Nuteisti neva sergančiam vaikui lėšas rinkę sukčiai

2015-01-26, BNS
Facebook (SCANPIX nuotr.)
Facebook (SCANPIX nuotr.)
Ketvirtadienį Vilniaus apylinkės teismas kaltais pripažino du sukčiavusius vilniečius.

Kaip pranešė Vilniaus miesto apylinkės teismas, O.B. ir L.P. sukūrė melagingą istoriją apie sunkiai sergantį vaiką ir tuo pagrindu rinko lėšas, neva būtinas vaikui gydyti, nors nei L.P., nei O.B. vaikų neturėjo.

Socialiniame tinklapyje „Facebook“ nenustatytas asmuo sukūrė profilį svetimu I.B. vardu ir įkėlė melagingą informaciją su nuotraukomis apie vaiką, kuriam esą reikia materialinės pagalbos ligai gydyti. Visuomenės prašyta materialiai padėti, pervedant aukojamus pinigus į banko sąskaitas.

Taip pat kaltinamieji skelbimams skirtoje interneto svetainėje publikavo skelbimą, jog parduoda „Samsung Galaxy2“, gavo 318 eurų (1100 litų), tačiau pirkėjui S.J. telefonas nebuvo perduotas.

Nors įtariamieji kaltės nepripažino, teismas, ištyręs baudžiamojoje byloje surinktus įrodymus, konstatavo, kad O.B. banko kortelės ir prisijungimų kodų nebuvo praradusi. Priešingai, ji atliko atsiskaitymus kortele parduotuvėje, o naudojantis minėta kortele prie elektroninės bankininkystės sistemos jungėsi ne tik ji pati, bet ir L.P.

Be to, teismas nustatė, kad prie fiktyvios I.B. paskyros socialiniame tinkle jungtasi iš to paties kompiuterio, per kurį daug kartų jungtasi ir prie O.B. paskyros. Taip pat nustatyta, kad būnant prisijungus prie O.B. paskyros, iš to paties kompiuterio antrą kartą buvo patalpintas skelbimas dėl telefono pardavimo, nors tas pats telefonas jau buvo parduodas S.J.

Todėl teismas L.P. skyrė subendrintą pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose. O.B., teisiamai pirmą kartą, skirtas laisvės apribojimas vieneriems metams ir aštuoniems mėnesiams, įpareigojant bausmės atlikimo laikotarpiu be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, 22–6 valandomis būti namuose.

Teismas patenkino civilinius nukentėjusiųjų ieškinius, solidariai iš kaltinamųjų O.B. ir L.P. priteisė 611,95 eurus.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!