Šiemet miško keliams remontuoti – daugiau kaip 4 mln. eurų

2019-04-02, am.lrv.lt

Šiemet miško keliams remontuoti skirta 4,2 mln. eurų – milijonu eurų daugiau negu pernai. Už juos bus pataisyta dar apie 1000 km miško kelių.

„Šias lėšas skyrėme iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas. – Už jas keliai remontuojami tiek valstybiniuose, tiek privačiuose miškuose. Per pastaruosius trejus metus iš šios programos lėšų buvo suremontuota 2377 km miško kelių su žvyro danga, didesnė jų dalis – privačiuose miškuose.“

Iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos miško keliams taisyti 2015-2019 m. skirta 17,55 mln. eurų. Ši suma sudaro apie 20-30 proc. visų surenkamų privalomųjų atskaitymų už parduotą medieną valstybiniuose ir privačiuose miškuose.

Miško kelius remontuoja Valstybinių miškų urėdija, tačiau parenkant, kuriuos iš jų reikia taisyti, aktyviai dalyvauja ir privačių miškų savininkų bei savivaldybių atstovai. Šiuo tikslu kiekviename regione sudaromos specialios komisijos. Jos ir sprendžia, kuriuos miško kelius reikia remontuoti pirmiausia.


Straipsnio komentarai

bus2019-04-09
autoparkai su daug medžių Komentaras patinka Komentaras nepatinka
neįgalieji savivaldybės klerkai užjauskim 2019-04-04
o tik daugiau kaip puse tos sumos ubyra ponuliams į kišenes kiek kelių netvarkyta pav savugų keliai tragedija net šilutės kaikurie pesčiūjų keliukai nebeimanoma net vežimėliais pravažiuot ar net su dviračių į sodus nuvažiuot vien tik savivaldybe remontuoja ir piigus plaua Komentaras patinka Komentaras nepatinka
viskas2019-04-02
miškakirčių patogumui. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-02
avataras. jeigu miške yra keliai tai jau nebe miškas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?