Žurnalistė savo knygoje atskleidė šešėlinį Lietuvos elito gyvenimą

2019-04-03, Virginija Degutienė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė
Į susitikimą atėjo būrys šilutiškių. Autorės nuotr.
Į susitikimą atėjo būrys šilutiškių. Autorės nuotr.
Kovo 28 dieną pilnutėlėje Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos salėje vyko susitikimas su naujos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo“ autore Rūta Grinevičiūte-Janutiene –žurnaliste, redaktore, televizijos laidų vedėja. Renginį vedė ir knygą pristatė redaktorė Aurelija Tubaitė-Aleškevičienė.

Tiriamosios žurnalistikos karaliene tituluojama R. Janutienė yra išleidusi tris prieštaringai vertinamas knygas: „Nuslėptoji Williams atėjimo istorija“ (1999), už kurią žurnalistei įteikta Vinco Kudirkos premija, „Raudonoji Dalia“ (2013), „Dinastija. Landsbergių išgyvenimo istorija“ (2014).

Naujoji R. Janutienės knyga „Ir saugok mus nuo piktojo“ parašyta remiantis dviejų, gerai žinomų kalinių, nuteistų iki gyvos galvos, Vlado Belecko ir Henriko Daktaro pasakojimais apie šešėlinį Lietuvos elito gyvenimą, kurio veikėjai – teisėsaugos šulai, kunigai, politikai, menininkai, verslininkai ir garsūs žurnalistai. Knygoje gausu nuotraukų iš asmeninių H. Daktaro ir V. Belecko albumų.

Knygoje, primenančioje gerai parašytą detektyvą, atskleidžiama, kaip veikė nusikaltėlių pasaulis, kaip jie vogdavo, kaip tardavosi, kaip išsisukdavo, ką papirkinėdavo, kiek kainuodavo išsipirkimas iš teisėsaugos. H. Daktaras ir V. Beleckas tiesiog papasakojo savo gyvenimo istorijas nieko nenutylėdami. Renginio metu žurnalistė R. Janutienė atsakė į renginio dalyvių klausimus, kurie buvo susiję ne tik su minėta knyga, bet ir kitomis šiuolaikinio gyvenimo aktualijomis. Susirinkusieji turėjo galimybę įsigyti knygą ir gauti autorės autografą.


Straipsnio komentarai

.. to Citizen 2.02019-04-10
kad jie abu iš tos pačios cžv gestapo smaluotų biudžetų vietos. tik aišku dviratį jis išradinėjo žymiai anksčiau negu ostapenko.. todėl visi ir galvoja kad savas, nors tik mūsiškis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02019-04-08
Valinskas buvo gerai ją į vietą pastatęs. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-05
vėl mūsiškiai aiškina kad piktas dangus griūvinėja ir juos puola kaip koks pilkas vilkas. Matot jie prašo kad saugumo tik sau tik kažkam ką jinai vadina "mus" - kažkokius mūsiškius. Ar jūs esate vienas iš mūsiškių? Komentaras patinka Komentaras nepatinka