Ministras R. Karoblis: „JAV parama Lietuvos saugumui ateinančiais metais augs”

2019-03-29, kam.lt

„Po susitikimų JAV Kongrese esu tikras, kad JAV parama Lietuvos saugumui ateinančiais metais augs – šiuo klausimu nėra jokio skirtumo tarp respublikonų ir demokratų”, – sako šiuo metu Vašingtone viešintis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

„Jau kitą savaitę Pentagone bus pasirašytas ir dvišalis Lietuvos ir JAV karinio bendradarbiavimo planas penkeriems metams, kuriame bus išdėstyti svarbiausi abiejų šalių bendradarbiavimo prioritetai karinėje srityje. Dar niekada neturėjome tokio konkretaus ir ilgalaikio karinio bendradarbiavimo su JAV plano”, – sakė ministras R. Karoblis.

Susitikimų metu ministras R. Karoblis su Respublikonų ir Demokratų partijų lyderiais krašto apsaugai aktualiausiuose saugumo ir gynybos komitetuose aptarė dvišalį karinį bendradarbiavimą. Su Senato ir Atstovų rūmų nariais ministras aptarė svarbiausius dvišalius gynybinio bendradarbiavimo projektus.

Artimiausiu metu Kongrese bus pradėtas rengti ateinančių metų JAV gynybos biudžetas, kuriame turėtų būti numatyta ir reikšminga parama Baltijos regionui.

Ministras R. Karoblis susitiko su Senato Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininku senatoriumi Jim Inhofe ir Kongreso Baltijos grupės vadovu senatoriumi John Šimkus, buvusia aukšta Pentagono pareigūne Elise Slotkin, kuri šiemet buvo išrinkta į Atstovų rūmus.

„Sutarėme dirbti drauge stiprinant NATO ir transtlantinius ryšius, sulaukėme padėkos už tai, kad Lietuva vykdo savo įsipareigojimus Aljansui, skirdama 2 proc. nuo BVP gynybai, vystydama nacionalinius karinius pajėgumus ir dalyvaudama tarptautinėse operacijose”, - sakė R. Karoblis.

Ministras taip pasakė pagrindinę kalbą JAV analitikos centro „The Heritage Foundation“ organizuotoje ekspertų diskusijoje apie saugumo iššūkius po Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties.

„JAV griežta reakcija į Rusijos vykdomus sutarties pažeidimus visiškai pagrįsta, nėra prasmės gyvuoti sutarčiai, kurios nesilaiko viena iš jos pusių”, – teigė R. Karoblis.

Visą krašto apsaugos ministro R. Karoblio kalbos įrašą galite peržiūrėti: https://www.heritage.org/arms-control/event/transatlantic-security-after-the-intermediate-range-nuclear-forces-treaty.

Vašingtone ministras taip pat dalyvavo NATO 70-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 15-mečiui skirtuose renginiuose.

Vizito JAV metu R. Karoblis taip pat lankėsi Norfolke esančioje Sąjungininkų pajėgų transformacijos vadavietėje, susitiko su jos vadu generolu André Lanata.

Penktadienį numatytas ir ministro dalyvavimas Niujorke vyksiančioje Jungtinių Tautų gynybos ministrų konferencijoje.

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis Jungtinėse Amerikos Valstijose lankosi kovo 26-30 dienomis.


Straipsnio komentarai

..2019-03-29
aha dar viena piatiletka pas cžvistėlius. Jugi pernai KAM jau pasirašė SOFA susitarimą su JAV. kas čia per saugumas jeigu jį reikia ramstyti kaip tą cžvistėlių apdainuotą obelį kuri apsunkusi nuo kažkokių žydinčių vienybėje violetinių neužmirštuolių žiedų. Nu žiūrint iš tokių piatiletkintojų pusės kiekvienas žiedas yra ir vaisius tik dar nesubrendęs. Kaip tos vakaruškų kėdės pas ostapininkus. Kaip kad šuo būtų ramstomas su išpampusiomis erkėmis, kad kai šokinės per duobes neštusi su savimi mažas pagalvėles iš anksto. Žiūrint iš nepriklausomybės pusės tokie cžv gestapo ir NATO šposai yra labai negerai. Kariuomenė ir saugumo aparatas nesaugo nepriklausomybės, atvirkščiai veikia kaip raguotas trojos arklys maitinamas iš smaluotų biudžetų. Nu aišku čia nieko nuostabaus panaudotas tas pats trafaretas kaip ir kitose trojos arklių arklidėse: izraelyje, korėjoje, japonijoje, turkijoje, tt Patys pagalvokit šiais laikais kažkokių keistų pavardžių kaip pvz "karoblis" toje pat lietuvos kariuomenės ar vyriausybėje turbūt yra 10 kartų daugiau negu sovietinių laikų KGB štabe vilniuje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?