Mokymų dalyviai studijavo planšečių galimybes

2019-03-07, Akvilė Tamošiūnė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
Daugelis prisipažino, jog jaučiasi nedrąsiai ir net vengia naudotis išmaniaisiais prietaisais. Autorės nuotr.
Daugelis prisipažino, jog jaučiasi nedrąsiai ir net vengia naudotis išmaniaisiais prietaisais. Autorės nuotr.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko kompiuterinio raštingumo kursai vyresniojo amžiaus žmonėms, kurių skaitmeniniai įgūdžiai yra minimalūs ir nepakankami. Šįkart dalyviai mokėsi naudotis planšetėmis bei tobulino įgūdžius naudodamiesi savo išmaniaisiais telefonais.

Daugelis prisipažino, jog jaučiasi nedrąsiai ir net vengia naudotis išmaniaisiais prietaisais arba naudojasi tik labai maža jų teikiamų galimybių dalimi. Taip yra dėl nepakankamų žinių ir baimės „ne taip kažką nuspausti“. Tokie mokymai rengiami tam, kad kuo daugiau vyresniojo amžiaus žmonių „prisijaukintų“ šiuolaikines išmaniąsias technologijas ir pajustų jų teikiamą naudą.

Mokymų metu dalyviams buvo pateikta trumpa teorinė įžanga: kas yra internetas, jo teikiamos paslaugos bei jungimosi būdai, naršyklės, paieškos programos, žiniatinkliai. Visi susipažino su planšetės valdymo ypatumais bei interneto teikiamomis galimybėmis bendrauti ir susirasti reikiamą informaciją. Kaip žinia, viena esminių išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ypatybių – mobiliosios aplikacijos. Jų dėka išplečiamos telefono naudojimo galimybės. Dalyviai sužinojo, kam skirtos mobiliosios programėlės, kaip jas įsidiegti savo išmaniuosiuose įrenginiuose.

Pasibaigus mokymams visi susirinkusieji jautėsi žymiai geriau pasitikintys savimi, išmanesni, gebantys susirasti aktualią informaciją interneto platybėse, susisiekti su draugais ir artimaisiais socialiniuose tinkluose, tinkamai prižiūrėti savo įrenginius, kad jie kuo ilgiau tarnautų.

Pernai startavo projektas „Prisijungusi Lietuva“, kurio tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis ir internetu, jo teikiamomis galimybėmis. Projektas bus įgyvendinamas visoje Lietuvoje ir yra nukreiptas į gausią tikslinę grupę – apie 500 tūkst. asmenų, kurie vis dar nesinaudoja internetu arba kurių skaitmeniniai įgūdžiai nepakankami.

Visi, norintys pradėti naudotis kompiuteriu, išmaniaisiais prietaisais, kviečiami registruotis mokymams, kurie prasidės kovo antroje pusėje. Visą informaciją rasite Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (I aukštas, Tilžės g. 10) arba gausite telefonu (8 441) 77 137.


Straipsnio komentarai

gerbejas2019-03-12
akvile dar einama tokia,gal kas nors numeriuka ymestu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-07
matot čia aferos nes kryžiuočiai lipa į kažkokią tą pačia upę apie kurią jau yra papasakoję. Tad arba jie yra suklastoję istoriją rašydami ją atbulomis arba yra pagauti su kruvinomis plunksnuotomis rankomis. atseit jie kažkokie gandžiai ir motinos teresės kurios nėša šviesą aborigenams. Nu žinot kas liečia kompiuterinį raštingumą lietuvoje visi neraštingi, net tie kurie pabaigę informatiką aukštojoje mokykloje ir gali laisvai nardyti po exel ar powerpoint, gal net ir parašyti kokią macro jeigu reikalinga. Nu tame ir esmė kas liečia kompiuterius jūs galite tik padėti ant savo ramybinio poilsio sau kryžiuką ar iksiuką. Nu galit pažaisti žaidimuką su kryžiuočių dėžute x-box. Matot windowsų logotipas kaip evoliucionavo ir su 10 versija jau išsitiesino ir stovi kaip grynas kryžius. APPLE tai irgi užuomina apie uždraustus vaisius. Prisimenate koks buvo apple logotipas anksčiau spalvotas su vaivorykštėmis vos ne kaip lietuvoje kryžiuočių bernardinai.lt
Tad nors pusę milijono tikslinė auditorija skamba kaip kažkokia ostapininkų iš piršto išlaužta nesamonė iš tikrųjų jie nors ir meluoja jie ir nemeluoja tuo pačiu metu. Panašiai kaip su tais maisto daviniais kur raudonieji kryžiuočiai aiškindavo kad šilutėje yra 10 tūkstančių labai nepasiturinčių ir jie tiek maisto davinių išdalina. Nu žinot pusę šilutės gyveno ant kažkokios skurdo ribos kuri yra žemiau negu pamatuojama skurdo riba (most deprived).
Tad čia negalima sakyti vienaip ar kitaip su tokiomis programomis, kad čia yra finansiniai pogromai panaudojant finansinius masinio naikinimo ginklus. Ir čia jeigu imti ir žiūrėti į tokiais gerais ketinimais išklotus vieškelius kad tai netarnauja kaip stogas kad vystyti kažkokius drąsiais kelėnais išklotas patvorininkystės. PVZ gal jie naudojasi tokiomis programomis kad išduoti vizas kažkokiems "proto bokštams" iš kažkokių šalių dar nepaliestų zombių infekcijos. Nu žinot lietuvoje visi zombiai nes nemoka net naudotis su įrenginiais kurie yra išmanūs ir savaime suprantami. Nu jie beraščiai nes nemoka paskaityti instrukcijos.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-07
va čia ir yra telefoninių sukčių aferos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?