Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

2019-03-15, am.lt

Šiemet žuvų ištekliams valstybiniuose vandens telkiniuose atkurti ir apsaugoti numatyta 2,51 mln. eurų.

Pagal Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2019 m. plano projektą ketinama įveisti 1,56 mln. ungurių, 3 mln. lydekų, 1,2 mln. sterkų, 180 tūkst. lašišų, 125 tūkst. šlakių, 200 tūkst. margųjų upėtakių, 30 tūkst. kiršlių  ir kitų žuvų. Patvirtinus šį planą, jis bus paskelbtas Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) tinklalapyje.

Žuvivaisa valstybiniuose vandens telkiniuose užsiima Žuvininkystės tarnyba prie ŽŪM pagal ŽŪM patvirtintas ir su Aplinkos ministerija suderintas programas.

Šiemet jau yra skirta 300 tūkst. eurų žuvims įsigyti iš privačių akvakultūros įmonių. Už šias lėšas planuojama įsigyti apie 200 tūkst. paaugintų lydekų jauniklių, kelis tūkstančius baltųjų amūrų ir margųjų plačiakakčių.

Žuvų įveisimas prasidės balandžio-gegužės mėnesiais ir tęsis iki lapkričio.

Mokslinių tyrimų duomenys patvirtina, kad lėšos, skiriamos žuvų ištekliams gausinti ir apsaugoti, yra naudojamos racionaliai –  per pastaruosius 5 metus bendra žuvų biomasė ežeruose vidutiniškai padidėjo apie 1,5 karto, Kauno mariose – apie 4 kartus.


Straipsnio komentarai

.. to kas suskaičiuos2019-03-15
nu matai jie kažkaip gali skaldyti ką tik tavo širdis neatsargiai geidžia kažkokiems tai protingiems tikslams pvz tavo beprotybės valdymo. Matai kaip jie stebuklingai šneka apie kažkokią biomasę. Nu žinai čia mes baudžiauninkai turime "susiprasti" su gerais ketinimais kad jie brido daug kartų į tą pačią upę darydami kažkokius brangiai kainuojančius mokslinius tyrimus, metė tinklus įvairiuose vietose kad atsispindėtų "tikrovė", svėrė laimikius, rėmėsi aukštosios matematikos ir statistikos funkcijas, darė interpoliacijas, tt nu ir tuo paremta ta sąvoka. Gal iš tikrųjų jie gali paimti pažvelgti į ežerą ir kažkaip stebuklingai matyti kokia ta biomasė. mes akli palyginus su tais "uber alles" ciklopais. Tuom gal ir paremtas mokslas, kur jie turi sukonstravę lazdas neregiams kad pateisinti savo kažkokį "informacinį pranašumą". Nu kaip bebūtų tai vis tiek visiška melagystė. Nu gal vakar koks beraštis kaimietis su elektra visą tą biomasę nukratė ir išsprogdino su kokiais nors karabitais ar kokie nors diversantiniai "mūsiškiai" užminavo skystus bėgius kaip kokią skystų kėlėnų bražuolę.
Pats panagrinėk žuvyčių pavardes šiuolaikinėje informacinėje visuomenėje. Nereik čia toli eiti. Pagėgiuose tai kažkoks kaukazas tarsi vilniaus brigada susisukusi gegučių lizdus. Bet tame ir esmė kad čia negalima susiprasti kad tai yra kaukazas jeigu jie naudojasi kaukazu kaip svertu. Nu jie čia irgi gal auginami kaip trojos arkliai kurie atseti saugo savo kažkokį tautiškumą kad galėtų "grįžti" atgal kaip kokie pranašai į ne savo kraštą. Tos santuokos šiais laikais jau iš viso ant durniaus. Dar be to yra cirkai kur užsienio ambsados tuokia "tautiečius" kur abu yra turi lietuvos pilietybę ir yra deklaravę išvykimą, bet kažkodėl nenori tuoktis lietuvoje. Toks įspūdis kad čia jau ne lietuvos ambasados, bet kažkas panašaus į disneilendo ambasada, ar tą ufonautų kosmodromą tame filme "vyrai juodais drabužiais". Nu žinai nusileidžia "landed gentry" ir iš karto prasideda kažkokios išskėstų rankų integracijos programos.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kas suskaičiuos2019-03-15
pinigų išplovimo mąstus, kai visi galai vandenyje...net šuo nesuuos... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
palyginus daug skiriama2019-03-15
net pusę tanketės Boxer visos LT žuvų ištekliams... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-15
gali būti kad čia kalbama apie trojos arklininkystę. nu žinot kai žuvėjų kraštas iškošiamas su tinklais ir išrūkinamas laimikis krematoriumuose - "žuvusiųjų" ištekliai atkuriami keliant inkilus "broliškos" meilės smaltuovarniams lakstančiais degutiniuose biudžetuose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?