Ketino vartoti naminę degtinę kaip „vaistą“

2019-04-05, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Asociatyvi pixabay.com iliustracija
Asociatyvi pixabay.com iliustracija

Vainuto seniūnijos gyventojas, 53 metų G. M. iš nepažįstamo asmens savo reikmėms nusipirko 12 litrų „samanės“. Tikrai didelis kiekis, jei ketino panaudoti kaip „vaistą“. Matyt, ilgai būtų tekę „gydytis“, bet sutrukdė policija.

Prietarų apie geros ruginės degtinės naudą daugiau nei apie nenaudą. Ar vyras pats sugalvojo, ar kokio šundaktario patartas, sausio viduryje įsigijo 12 litrų naminės degtinės. Klaipėdos apskrities VPK kriminalistinių tyrimų tarnybos išvadoje nurodyta, kad tyrimui paimtas skystis yra namų gamybos stiprus alkoholinis gėrimas, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija - 51, 5 procento.

Naminukės pardavėjo nenurodė

G. M. naminę degtinę pirko, kaip pats teigė, iš nepažįstamo asmens. Negi nurodysi  kaimo senųjų tradicijų paveldo saugotoją! O gal ir nepažinojo nelegalaus verslininko. Juk ir miestelėnai išsivaro „krūminės“. Nepažįstamasis pardavėjas už vieną litrą naminės degtinės prašė trijų eurų. G. M. tiekėjui sumokėjo 36 eurus. Dvi mažesnes talpas parsinešė į gyvenamąjį namą, o dešimties litrų talpą paslėpė lauke, prie tvoros augančiose tujose. Policininkai kažkaip užuodė ir sausio 29-osios popietę užgriuvo G. M. sodybą. Pastarajam beliko tik rankomis skėsčioti ir sutikti, kad pareigūnai atliktų apžiūrą.

Įskundė

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai gavo informaciją, jog G. M. gali laikyti naminę degtinę.  Atvažiavę teisėtvarkos sargai rado naminės degtinės plastikinėse talpose kambaryje, koridoriuje ir kieme. G. M. „gydymosi kursui“ buvo suduotas skaudus smūgis. Jam inkriminuota LR BK 201 str. 3 d. (tas, kas neturėdamas tikslo realizuoti neteisėtai pagamino, laikė, gabeno 10 ar daugiau litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų arba nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių), padarė baudžiamąjį nusižengimą). Už tokią nusikalstamą veiką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai. Jis žinojo, kad naminės degtinės negalima laikyti. G. M. anksčiau neteistas, tačiau yra žinomas teisėsaugos pareigūnams, nes 5 kartus baustas už administracinius teisės pažeidimus. Tauragės apylinkės prokuratūros  prokuroro Mariaus Mauriaus pareiškimu G. M. byla užbaigta baudžiamuoju įsakymu. Bylą išnagrinėjo Tauragės  apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Nijolė Bagdonienė. Baudžiamasis įsakymas paskelbtas kovo 18 dieną. G. M. paskirti 3 mėnesiai viešųjų darbų. Jis įpareigotas per paskirtą laiką neatlygintinai dirbti po 25 valandas kas mėnesį visuomenės labui. Vadovaujantis įstatymu, ši bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir galutinė bausmė  – 2 mėnesiai viešųjų darbų su tuo pačiu įpareigojimu neatlygintinai dirbti po 25 valandas kas mėnesį visuomenės labui. Baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo per 14 dienų. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas nebeskundžiamas. Konfiskuota naminė degtinė bus sunaikinta. 


Straipsnio komentarai

..2019-04-05
niekas čia nevarydavo jokios naminės. gal tie kažkokie jūsų "mūsiškiai" senoliai ir varydavo varydami trojos arklius, bet tai ne mūsų senoliai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ką čia bando įrodyti?2019-04-05
Naminė degtinė nuodai,o parduotuvinė gyvybės eleksyras.Idomu kaip mūsų senoliai neišmirė nuo naminės jauni kai virė kiekvienam kieme?Viskam yra saikas jei saiko neturėsi blogai,baigsis tiek nuo valstybinės,tiek nuo naminės.O dabar yra kuriamas valstybės baubas ką čia kažkoks blogis jei namine vartuosi.Sakytu tiesei šviesei naminė degtinė neatneša valstybei pelno ir daro nuostoli monopolininkams spirito varyklom.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-05
biški neaišku kaip čia viskas veikia. atseit policija gavo informacijos kad pas žmogų yra naminės. vadinasi kažkokių pliotkų ir apkalbų užtenka kad citrinliemeniai galėtų eiti ir daryti kratas? Ar jie turi eiti pas teisėją kad išsiimti kažkokį leidimą kratai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?