Trečiadienį Europos keliuose – policijos pareigūnų specialioji priemonė

2019-04-03, policija.lrv.lt

Balandžio 3-iąją, trečiadienį, 26-iose Europos šalyse vykdoma specialioji priemonė „Greičio maratonas“ (angl. Speed Marathon). 24 valandas truksianti prevencinė priemonė, skirta transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolei užtikrinti. Ši specialioji priemonė – Europos kelių policijos tinklo TISPOL (angl. European Traffic Police Network) inicijuotos prevencinės priemonės, vykstančios visą šią savaitę, sudėtinė dalis.

Balandžio 1–7 dienomis Europos kelių policijos pareigūnai savo dėmesį skiria transporto priemonių vairuotojams, siekdami juos skatinti kelyje elgtis atsakingai ir važiuoti tik saugiu greičiu.

TISPOL prezidentas, Italijos kelių policijos atstovas, Paolo Cestra sako: „Policijos darbas – prevencinis. Siekiame, kad vairuotojai galvotų apie pasirinktą greitį, būtent, leistiną ir saugų važiavimo greitį, atitinkantį važiavimo sąlygas. Įvertinęs tai, vairuotojas mažina galimą riziką ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams. Svarbiausia – vairuotojų sąmoningumas“.

Priemonė „Greičio maratonas“, vykdoma visą parą, yra viena iš TISPOL strateginių priemonių, skirtų mažinti eismo įvykių skaičių ir siekti, kad Europos keliai būtų saugesni.

Mūsų šalies policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, dirba prižiūrimose teritorijose, Lietuvos kelių policijos tarnyba – neteritoriniu principu šalies magistraliniuose keliuose. Kelių eismo taisyklių pažeidimams fiksuoti naudojamos turimos specialiosios techninės fiksavimo priemonės. Valstybinės reikšmės keliuose pažeidimus fiksuoja vidutinio greičio matavimo sistemos, miestų savivaldybių teritorijose – įrengtos stacionarios greičio matavimo sistemos.

Lietuvos avaringumo keliuose analizė rodo, kad pagrindinė eismo įvykių, kuriuose žuvo žmonės, priežastis – nepasirinktas saugus ar viršijamas leistinas važiavimo greitis, dėl to per pastaruosius dvejus metus įvyko 25–30 proc. tokių įvykių.

O ką rodo statistika?

2018 metais (balandžio 18 d.) „Greičio maratone“ dalyvavo 23 Europos šalių kelių policijos pajėgos (apie 14 100 pareigūnų). Patikrinta per 3 224 300 transporto priemonių, užfiksuoti 257 639 pažeidimai, t. y. 8 proc. vairuotojų važiavo viršydami leistiną važiavimo greitį.

Vairuotojai, elkitės atsakingai, važiuokite tik saugiu greičiu. Saugų eismą galime kurti tik bendromis pastangomis.


Straipsnio komentarai

.. to Ir gerai2019-04-03
tame ir esmė kad jie turėtų ne gaudyti kažkokiomis specialiomis dienomis, bet žiūrėti visą laiką kaip laikomasi eismo taisyklių. 24 valandas per parą. Dabar matyt didelė citrinliemenių dalis "dirba" tik ant popieriaus ir naudojasi tokiais renginiais kad galėtų išlįsti iš kažkokių smaluotų biudžetų urvų (natistinių ESesininkų karinės bazės) kad pasimaivyti tarsi čia kažkokia garbėtroškinių paradų šventes. Ale va iš Romos gavome gerų ketinimų įsakymus ir asfaltuojame drąsiuosius kelėnus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ir gerai2019-04-03
ir gerai jog gaudo lakstancius. Galetu ir tuos britvininkus papurtyti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-03
bet matai kaip keistai citrinliemenių keliai veda pas kažkokias romos romiečių susivienijimų mafijas. atseit šitą dieną jie bus kitokie spec nazai ir šoks jau nebe pagal lietuvos įstatymų dudeles bet kažkokius įsakymus duodamus kažkokių dėdžių sėdinčių už kažkokių jūrų marių. Jugi tai nelegalu. Savavaldžiavimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?