Garsi pianistė K.Budvytytė-Mejerė: „Neįsivaizduoju savęs niekur kitur – tik Klaipėdoje“

2019-03-28
 Asmeninio archyvo nuotr. / Pianistė Kristina Budvytytė-Mejerė
Asmeninio archyvo nuotr. / Pianistė Kristina Budvytytė-Mejerė

Kristina jau nuo pat mažų dienų nesiskiria su muzika. Pradėjusi mokytis groti fortepijonu dar vaikystėje, nebūtų pagalvojusi, kad taps žinoma ir garsia pianiste, koncertuojančia ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. O Klaipėda šiame muzikiniame kelyje suvaidino išties reikšmingą vaidmenį. Šiandien Kristina ne tik koncertuoja, džiugina savo kūrybiškumu, bet ir pati dirba dėstytoja šiame nuostabiame mieste.

Kaip ji pasakoja, jos muzikos kelias prasidėjo dar vaikystėje. „Kadangi gimiau Šilutėje, tai muzikos mokyklą baigiau ten, tačiau jau sulaukusi 15 metų išvažiavau į Klaipėdą. Įstojau į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją – taip ir likau šiame mieste“, – prisimena ji.

Muzika, lydinti visame pasaulyje

Vėliau, jau baigus konservatoriją, Kristina tęsė studijas Klaipėdos universitete, kur gavo bakalauro ir magistro laipsnius.

„Manau, kad vaikystėje pasirinkau skambinti fortepijonu neatsitiktinai. Fortepijonas – išskirtinis instrumentas, turintis labai daug galimybių. Šių galimybių naudojimas mane pakerėjo. Ir muzika tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Tiesa, po visų studijų dar buvau trumpam pabėgusi studijuoti į Rygos Muzikos akademiją, bet grįžau atgal. Visus studijų metus labai daug dalyvavau ir laimėjau tarptautinių konkursų, koncertavau daugelyje koncertų salių Lietuvoje, Europoje ir JAV, Suomijoje, Švedijoje, Italijoje, Latvijoje, Austrijoje, Madeiros saloje, Rusijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Keletą kartų esu apdovanota LR prezidentės Dalios Grybauskaitės už Lietuvos vardo garsinimą. Šiuo metu esu atsidavusi kamerinei muzikai. Groju ir fortepijoniniam duete, ir duetuose su smuiku, su trombonu, violončele“, – pasakoja K.Budvytytė Mejerė.

„Klaipėda yra mano bohema“

Aš galiu prisidėti prie kiekvieno jauno žmogaus ir nukreipti jį teisingu keliu. Klaipėdoje gausu muzikinių projektų, koncertų, spektaklių ir daug visokių kūrybinių erdvių. Manau, kad daugelio sričių menininkams – tai puiki vieta tobulėti ir augti. Tiesa, muzikantai, kaip visada, truputėli nuskriausti. Mums reikia daugiau instrumentų, daugiau pasiūlymų ir erdvių koncertuoti. Na, pavyzdžiui, kartais gali turėti galimybę koncertuoti, bet toje vietoje yra labai prastos kokybės instrumentas. Žinoma, Klaipėdos koncertų salė, LMTA Klaipėdos fakultetų koncertų salė turi puikius fortepijonus, bet juk norisi kaitos. Visgi, aš matau, kaip miestas auga ir tobulėja, keičiasi, ieško naujų būdų ir galimybių padėti užaugti naujiems ir jauniems muzikiniams talentams“, – sako pianistė.

Miestas, kuriame visko užtenka

Kristina, paklausta, ar Klaipėdoje pakanka kūrybos, meno ir erdvės saviraiškai, pritaria, kad čia visko užtenka: „Čia gausu visko! Ir teatro, ir kino, ir muzikos ir dailės, ir visko daug, ko dar neišvardinau. Šiuo metu su fortepijoniniu duetu ruošiame naują programą – rudenį norėsime ją pristatyti Klaipėdos publikai. Taip pat laukia vasaros sezonas, kuriame bus daug festivaliu aplinkiniuose kaimeliuose ir miesteliuose, į kuriuos suvažiuoja visi miestiečiai ir semiasi atostogų įkvėpimo fortepijono garsuose“, – sako menininkė.

Ji priduria, kad neįsivaizduoja savęs kitur, kitame mieste. „Klaipėda pats geriausias miestas kūrybiškai asmenybei. Jūra turi labai daug įkvėpimo šaltinio. O taip pat ir poilsio. Klaipėda pats geriausias miestas kurti!“, – tikina pianistė.

15min.lt


Straipsnio komentarai

Ale2019-04-01
skonis draugų neturi. Man tai ji labai labai labai graži Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.......2019-03-30
nu ir baisumas bobos , net fotoshopas nepadejo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2019-03-28
O mergaitė tai šaunuolė! Nuostabi! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2019-03-28
Nebūk tuo tikras, jog iš ten nerašo. Juk dabar bet kas gali turėti telefoną ir internetą. Tai ir rašo visokie tokie. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gyventojas2019-03-28
Uždarykite tą dvitaškį(..) i sveksna Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-28
visada su garbėtroškininkysčių paradais reik turėti ir omenyje - kažin ar korėjoje, japonijoje, brazilijoje, PAR, ar kitur nėra vietovės pavadinimu "klaipeda" ar "silute"? Nu čia ne vien dėl visokių miestų švogerysčių, kur matyt jie vykdo psichologinio klimato kaitą keisdamiesi kadrus, gyventojus ir žmogiškuosius resursus. Nu šinot kaip lietuvoje yra ne tik balbieriškis ar bezdoniai, bet ir kaimas pavadinimu "šveicarija". Pvz portugalų kalboje "si + lute" verčiasi į lietuvių kalbą kaip "karui taip". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-28
bet matai kaip įdomu garbėtroškinasi kad gadina gerą bylą ir kelia triukšmą. čia kažkas panašaus apie tas šlapias kojas ir geltonus lietus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?