Tolimųjų reisų vairuotojo meilė bibliotekininkei kainavo 20 000 Lt?

2014-09-04, Gerda BELOKOPYTOVA
Asociatyvi cargonews.lt nuotrauka
Asociatyvi cargonews.lt nuotrauka
Po pasaulį yra pasklidę daugybė istorijų apie dviejų žmonių meilę. Vienos baigiasi lyg pasakoje, kitos – neturi laimingos pabaigos. Tačiau istorija, nutikusi Šilutėje – išskirtinė. Ar tai iš tikrųjų buvo ,,meilė“ iš išskaičiavimo? Ar mergina, kuri mylimajam sakė planuojanti jų vestuves ir pirkusi ne vieną tūkstantį kainuojančius daiktus iš jo norėjo gauti tik kuo daugiau pinigų? O gal tai tik palikto vaikino išsigalvota istorija siekiant atkeršyti mylimai, tačiau nepasiekiamai moteriai?


 
Martynas jaučiasi apgautas

Šilutiškių tolimųjų reisų vairuotojo Martyno ir bibliotekininkės Loretos draugystė prasidėjo daugiau kaip prieš metus. ,,Pabendravome ir viskas atrodė tiesiog puiku. Pasirodė ji normali panelė, bendraujanti, viskas gražu. Po kelių mėnesių aš jai sakau: pabandom pagyventi kartu, „susimesti" daiktus“, - pasakojo Martynas, atvykęs į redakciją norėdamas pasidalinti savo karčia patirtimi. Anot vaikino, kai jie pradėjo draugauti, Loreta gyveno su mama ir esą prašiusi palaukti, kol mama išsikraustys pas savo draugą, tuomet jie galėsią vieni apsigyventi kartu. „Aš gyvenau pas tėvus, todėl mums reikėjo atskiro būsto. Praėjo kažkiek laiko ir ji man pasakė, kad turi namą Mažeikiuose, kur gavo palikimą. Ji norėjo parduoti namą, čia nusipirkti butą, o jame turėjome mes apsigyventi kartu“, - sakė Martynas. Dar po kiek laiko Martynas esą išgirdo jos kitą pasiaiškinimą, kodėl jie negali gyventi kartu – mat jos namiškiai yra prieš gyvenimą kartu nesusituokus. „Aš pagalvojau, mes padraugavę jau 4-5 mėnesius buvome, galime nueiti ir susituokti. Ji maloniai sutiko tą padaryti. Bet mes iki Civilinės metrikacijos biuro taip ir nenuėjome. Ji man sakė, kad kol pardavinėjame namą, reikia ruoštis vestuvėms, pirkti tą ir aną, sakė, kad gausiu jai kažkiek pinigų skirti“, - pasakojo Martynas. Vaikinas prisiminė, kad pirmas jo pirkinys buvo sužadėtuvių žiedas. „Ji man atnešė A4 formato paveiksliuką, kur buvo žiedas ir jo kaina – 2 600 Lt, bet aš žiedą mačiau tik paveiksliuke. Ji sakė žiedą užsakysianti Vilniuje ir per 3 mėnesius jis bus padarytas“, - teigė Martynas, kuris esą jai ir davė tuos reikiamus 2 600 Lt. Vėliau Martynas pasakojo, kad Loreta pradėjo užsisakinėti įvairius daiktus jų būsimoms vestuvėms, ir jis jai esą duodavo tai 500 Lt, tai 1000 Lt. Šilutiškis parodė ir knygutę, kurioje parašytos įvairiausios sumos ir datos, kiek ir kada pinigų jis esą duodavo Loretai. Pasak Martyno, nė vieno pirkinio jis nematė, mat jam buvo pasakyta, kad viską pamatys per vestuves. „Nuo spalio iki sausio jai daviau 4 000 Lt, dar ir 2 600 Lt už žiedą“, - skaičiavo Martynas.

Klausantis vaikino pasakojimo keistas buvo vienintelis dalykas – pasiruošimas vestuvėms, kai dar nėra nuspręsta nei tiksli data, nei parašyti prašymai dėl santuokos įtvirtinimo.  Apie tai pasiteiravus Martyno, jis atsakė, kad tuo metu nieko blogo neįtaręs, pasitikėjęs mylimąja ir pildęs jos norus. „Buvo taip, ji man pasakė, kad gegužės 19 dieną parduoda namą, o kitą dieną nešame prašymus tuoktis. Datos nebuvome išsirinkę, bet planavome birželio mėnesį“, - aiškino jis.

Galiausiai atėjo Martyno lauktoji gegužė, tačiau likus kelioms dienoms iki 19 dienos, Loreta esą jam pasakiusi, kad pirkėjos vyras iš užsienio negrįš be vasaros, todėl parduoti to namo nustatytąją datą negalėsią.

Į Civilinės metrikacijos biurą, kaip tikėjosi vaikinas, jie taip ir nenuėjo...

Martynas papasakojo ir kaip prabėgo paskutinieji jų susitikimai. Esą tuomet Loreta įžūliai pradėjo reikalauti pinigų. Birželį, kai Martynas važiavo namo iš reiso, paskambino Loretai pasakyti, kad grįžta, jog pasiilgo, siūlė jam grįžus ką nors nuveikti. Deja, pasak Martyno, išgirdo tik klausimą: ar man duosi pinigų? „Kai pasakiau, kad neturiu, ji pradėjo sakyti, kad kas aš per vyras. Kad draugei vyras 35 000 Lt atsiuntė iš Anglijos, o aš jai tik 16 600 Lt. Tiek aš jai daviau iki birželio 10 dienos, - pasakojo Martynas. – Tik tada aš jau pradėjau galvoti, kas čia darosi“.

Martynas sakė, kad jam grįžus iš darbų paskutinį kartą susitiko kavinėje, tačiau esą iš Loretos jis išgirdęs tik tiek: „duok pinigus ir aš važiuoju su bendradarbiais“. Martynas pasakojo, kad to paties jų susitikimo metu paprašė parodyti visus pirktus daiktus ar bent jau pirkimo kvitus. „Tuomet ji sakė, kad pati pasidarys tokias vestuves, kokių norinti. Paskutinį sakinį jai pasakiau, kad jei nebus tų daiktų ar pirkimo kvitų, atiduotų 20 000 litų ir skirstomės. Taip ir pasibaigė tas reikalas“, - sakė Martynas.
 
Ar dėl to kaltas naivumas? „Dabar man pačiam juokinga, kai pagalvoju. Man sesuo sakė nebūti kvailam ir nedalinti pinigų. Bet aš pasitikėjau ja. Dabar turiu pamoką“, - juokėsi Martynas. Tiesa, vaikinas pasakojo, kad buvo nuėjęs pas Loretą į darbą išsiaiškinti, bet ji jam esą iškvietė policiją. Daugiau Martynas jos nebematė.

„Iš tikrųjų ji neatrodė kaip „barakuda“. Kai išvažiuodavome kartu nepasakyčiau, kad ji pirktų tik labai brangius daiktus. Aš apie ją tikrai negaliu pasakyti, kad ji buvo bloga. Aš iki šiol nesuprantu, kodėl ji taip pasielgė“, - svarstė Martynas.

Loreta: „Vestuvėms mes tikrai nesiruošėme“
 
Norėdami sužinoti, ar iš tikrųjų viskas buvo taip, kaip pasakojo Martynas, nuvykome Loretos pakalbinti į jos darbovietę. Deja, tuo metu ji sužinojusi apie ką bus kalbama, nenorėjo nieko komentuoti. Pasakė tik tiek, kad esą dėl Martyno elgesio Šilutės r. policijos komisariate yra parašiusi pareiškimą.

Vis dėlto vėliau paskambinusi telefonu ji teigė, kad rytoj (rugsėjo 4 dieną, - aut. pastaba), ji į redakciją atneš parašyto pareiškimo kopiją, kurį, pasak jos, parašė š. m. rugpjūčio 8 dieną tam, jog įrodytų sakanti tiesą.

Jau kitą dieną Loreta į redakciją atvyko kartu su savo mama, parodė parašytą pareiškimą. Tačiau pareiškimo data buvo ne rugpjūčio 8 dienos, kaip prieš tai dieną teigė Loreta, o rugsėjo 4-osios. „Yra atnaujintas tyrimas dėl turto prievartavimo. Su tokiu baisiu nusikaltimu tikrai susiduriu pirmą kartą. Dar vasarą, kai jis buvo atėjęs į mano darbą, iškviečiau policiją. Po savaitės jis man vėl pradėjo rašinėti žinutes, sveikino su gimtadieniu, atsiprašinėjo, kvietė į koncertą. Aš nieko jam neatsakiau. Kadangi jis yra turėjęs reikalų su policija, tokio žmogaus reikia vengti. Tuomet prasidėjo keiksmažodžiai, neadekvatus elgesys, neaiškaus pobūdžio žinutės. Dar noriu pasakyti svarbų faktą, kad mes su juo nebuvome pora, mes buvome bičiuliai, tai buvo bandymas tapti pora. Aš mačiau, kad jis yra agresyvus ir aš pasakiau, kad jokių artimesnių santykių tarp mūsų būti negali. Tuomet jis man pasakė, kad kenks, keršys, žlugdys. Aš noriu, kad jį nubaustų teisėsauga už tokius darbus. Mes turime tokių įtarimų, kad gali būti nesveika jo psichika“, - sakė Loreta.
 
Loretos mama taip pat netylėjo, Martyną vadino nusikaltėliu, sakė, kad jis esą sėdėjo kalėjime. „Jis nesveiko proto, matosi tai“, - teigė Loretos mama.

Užduodant vis daugiau klausimų emocijos tiesiog „užvirė“, Loretos mama liepė dukrai nebekalbėti, griebė nuo stalo pačių atsineštą pareiškimą ir pasakiusi, jog redakcija yra papirkta, norėjo išeiti. Tiesa, Loreta, dar bandė paaiškinti, kad yra tiesiog užspausta į kampą ir jau nebežino ką daryti.
 
Martyno mamai gaila sūnaus
 
Kadangi kalbinama Loreta ne tik neigė, kad ruošėsi vestuvėms, bet ir sakėsi, nedraugavusi su Martynu, ir dabar esą patirianti jo psichologinį smurtą, nutarėme pakalbinti Martyno mamą. Ką ji mananti apie šią situaciją. „Pernai jie draugavo gražiai. Būdavo nuvažiuoja ir į Klaipėdą, ir prie jūros, kai tik Martynas grįždavo iš reiso. Paskui vyras pasiūlė jiems išsinuomoti butą, o ji pasakiusi, kad nereikia, kad turinti paveldėjusi namą Mažeikiuose, ji ruošiasi namą parduoti ir nusipirkti butą, o tada jau galėsią tuoktis. Martynas parvažiavęs iš reiso išsipuošia ir išeina pas ją į svečius, o po dviejų valandų grįžta. Jis mums nieko daug nepasakojo, tik kad bus vestuvės ir jis eis gyventi su ja. Aš jam vis pravesdavau pinigėlius į banko sąskaitą ir kartą mačiau, kad ten jų nebėra. Pasakiau Martynui, kad parneštų man iš banko išrašą, kur tuos pinigus padėjęs. Sąskaitoje turėjo būti 27 000 litų. Pasakiau jam, kad jei sąskaitoje tų pinigų nėra, nei aš nei tėvas jo vestuvėse nedalyvausim. Prieš vestuves pinigus dalinti yra tikrai nesąmonė. Jis pinigų beveik neišleidžia, gyvena pas mus, valgo pas mus. Jis dalino tuos pinigus jai, o paskutiniu metu ji jau reikalavo pinigų iš jo“, - pasakojo Martyno mama Rūta. Moteris sakė, kad savo sūnaus draugės nebuvo sutikusi, tik kartą matė iš tolo, esą ji neateidavo pas juos į namus ir pas savo gimines Martyno nesivedė. „Ji juo manipuliavo kaip norėjo. Jei jam ką sakydavai, Martynas mums liepdavo nesikišti į jo gyvenimą“, - sakė Martyno mama.
 
Kodėl Loreta teigė, kad parašytas pareiškimas yra rugpjūčio 8 dieną, nors iš tikro jį parašė tik rugsėjo 4 dienos rytą, kai „Šilokarčemos“ redakcija pradėjo domėtis šia situacija, lieka neaišku. Loreta pareiškime Martyną kaltina šmeižimu, grasinimais, turto prievartavimu, persekiojimu, neadekvačiu elgesiu ir t. t.
 
Kaip išsispręs ši situacija, lieka neaišku. Aišku tik vieną, kad nereikia būti naiviam ir labai pasitikėti kitu žmogumi. Dabar Martynas sako: „Tai buvo pamoka man visam gyvenimui, po šio įvykio aš į moteris nežiūriu kaip į priešes. Ne visos juk vienodos“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!