Lietuvos rinktinė išlydėta į Specialiąją olimpiadą

2019-03-08, smm.lt

Kovo 7 d. Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos rinktinės išlydėtuvės į Specialiosios olimpiados vasaros žaidynes. Išlydėtuvėse dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas.

„Džiugu, kad Lietuvos atstovai jau aštuntą kartą vyksta į Specialiąją olimpiadą, kurios tikslas – ne tik nugalėti, bet ir skatinti siekti pergalių. Linkime kuo daugiau pergalių ir olimpiadoje, ir kasdieniame gyvenime“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris T. Daukantas.

XV specialiosios olimpiados vasaros žaidynės vyks 2019 m. kovo 7–23 d. Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabyje. Lietuvai Specialiojoje olimpiadoje atstovaus 26 sportininkai, kurie varžysis 7 sporto šakose: lengvosios atletikos, futbolo, plaukimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos, bočios, irklavimo.

Planuojama, kad 24-ų sporto šakų varžybose rungsis daugiau kaip 7000 sportininkų iš 170 pasaulio valstybių.

XIV specialiosios olimpiados vasaros žaidynėse, vykusiose 2015 m. Los Andžele (JAV), Lietuvos sportininkai iškovojo 21 medalį.

Specialioji olimpiada, skirta sutrikusio intelekto žmonėms, rengiama nuo 1968 m. Specialiosios olimpiados tikslas – skatinti intelekto sutrikimus turinčius asmenis ne tik sportuoti, bet ir aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime.


Straipsnio komentarai

..2019-03-08
nu tame ir esmė kad čia yra ne tik išsityčiojimas iš šitų žmonių, bet ir iš visos visuomenės. nu tarsi normalios olimpinės žaidynės yra kažkokia veikla kur kad dalyvauti yra reikalingas nesutrikęs intelektas. tarsi ten yra kažkokie inteligentai ir proto bokštai. nėra jokio skirtumo. Tad kuom šitos žaidynės yra "specialios"? Tik tiek kad šitie "atletai" ne tokie drąsūs, ne tokie vikrūs, ne tokie stiprūs? Jeigu kuris nors iš tų "sutrikėlių" būtų pakankamai konkurencingas tai jisai tuojau būtų įstatytas kaip "geras" normalioje olimpiadoje. Ir čia mes kalbame tik apie pačio stogo kiaurumą, kuris paklotas ant žemės kad tarnautų kaip garbėtroškinių paradų raudonas kilimas. Nėra niekam jokios naudos nei iš specialiųjų nei iš "normaliųjų" olimpiadų apart tų rūpybinių "rūpintojėlių" kurie ir "rūpinasi" sirgaliais, sirguliavimais, susirgimais, sirguliais, tt.
patys pagalvokit tose specialiose olimpinėse žaidynėse yra regatų rungtis kur tie su sutrikusiu intelektu, douno sindromu, tt lenktyniauja buriuodami milijonus kainuojančias jachtas. Čia panašiai kaip "mūsiškė" penkiakovininkė kur su arkliais "mūms" atstovaudavo ar ta kur meilutytiškai atsibrexitino. Nu yra ne tik plaunami smaluoti biudžetai, bet cirkų cirkai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-08
nu ir kaip tas intelektas gali paimti ir sutrikti? bet kas keisčiausiai kad vietoj to kad pataisytų sutrikimus tuos žmones verčia bėgioti, šokinėti ir lakstyti, dresiruoja kaip kokius gyvulius. Dar ir pravardžiuoja visaip kad jie kažkokie sutrikėliai, neintelektualai, tt. Siaubas kas čia darosi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?