SAM: gydymasis nuo alkoholizmo neatleidžia nuo atsakomybės

2015-01-25, BNS
Alkoholis (Tomo Lukšio nuotr. | fotodiena.lt)
Alkoholis (Tomo Lukšio nuotr. | fotodiena.lt)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nesutinka, kad kaltininką būtų galima atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, jei jis įsipareigoja gydytis nuo alkoholizmo, narkomanijos ar toksikomanijos.

Šią naujovę siūlo Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Larisa Dmitrijeva. Pagal jos pataisą, tokia galimybė būtų sudaryta, jei asmuo būtų padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, ir padaryta nusikalstama veika susijusi su asmens priklausomybe.

Vyriausybė išvadą parengusi SAM pabrėžia, kad apsvaigimas nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų yra sunkinanti aplinkybė.

„Nesutiktina, kad sunkinanti aplinkybė gali tapti asmens atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės viena iš sąlygų“, - nurodo ministerija.

Išvados projekte, kurį Vyriausybė svarstys posėdyje kitą savaitę, dėstoma, kad dabartinis teisinis reguliavimas yra pakankamas, nes Baudžiamasis kodeksas numato įpareigojimą gydytis nuo alkoholizmo, narkomanijos, toksikomanijos ar venerinės ligos, kai nuteistasis sutinka, ir tai gali būti viena iš sąlygų atidėti bausmės vykdymą. Be to, pritarus pataisai pailgėtų ikiteisminio tyrimo trukmė ir padidėtų ikiteisminio tyrimo išlaidos, nes ikiteisminio tyrimo pareigūnai kiekvieną kartą turėtų vertinti, ar apsvaigimas yra priklausomybės pasekmė.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?