Šilutiškiai europarlamentarais tapo vienai dienai

2019-03-08, Violeta Vilniškytė
Įgyta patirtis jauniems žmonėms labai svarbi. V. Vilniškytės nuotr.
Įgyta patirtis jauniems žmonėms labai svarbi. V. Vilniškytės nuotr.
Vasario 28 dieną Šilutės Vydūno gimnazijos mokiniai kartu su jais lydinčiais mokytojais A. Bendikiene, A. Česnakevičiene, R. Klimanskiene, A. Stasiuliene, L. Zdanevičiene ir S. Zdanevičiumi lankėsi viename gražiausių Prancūzijos miestų - Strasbūre. Čia jie atvyko ne šiaip sau – tai buvo pagrindinis šešių dienų trukmės kelionės autobusu tikslas.
Anksčiau vydūniečiai dalyvavo ,,Euroscola" konkurse. Būtent jame pavyko iškovoti I vietą, todėl ES finansavo kelionę ir suteikė galimybę apsilankyti Europos Parlamente Strasbūre. Mokiniai visą dieną buvo užimti: daug diskutavo, uždavinėjo klausimus, išsakė savo nuomonę, dalyvavo viktorinoje, užėmė europarlamentarų kėdes, todėl galėjo susipažinti ir geriau suprasti darbo specifiką. Tokia patirtis yra labai svarbi jaunam žmogui, ji padeda suprasti, koks sudėtingas dalykas yra politika ir kodėl reikia būti atsakingu piliečiu bei pareikšti savo balsą, kai renkame žmones, kurie atstovaus Lietuvą.

Mokiniai grįžo pilni įspūdžių. Be Strasbūro jie taip pat aplankė miestus Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje  džiaugdamiesi, jog yra Europos Sąjungos dalis, nes atsiranda daugybė galimybių: keliauti, pažinti, tobulėti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?