Rasizmo apraiškomis paženklintose varžybose įtikinama „Šilutės“ pergalė

2019-03-27, Sergėjus GVILDYS
B.Sanford (Nr.32) įveikia visas varžovų gynybines sienas. S. Gvildžio nuotr.
B.Sanford (Nr.32) įveikia visas varžovų gynybines sienas. S. Gvildžio nuotr.
Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Šilutės „Šilutė“ reguliariajame čempionate užėmė V vietą ir pateko į aštuntfinalio atkrintamųjų varžybų turą. Pamariečių varžovas aštunfinalyje – Jonavos „Sintek-Jonava“ komanda, treniruojama žinomo trenerio Rimanto Grigo.

Aštuntfinalio serijos pradžia nesėkmingai susiklostė Laimono Eglinsko auklėtiniams. Jie dramatiškai pralaimėjo pirmąsias rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje 90:94 (21:28, 19:19, 21:13, 29:34). Svečių gretose nesustabdomas buvo Justas Furmanavičius, pelnęs 32 taškus, pataikęs 5 iš 6 tritaškių metimų. Atsakomosios varžybos Jonavoje vyko taškas į tašką su nežymia „Šilutės“ persvara. Fantastišką  pasirodymą surengė „Šilutės“ legionierius Byron Sanford. Tačiau jo pelnytų  37 taškų pergalei neužteko. Lemiamu momentu baudos metimo neįmetė Mantas Šerkšnas. O jonaviečiai triumfavo nugalėdami vieno taško skirtumu 89:88 (19:20, 23:29, 26:24, 21:15).

Svečiuose pralaimėta kova padidino šilutiškių atsilikimą serijoje iki trijų pergalių 0:2. Sekmadienį, kovo 17 d., Šilutėje vyko trečiasis šių komandų žūtbūtinis susitikimas. Jonavos „Sintek“ krepšininkus atlydėjo fanų būrelis. Jonavos fanų palaikomi R. Grigo auklėtiniai tikėjosi, kaip ir kitų aštuntfinalio porų nugalėtojai, laimėti seriją „sausai“. Tačiau L. Eglinskas ir jo auklėtiniai parodė, kad turi charakterį ir geležinę valią. „Šilutės“ fanų triukšmingai palaikomi ir vedami atakų lyderių B. Sanford, Evaldo Džiaugio ir Jeffery Perkins,  pamariečiai išvengė ankstyvosios eliminacijos. Šilutiškiai savo aikštėje 79:64 (29:18, 14:18, 9:11, 23:11) palaužė jonaviečius ir sušvelnino atsilikimą aštuntfinalio serijoje iki 1-2. Trečiadienį į Jonavą sugužėjo apie penkiasdešimt krepšinio aistruolių iš Šilutės. Triukšmingai palaikoma ištikimų fanų, pamario sostinės komanda sugrąžino kovos intrigą. Ketvirtose serijos rungtynėse iki 3 pergalių „Šilutė“ pranoko Jonavos „Sintek“ komandą ir išlygino rezultatą 2:2. Visas rungtynes pirmavusi L.Eglinsko kariauna, tik vienintelį kartą trečiajame kėlinyje leido jonaviečiams persverti rezultatą 59:58. Tačiau į tai sekė atsakas spurtu 10:2, leidęs išsiveržti į priekį septyniais taškais. Daugiau R. Grigui nepavyko įkvėpti savo auklėtinių pasipriešinimui. „Šilutė“ 85:77 (20:20, 24:18, 19:21, 22:18) nukovė „Sintek-Jonavą“ jos širdyje – Jonavos sporto arenoje ir sugrąžino kovos intrigą. Lemiamų rungtynių kova keliasi į Šilutę. Žinoma, Jonavos krepšinio gerbėjai tikėjosi pergalės „namų sienose". Tačiau sportinis pyktis neturėtų peržengti padorumo ir tolerancijos ribų. Garbės nedaro Jonų ir Janinų miestui sirgalių rasistiniai išpuoliai prieš legionierius iš JAV. Tikimės, kad NKL vadovybė tinkamai sureaguos į incidentą po rungtynių „Šilutės“ legionieriaus Byron Sanford atžvilgiu. Rungtynėse be keitimų žaidė komandos kapitonas Evaldas Džiaugys ( 17 tšk., 8 atk. kam.) ir Šilutės publikos numylėtinis Jeffery Perkins IV (17 tšk., 14 atk. kam.). Prie pergalės pridėjo Ky Howard pridėjo 17 taškų, B.Sanford – 13. Lemiamos aštunfinalio rungtynės žaidžiamos šiandien Šilutėje, Vydūno gimnazijos sporto salėje. Varžybų pradžia 18.00 val. Jei tu esi lietuvis, tikintis antrąja religija – krepšiniu, nepraleisk progos tapti šeštuoju aikštelės žaidėju ir palaikyk savo komandą pergalių kelyje!


Straipsnio komentarai

..2019-03-27
greičiausiai tik vaivorykštiniai viešnamių ryšininkai rėkauja kad galėtų muštis. tai kaip atskirti kur tikras rasizmas, o kur suvaidintas? Nu žinot kai būna berniukai kur patys užsipaišo naktį kvailas svastikas ant durų kad ryte galėtų protingai aiškinti kad buvo atbėgę geležiniai vilkai. jugi jie čia tiek visokių socialinių eksperimentų pravedinėja eksperimentuodami su žmonėmis nepalikdami jokių abejonių kad čia ir yra natistinis cžv kalėjimas kur jiems ir išduoti stebuklingi įgaliojimai daryti eksperimentus su klipatomis: įvairiausios programos, psichodramos, socialinis teatras, tt.. Yra ir youtube filmukai kaip šilutėje ten jie provokuoja ir filmuoja ne tik aplinkinių reakciją, bet ir elgesį "ką darys".

https://www.youtube.com/watch?v=QhlrbL1whSo

Prisimenu vieną kartą einant lietuvininkų gatve kažkokia gauja ėjo ir nešėsi plakatą kur ten užrašyta kažkas apie apkabinimus. Siūlėsi apkabinti.
Nu tame ir esmė kad čia nesvarbu kaip sureaguosi - liksi vis tiek kaltas. Jeigu tikrai reaguoji į tai kas yra netikra? Tau kažkas vaidenasi - tu psichinis ligonis. O nereaguoti irgi negalima, nes jau kertamos saugumo ribos.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka