tas matematikas. nu čia viešnamių ryšininkai išvarto skaičiukus taip kad musės atrodytų tokio dydžio kaip drambliai. 2775 žvejai per mėnesį tai kažkur nepilnai 100 žvejų per dieną. Lietuvoje yra 60 savivaldybių. Tai per mėnesį kiekvienoje savivaldybėje patikrino apie 55 žvejus. Tai yra patikrino vidutiniškai po 1,5 žvejo per dieną kiekvienoje savivaldybėje. O kiekvienoje savivaldybėje turbūt tikrai yra ne vienas ir ne du aplinkosaugininko etatai. Tai čia turbūt tik taip išsireiškė kad per mėnesį. Padarė vieną reidą ir tiek. O visą mėnesį krapštė buratinų nosis. Kodėl vaikus gąsdina kad negalima meluoti nes bus teroristinė karma ir visokie tiltų griuvimai, bražuolės, tt. Angliškose šalyse žaismingai aiškina kad kelnės dega. Gal čia kalba eina apie kažkokius hemorojaus ugnis kelnėse? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?