Imtynininkui Edvardui Sagalec užrištas juodasis dziudo diržas

2019-04-05, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Edvardas Sagalec – Lietuvos U-23 dziudo čempionato laimėtojas su treneriu Rimvydu Lukošiumi.
Edvardas Sagalec – Lietuvos U-23 dziudo čempionato laimėtojas su treneriu Rimvydu Lukošiumi.

Kaune vykusiame Lietuvos atvirajame U-23 dziudo čempionate šauniai pasirodė Šilutės sporto mokyklos trenerio Rimvydo Lukošiaus aštuoniolikmetis auklėtinis Edvardas Sagalec, parbloškęs metimais ne vieną varžovą ir tapęs nugalėtoju. Už šią pergalę jam suteikta teisė ryšėti  1 DAN juodąjį diržą, reiškiantį meistro pakopą.

Kaune varžėsi ne tik lietuvaičiai, bet ir kaimynai latviai. Šilutės sporto mokyklai atstovavo keturi kovotojai: broliai dvyniai Edvardas ir Ernestas Sagalec, Dominykas Šatkus ir Uosis Knapkis. Nors pastarajam tik šešiolika, kiti irgi gerokai jaunesni už daugelį varžovų, bet kovose jau pavojingi.

Dziudo – olimpinė sporto šaka nuo 1964-ųjų, ugdanti visapusiškai harmoningą asmenybę tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Imtynininkai dėvi baltus arba mėlynus kimono, perjuostus  įvairių spalvų (balta, geltona, oranžine, žalia, mėlyna, ruda) diržais, žyminčiais sportininko meistriškumą.  Pradžiamoksliai ryši baltus diržus, o vėliau tęsiasi 10 meistriškumo pakopų, vadinamų DAN. 1-5 DAN meistriškumo pakopos sportininkams suteikta teisė ryšėti juodus diržus. 6-10 DAN imtynininkų diržas yra raudonos spalvos su juoda juosta. Aukščiausias skiriamasis ženklas – raudonos spalvos diržas, kurį pelno 9-10 DAN turėtojai. Tokių tėra pasaulyje tik keturiolika, iš kurių europiečių – 2. Šios sporto šakos tėvynė – Japonija.

Edvardas Sagalec – pirmasis dziudo trenerio Rimvydo Lukošiaus auklėtinis, pelnęs meistro vardą. Kaune Edvardas kovojo su varžovais, sveriančiais iki 81 kg. Jo stiprybė – gerai įsisavinta metimų technika, padedanti laimėti daugelį kovų. Tuo tarpu jo brolis Ernestas (svorio kategorija iki 66 kg) labiau linkęs grumtis parteryje. Ernestas pretendavo į bronzos medalį, deja, pralaimėjo kovą dėl III vietos ir liko penktas. O Edvardas prasiveržė į finalą. Įdomu tai, kad pusfinalyje Edvardas dviem techniškais veiksmais laimėjo kovą prieš pastovų varžovą, vilnietį Darių Ragožą ir atsirevanšavo už ankstesnį pralaimėjimą šalies U-21 čempionato finale. Kaune Edvardas Sagalec lemiamoje dvikovoje dėl U-23 čempiono titulo įveikė kitą Vilniaus atstovą. Graži pergalė ir garbingas įvertinimas – Lietuvos čempiono vardas ir 1 DAN meistriškumo juodasis raištis. Šilutės dziudo klubo „Kumikata” istorija praturtėjo nauju auklėtinio pasiekimu, kuris yra pavyzdys visiems nariams, stengtis žengti meistriškumo keliu.

Uosis Knapkis ( sv. kt. iki 73 kg) ir Dominykas Šatkus (sv. kt. iki 81 kg) pralaimėjo pirmąsias kovas ir pasitraukė iš turnyro. Gegužės 11 dieną dziudo imtynininkai pradės kovas Europos taurių varžybų etape. Joms ruošiasi ir šilutiškiai.


Straipsnio komentarai

Milicininkas2019-04-15
Ex milicininkas perdavė sukauptą ir panaudotą patirtį darbe ant įtariamųjų savo atžalai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pūkis Baisuoklis2019-04-05
MLDC! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vo2019-04-05
va kur šaunuolis! Nuolat medaliai iš šio nuostabaus sportininko!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-05
kas čia per pavardės? musų dienos kaip šventė kaip vyšnių žydėjimas importuotų iš japonijoje susuktų suktų karinių bazių... kas čia per diržai pabrėžiantys kažkokią keistenybę? atseit lygesni nei kiti. matyt išduodami tam kad luptų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?