Artėja žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas

2019-03-26

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas – jau balandžio mėnesio viduryje. Šį procesą administruojančios institucijos, savivaldybės ir seniūnijos pradeda aktyviai ruošis, o žemdirbiai raginami apie deklaravimą galvoti jau dabar ir nelaukti paskutinių deklaravimo laikotarpio dienų.

Kaip ir kasmet, šiemet paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje taip pat yra naujovių, kurios pagerins ir paspartins deklaravimo darbus. Pavyzdžiui, bus galima peržiūrėti praėjusių 4 metų deklaruotus laukus ir jų informaciją, o savivaldybės ir seniūnijos darbuotojai galės bet kuriuo metu grafiškai pamatyti dvigubus deklaravimus.

Svarbus dėmesys bus skirtas ir ekologinių laukų nupurškimo prevencijai. Pareiškėjas, kuris deklaruos įprastinį lauką, bus informuotas, kad 10 m atstumu nuo jo lauko yra ekologinis laukas, ir įspėtas atidžiau naudoti augalų apsaugos produktus.

Kaip informuoja Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (ŽŪIKVC), pati dažniausia kasmet pasitaikanti problema yra netikslus laukų įbraižymas. 

ŽŪIKVC, teikiantis konsultacijas pasėlių deklaravimo klausimais, esant poreikiui paraiškų priėmimo informacinės sistemos mokymus organizuoja ir savivaldybių darbuotojams, ir žemdirbiams.

Deklaruoti pasėlius privalo norintieji gauti ES ir nacionalinio biudžeto išmokas.

Atkreipiame dėmesį, kad tiksli pasėlių deklaravimo pradžia ir pabaiga bus nustatyta atskiru žemės ūkio ministro įsakymu, kuris bus patvirtintas artimiausiomis dienomis.


Straipsnio komentarai

Germany2020-12-04
Quick financial loan offer Apply now no collateral required for more information Contact Us +447440072239 globalendinghome@gmail.com
Mr Koeman Majda.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?