Ugniagesiai gelbėtojai perspėja dėl stipraus vėjo

2019-03-08, pagd.lrv.lt

Šiandien, 14 val.,  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą  mobiliųjų telefonų savininkams išsiųs pranešimą dėl stipraus vėjo. Jame rašoma: „Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad kovo 8-9 dienomis vakarų, pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15-25 m/s. Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus. Daugiau informacijos www.pagd.lrv.ltwww.lt72.lt ir www.meteo.lt.

Pranešimas bus išsiųstas visoje Lietuvos teritorijoje.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų būti atsargių ir primena, kaip elgtis pučiant stipriam vėjui.

Patarimai, kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui  

Nestovėkite po aukštais medžiais, nestatykite automobilių po jais, nes pučiant stipriam vėjui virsta dideli medžiai ir lūžta jų šakos. Taip pat nestovėkite po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų, nes jie gali kristi. 

Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes tai gali sukelti pavojų jūsų gyvybei. Pučiant stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, todėl namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

Siautėjant vėjui, rekomenduojama gerai uždaryti namų ir kitų pastatų duris.

Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite.

Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai, pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. O nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.


Straipsnio komentarai

.. to 42019-03-09
tu gal koks departamentistas būsi kad barstai perspėjimų perliukus? nors tu ir negalvoji nelogiškai, bet kovoti su vėjo malūnais pučiant į juos jau yra kažkoks daugiau negu keistas elgesys kuris reikalauja dėmesio, kuris ir turėtų būti pas cžv gestapo kryžiuočius tam kad tvarkytusi su visokiais nuo gyvulinių vagonų savavaldžiavimo apsvaigusių donkichotais. Tad nemesk elementarių bėgių dėl labai sudėtingų takelio. Mygom įklimpsi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To .. 2019-03-08
Įsikibk kur, o tai nupūs tamstą į kitą rajoną... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rusniskiui2019-03-08
o kam tau ta merga jei tau nuo alaus pipelis senai nupuves Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-08
kažin ar yra tarnybos kurios perspėjinėja gyventojus nuo "gelbėtojų". Anksčiau ugniagesiai gelbėtojai būdavo vadinami gaisrininkais. Kažin kodėl čia pakeitė dar ir pridėjo žodį "gelbėtojai". Gal čia kažkaip susieta su kryžiuočių misionieriška veikla kur jie "gelbėja" sielas. matot kaip įdomiai jugi tie visi vėjai tai metereologų teritorija. tai visiškai ne gaisrininkų kompetencija jie gi atseit vėjais neužsiminėja, prieš vėjus nepučia.. departamentas kuris yra kažkas negyvo perspėjinėja gyvuosius ir dar aiškina taip autoritetingai, tarsi kokie choroskopiniai šamanai. Nu čia tarsi kažkam išduoti kažkokių viešnaminių ryšių įgaliojimai suteikia kažkokius sparnus. Nu tarsi turi sieną susikonstravęs ir dėl to drąsos pilnos gražulio kelnių padelkos, kur jau gali kažkokie bėgiojantys vaivorykštėmis berniukai rėkauti apie griūvantį dangų ir gąsdinti visus apie vilkus. Čia vos ne pasidarė pjaustytojų kraštas jau kur visi vaikšto ratais aplink akmenis įmūrytus į sienas ar linguoja keistai tarsi būtų sutrikęs intelektas šalia gedėjimo akmenines sienų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rusniskis2019-03-08
svarbiausia namie butu merga ir alaus,tai daugiau mums ir nereikia, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?