Padangų keitimo metas: kas turėtų pasirūpinti susidariusiomis atliekomis?

2019-04-10, aad.lrv.lt

Kasmet, prasidėjus padangų keitimo sezonams, aplinkosaugininkai randa ir gauna pranešimų apie pamiškėse ar kitur gamtinėje aplinkoje išmestas automobilių padangas bei kitas techninės priežiūros ar remonto metu susidarančias atliekas. Todėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) specialistai primena, kaip reikėtų tinkamai atsikratyti šiomis atliekomis ir kas už tai atsakingas.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, už padangų tvarkymą yra atsakingi padangų gamintojai – importuotojai. Todėl padangų pardavėjas turi informuoti pirkėją, kad į padangos kainą jau yra įskaičiuotas ir jos sutvarkymas. Tai reiškia, kad pirkėjas į prekybos vietą gali atvežti tiek padangų atliekų, kiek iš jo pirko.

Be to, panaudotas padangas, alyvą, tepalo filtrus, aušinimo skysčius, akumuliatorius ir kitas automobilių remonto ar techninės priežiūros metu susidariusias atliekas galima pristatyti į didelių gabaritų (stambiagabaričių) atliekų surinkimo aikšteles, esančias kiekviename regione. Iš gyventojų šios atliekos priimamos nemokamai. 

Pagaliau, atlikus automobilio remonto darbus autoservisuose, likusias pavojingas ir nepavojingas atliekas autoservisai privalo surinkti, o transporto priemonės savininkui gali atiduoti tik tinkamas pakartotiniam naudojimui transporto priemonių detales, surašę 2 egz. transporto priemonių dalių perdavimo ir priėmimo aktą. 

Visos galimos baudos už į gamtinę aplinką išmestas atliekas yra numatytos Administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnyje. Baudos dydis svyruoja nuo 30 iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo atliekų kiekio ir nuo to, ar išmestos atliekos yra pavojingos ar ne. 

AAD primena, kad iki 80% transporto priemonių dalių ir detalių gali būti perdirbamos bei ragina naudotis numatytais atliekų sutvarkymo būdais, o pastebėjus aplinką teršiančius asmenis nedelsiant informuoti pareigūnus. Tai galima padaryti bendruoju pagalbos telefonu 112, arba tiesiogiai AAD telefonu 8 5 273 2995.


Straipsnio komentarai

.. to sias2019-04-16
nu jo neveltui cžvistėliai pasistatė tą paminklą rusnėje savo aparteidiniams kumyrams. jugi afrikoje kai nekviesti svečiai užgriūva tai reik labai saugotis kad padangų karolių nepadovanotų. jugi jeigu tie olandai netepa, bet važiuoja gal čia jau skraidančių olandų reikalai, raganos su šluotomis, harry potter, tt.. Nu jiems čia akmens amžius. WestWorld. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sias2019-04-16
padangas reiktu vezti i ukraina arba pas ta komentatoriu-ligoni. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-10
aiškintojai aiškina kažką kas turėtų būti aišku visiems, o dabar kažkaip viskas suorganizuota tarsi jie kažkokie šlavėjai kurie atsakingi už šlavimus, bet kadangi turi skraidančius arabiškus kilimus tai jie gali bet ką forminti kad sušluota po jų "uber alles" kilimu. Va čia ir yra įdomios raudonos vėliavų veliavnešininkystės su šitais geltonosios spaudos priespaudininkais. Jeigu atliekų tvarkymu užsiima importuotojai vadinasi rubikoniniai savartynai ir importuoja tas padangas. Nu tai nėra kažkas blogo ar gero su tokiais maišais užmautomis ant gigantiškų buratinų nosių. Problema yra gerų ketinimų vieškeliai ir autostrados, kur aiškinama kažkokie įstatymai, aktai ir protokolai, kurių nežinojimas neatleidžia nuo bausmės. Nu jeigu jūs nežinote tai ką jie čia aiškina jūs esate nusikaltėlis. Jūs buvote nusikaltėlis tol kol neperskaitėte šito straipsnio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?