Už brakonieriavimą ichtiologiniame draustinyje teks atlyginti arti 4 tūkst. eurų žalą gamtai

2019-03-22, am.lrv.lt

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per surengtą pasalą Veiviržo ichtiologiniame draustinyje praėjusį šeštadienį sučiupo du brakonierius. Pasala buvo surengta pastebėjus, kad keturračio motociklo, kuriuo po šį draustinį važinėjo du vyriškiai, vėžės veda upės link, o šalia upės buvo rasti statomi tinklai.

Nors ir smarkiai lijo, aplinkosaugininkai šeštadienio vakarą, apie aštuntą valandą, sulaukė tuo keturračiu atvažiavusių pažeidėjų. Šie prisipūtė valtį ir nuplaukė išsitraukti po vandeniu pastatytų tinklų. Sulaikius brakonierius, jie turėjo sugavę 20 meknių ir 2 karšius.

Už neteisėtą žvejybą pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė. Jiems gali būti skirta nuo 120 iki 300 eurų bauda ir konfiskuota valtis bei du statomi tinklai. Be to, jie turės atlyginti  žuvų ištekliams padarytą žalą. Kadangi brakonieriauta ichtiologiniame draustinyje, skaičiuojant žalą taikomas trigubas bazinis įkainis. Šiuo atveju pažeidėjai turės atlyginti 3960 eurų žalą.

Aplinkosaugininkai primena, kad pastebėjus brakonieriavimo ar kitokius gamtos apsaugos pažeidimų atvejus reikėtų apie tai nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


Straipsnio komentarai

..2019-03-22
matot čia irgi keista kalba pavartota. turėtų sakyti sumokėti baudą, o ne atlyginti žalą gamtai. Nu bandoma sudarytį įspūdį tarsi kalbama ne apie gamtą, bet kažkokį ąsmenį kurio vardas yra "gamta", kurio atžvilgiu ir buvo padaryta žala, nes tas draustinis yra jo nuosavybė. Nu tarsi lietuvoje būtų įdiegta šešėlinė monarchija, ir yra kažkoks slaptas caras, kurio vardas yra "gamta" ir kuriam čia viskas priklauso, nes taip ir gražino tie gražintojai čia viską tam kad butu grąžinama lietuva taip kad būtų grąžinta kaip kažkokio vergvaldžio nuosavybė į kažkokius tamsius vergovinės baudžiavos laikus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?