Karpiniuose – meilė Lietuvai

2019-03-22, Nijolė Rimkienė, Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Kovo 12 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko tautodailininkės Rūtos Emigart Čiuželienės karpinių parodos „Aš iškarpysiu meilę Lietuvai“ atidarymas. Gausiai susirinkusiai auditorijai autorė prisipažino, kad susitikimuose nenori kartotis, stengiasi papasakoti ką nors naujo. Jai tokie susitikimai yra labai malonūs ir brangūs.

Puikiai įvaldžiusi karpytojos talentą, per pastaruosius metus yra surengusi ne vieną autorinę parodą, dalyvavusi rajoninėse, respublikinėse, tarptautinėse kolektyvinėse parodose. Auditorijos paklausta, kaip ji atrado karpinius, tautodailininkė papasakojo, kad vienuose kursuose „pažaidė“ su karpiniais, o kursų vedėja pasakė, kad jos rankos – karpytojos rankos. Karpyti jai taip patiko, kad nuo to laiko karpiniai jos gyvenime užima svarbią vietą. Menininkės kūriniuose vyrauja sudėtingi siužetai, juose galima atpažinti metų laikų kaitą, pamario krašto vaizdus, apipintus įvairiais simboliais ir, žinoma, meile savo gimtinei.

Tautodailininkė Rūta Emigart Čiuželienė kupina naujų planų, kūrybingų minčių. Tikrai galima teigti, kad ji yra viena iš tų, kuri niekada nestovi vietoje, o džiugina žmones savo darbais ir kūryba.

Susirinkusius tautodailininkė paskatino pabandyti savo rankomis išsikarpyti karpinius ir jais pasipuošti namus. Ji atskleidė keletą karpymo meno paslapčių, pademonstravo, kaip nusipiešti eskizą, kaip iš popieriaus išsikirpti velykinius papuošimus.


Straipsnio komentarai

..2019-03-23
nu čia ir yra užuomina apie broliškos meilės pasakas ale joniukas ir grytutė. bet šiais laikais adaptacija patobulinta kad matyt būtų efektyviau ir saugiau pačioms raganoms, nes tiems joniukams ir grytutėms viskas tai vaidenasi ir negali nesivaidenti nuo tų makaronų. tiekimas į krosnis jau sugalvota centralizuotai. Nu žinai pastatė drąsuoliai kryžiuočiai ostapininkai krematoriumą kėdžių sostinėje, nors tos visos lietuvos katilinės kur naudoja biokuru turėtų skaitytis kaip šešėlinis krematoriumų tinklas. Nu tame ir esmė liuciferoninių ar bet kokių kitų kryžiuočių. Jie atneša šviesą tik akliems, o jeigu neša matantiems tai būna ne šviesa bet tik žodis "šviesa" užrašytas su smalomis ant balto popieriaus. Nu jų religija kaip ir bet kuri religijos doktrina ir yra antireligija. Tad tame ir esmė kad jeigu žmogus tiki kad žodis šviesa yra šviesa tai kaip lakmuso popierėlis kad tu esi prisirpęs zombis, kurį jau galima nukreipti pas smagiai trypiančius velnius ir šokančias raganas kurios smaginasi medžiodamos zombius kokioje šiuolaikinio gyvenimo srityje. Nu kalbu apie tai kad labdarinio šilko keliai vis tiek veda pas smaluotų biudžetų saugumiečių kryžiuočius iš pilaitės kryžiaus formos stovinčios pilaitėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-23
Žinai aš skaitydavau daug knygų sovietiniais laikais. Kiek buvo išleista lietuviškai fantastikos kurios buvo šilutės bibliotekose ar knygyne visas perskaičiau. nu tavo farenheitinė knyga ir yra apie šitą mūsiškių informacinę visuomenę, internetą, kibernetinį skaldymą ir valdymą, tt.. Simboliškai kalbant šita jų iškrypėliato vaivorykštoliucija ir prasidėjo su fahrenheit 911. Prisimeni kiek ten iš tų bokštų popierių pasipylė? Dabar jie tik imituoja knygų leidimą ir rūpinimasi. Pats pažiūrėk bibliotekų etatai visame pasaulyje užimti aferistinių ostapininkų iš smaluotų biudžetų. Ką jie čia lietuvoje su tomis bibliotekomis išdarinėja. Žaidimų kambariai, lazerių šou, robotai, renginiai, cirkai, karnavalai, tt.. Visas lietuvos bibliotekų tinklas turėtų skaitytis kaip kažkokia akmeninė siena maištavimui sauganti aparteidinio olandų atrakcionų parko malūnus kur vietos sparnų svastikos sukasi greitai. Pažiūrėk į tas knygų muges globojamas dusliai riedančios ir dundančios žydrosios statinės iš prezidentūros - visi rašytojai beraščiai. Nėra nei vienos knygos kuri būtų parašyta tų žmonių, visos autorinės teisės priklauso galingoms plunksnoms. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to......2019-03-22
tai ta Emigart nekarpo dolerių, kepimo ir tualetinio popieriaus .

451 Farenheito (angl. Fahrenheit 451) – Rėjaus Bredburio mokslinės fantastikos romanas, pirmą kartą išleistas 1953 m. Knygoje aprašoma distopija, totalitarinė visuomenė, kuri remiasi masine kultūra ir vartotojišku mąstymu, antisocialine kultūra. Aprašoma ateitis, kurioje visos knygos yra uždraustos, todėl deginamos.

Romano pavadinimas kilęs iš popieriaus savybės užsidegti 451 laipsnių temperatūroje pagal Farenheitą (233 laipsniai pagal celsijų).
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-22
kodėl kelvinų neparašei?
tarp kitko popierius popieriui nelygus. jugi gaminami ir spec popieriai, pvz tualetinis popierius kuris turbūt užsiliepsnoja iš viso kitaip ir tų tualetinių yra milijonai rūčių, yra saugus popierius kad spausdinti pinigus, turbūt būna ir popierius kuris užsidega žymiai aukštesnėje temperatūroje pvz pergamentinis popierius ant kurio galima kepti duoną nors kad ir 250 C orkaitėje, o gal būna kad iš viso nedega. Žinai tokie visokie "menai" gali būti ir naudojami kaip kokia nors kontrabandos priemonė nu jeigu supresuoti balti milteliai kad atrodytų kaip popierius?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to.....2019-03-22
popieriaus savybė užsidegti 451 laipsnių temperatūroje pagal Farenheitą (233 laipsniai pagal celsijų). Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-22
koks nesmagus pavadinimas. matyt meilė lietuvai yra popierinė ir dar karpomis apaugusi.
ar tu tikrai myli lietuvą? parodyk "ihre papiere bitte"? Nu žinot čia matyt kalba eina apie tą tikrąją meilę kur būna tarp gerą bylą gadinančių gražulio kelnininkų. Kokia keista pavardė Emigart. Aš prisimenu jinai atėjo į trečią vidurinę dirbti tai buvo tik čiuželienė. Tada tai nemokino nieko mūsų neatskleidinėjo jokių tautodailininkysčių paslapčių. Tiek kiek reikia.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Už ką balsuotumėte?