Apie asmens dokumento galiojimo pabaigą – priminimas ir SMS žinute

2019-04-01, vrm.lrv.lt

Vidaus reikalų ministerija (VRM) pradedantiems planuoti atostogų keliones ir besiruošiantiems komandiruotėms atkreipia dėmesį, kad priminimą apie baigiantį galioti asmens dokumentą galima gauti ir elektroninėmis priemonėmis, t.y. trumpąja SMS žinute arba elektroniniu paštu. 

Tokią galimybę gyventojui užtikrina gyventojams skirta Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos elektroninių paslaugų informacinė sistema (EPIS). 

Užsisakyti priminimą dėl artėjančios dokumento galiojimo pabaigos galima bet kuriuo metu – vos įgijus naują asmens dokumentą ar jį turint iš anksčiau, pasirenkant palankų informavimo apie dokumento galiojimo pabaigą laiką – nuo vieno iki šešių mėnesių. Informacija apie dokumento galiojimo pabaigą asmens pasirinkimu teikiama nemokama trumpąja SMS žinute ir (ar) elektroniniu paštu. 

„Esame vienuolikti pagal viešojo sektoriaus paslaugų skaitmenizavimą Europoje. Efektyvus elektroninių paslaugų veikimas sunkias procedūras palengvina, priartina prie gyventojo. Priminimas elektronine forma sudaro galimybę piliečiams iš anksto pasirūpinti asmens dokumentų keitimu, taip išvengiant nepatogumų ir būtinybės dokumentus keisti skubos tvarka susiruošus į neplanuotą kelionę ar tvarkant sveikatos, turto ar kitus dokumentus įvairiose įstaigose“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas

Užsisakyti paslaugą galima prisijungus prie elektroninių paslaugų informacinės sistemos  portalo per Elektroninės valdžios vartus, naudojant nuorodą https://epis.vrm.lt/epis/. 

Pažymėtina, kad vasario pradžioje Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos (ADIC), pradėjus veikti naujai ir moderniai dokumentų išrašymo įrangai, taip pat atnaujino paso skubos tvarka – per 1 darbo dieną – išrašymą.

Užsakymas išduoti pasą skubos tvarka per 1 darbo dieną bus įvykdytas kitą darbo dieną, jei jis bus perduotas į Asmens dokumentų išrašymo sistemą laiku, t.y. iki 12 val. ADIC duomenimis, valstybės rinkliava už paso išdavimą bendra tvarka yra 43 Eur,  skubos tvarka per 1 darbo dieną – 71 Eur.


Straipsnio komentarai

jojojo2019-04-03
taip ir dirba savivaldybė. per dieną internetuose....... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
: 2019-04-01
girtas dvitaškis horizontalioje padėtyje .. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tritaškis2019-04-01
ai vis tiek Savivaldybėje sėdžiu, darbo nėra, visada pirmadienį internete laiką iki pietų leidžiu. Reikia gi kažkokį mažą įsivažiavimo kursą padaryti. Realiai nieks pirmadienį daug pastangų į darbą nededa. Va kolega pusę dienos cha.lt prasėdi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Tritaškis2019-04-01
jugi yra balandžio pirmoji. Nors taip nebuvo, bet vis tiek niekada negalima atmesti ir tikimybės kad dvitaškis pajuokavo apsimetęs tritašiu. O jeigu rimtai kodėl šilokarčemai nepagalvojus apie kažkokią efektyvesnę informacinės visuomenės skaitmenizaciją, kur sunkus geltonosios spaudos priespaudos procedūrų administravimas būtų palengvintas ir dar labiau priartintas prie gyventojų. Galėtų informuoti elektronine forma piliečius (pvz žinute) apie naujai pasirodančius straipsnius.
Matai tokios "paslaugos" jau yra labai didelė raudona vėliava apie kažkokias pirmenybes tų visų kiaušinių, vištų, gaidžių, būtigeidžių, kiaušinienių, vištienos, sultinių, tt.. Nu žinai telefono numeris tai nėra kažkas kas yra dalinama nemokamai, panašiai kaip ir su asmens kodais ar dokumentais. Jeigu nori turėti telefono numerį tai turi turėti pinigų. Jeigu nori turėti pinigų turi turėti darbą arba ranką kuri maitina pinigais. Jeigu nori turėti darbą tai cžv gestape be telefono numerio niekas į darbą ir nepriima.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tritaškis2019-04-01
parašiau pirma dvitaškio komentarą pirmą! Dienos pasiekimas! Komentaras patinka Komentaras nepatinka