Usėnuose pagerbtas pirmasis seniūnijos šimtametis

2019-04-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
P. Paleckiui svarbus artimųjų dėmesys. L. Jagintavičienės nuotr.
P. Paleckiui svarbus artimųjų dėmesys. L. Jagintavičienės nuotr.

Į  Povilą Paleckį pažiūrėjus, nepagalvosi, jog už jo nugaros – visas šimtmetis. Su šypsena jis pasitiko sveikintojus, ramiai pasakojo savo ilgo gyvenimo istoriją. 100 metų usėniškiui pralėkė nejučia

Susituokė Sibire

Gimė senolis Tauragės rajone, Skaudvilės valsčiuje, Šiurpiškių kaime, gausioje trijų brolių ir trijų seserų šeimoje.  Tėvai ūkininkavo, turėjo apie 80 hektarų žemės. Nuo mažens Povilas žinojo, ką reiškia dirbti ūkio darbus.

Jis mokėsi Skaudvilės pradžios mokykloje, baigė keturias klases.  Atėjus neramiems laikams, visa šeima buvo ištremta.  „Tremtyje ir sutikau savo žmoną,  Sibire ir susituokėme. Vestuvėse dalyvavo ir kunigas. Gerai sutarėme su Kazyte, penkis vaikus užauginome“, - kalbėjo senjoras.

Tremtyje Povilas ir Kazimiera susilaukė dviejų atžalų – Anos ir Birutės. Grįžę į Lietuvą, savo gimtuosius namus rado sunaikintus. „Tėvų namai buvo nugriauti.  Nebuvo nė vieno pastato. Neturėjome, kur gyventi. Todėl įsikūrėme Klaipėdos krašte, apsigyvenome Pagėgių savivaldybėje, Trakininkų kaime“, - savo prisiminimais dalijosi jubiliatas.

Vėliau apsigyveno Usėnuose. Dirbo Žemaitkiemio tarybiniame ūkyje šaltkalviu. „Daugiausia dirbau vairuotoju. Vairavau senovišką „palutarką“  - veždavau iš miško malkas“, - pabrėžė pašnekovas.

Lietuvoje porai gimė Elena, Laima ir Algirdas. Pasak dukters Elenos, jos tėvas buvo labai geras ir tvarkingas žmogus. To reikalavo ir iš vaikų. Nusikaltus, pasakydavo griežtesnį žodį, bet rankos niekada prieš juos nepakėlė.

Dar neseniai važiavo dviračiu

Džiaugiasi P. Paleckis, kad jo šeima gausi. Turi jis jau 12 anūkų ir 7 proanūkius, kurių greit bus 8, mat ne už ilgo dar vienas kūdikis turi išvysti šį pasaulį. Kasdien jis pasidžiaugia vis kitokia gamta, skaito laikraščius. Mėgsta senolis ir televiziją pažiūrėti. Nepraleidžia „Duokime garo“, „Tv3 pagalbos“ laidų. Neseniai  dar ir dviračiu važiavo, tačiau jį kažkas iš kiemo pavogė.

Jubiliatas domisi ir šiandienos politinėmis realijomis. „Gerai gyventi Lietuvoje. Valdžia – lietuviška. Kad tik okupantų nebūtų... Jaunimui čia nepatinka, nes nori jie turėti daug pinigų, o mūsų šalyje daug neuždirba. Todėl ir išvyksta“, - įsitikinęs usėniškis.

Anot Povilo, jo gyvenime visko buvo, bet visada dirbo. Dabar jis kasdien laukia į namus sugrįžtančių artimųjų – jų meilė jam svarbiausia,  jie - didžiausias turtas.  Laukia senjoras ir gerų naujienų, kada vėl pakels pensiją.

Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys teigė, kad seniūnijoje tai pirmasis šimtametis. „Dirbu seniūnu jau 14 metų. Nė vieno neteko sveikinti su 100-uoju jubiliejumi. Buvo 96 metai, bet 100 – nebuvo. Ir seniūnijoje niekas negirdėjo, kad kas būtų sulaukęs 100 metų“, - tikino A. Rauktys.


Straipsnio komentarai

.. to Algis2019-04-10
kokios pagarbos? už ką? čia gi fiktyvios naujienos, geltonosios spaudos priespaudos. Greičiausiai iš vis iš piršto laužta asmenybė kaip daugelis kitų. atkreipk dėmesį į straipsnio autorių. kaip koks gandis, kalenbachas ir motina teresė viename "rūpintojėlinosi".
garbėtroškiniai paradai už skaičių? mes ne astrologai ir ne horoskopininkai. skaičiai nieko nereiškia. tad turėk omenyje kad internete kietų nebūna. tai sugalvotas pavadinimas remiantis angliškais žodžiais kaip antai "internment" (kalėjimas, koncentracijos stovyklos, tt) arba "interring" (kapinės, laidojimas, grabai, tt).
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis2019-04-09
pagarbos turėk tu.. kai sulauksi tokio amžiaus ir pas tave ateis. Ar turėsi ką papasakoti? Ar tik internete toks kietas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-08
garbėtroškinių paradų makaronai.. čia atseit jeigu daugiau kartų gegutės lizdai sukukavo tai lygesnis nei kiti? aš irgi pragyvenau pusę amžiaus šilutėje bet nei tokio seniūno nei tokio gyventojo neprisimenu. matot pasirodo yra dar vienas "algirdas paleckis" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o2019-04-08
didžiausia pagarba šiam žmogui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?