Savivaldybių žvyrkelių asfaltavimui papildomai skiriama 10 mln. eurų

2019-04-10, sumin.lrv.lt

Šiais metais savivaldybių žvyrkelių asfaltavimui papildomai skirta 10 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Skiriamą finansavimą savivaldybės galės panaudoti jų valdomų vietinės reikšmės žvyrkelių dulkėtumą mažinančiai dangai įrengti ir kapitaliniams remonto darbams atlikti. Vyriausybė šiemet jau yra skyrusi  99,3 mln. eurų valstybinės reikšmės rajoniniams keliams su žvyro danga asfaltuoti. Toks papildomas finansavimas žvyrkelių asfaltavimui skirtas pirmą kartą.

„Siekdami kuo efektyviau panaudoti turimas lėšas kelių priežiūrai ir plėtrai, jau anksčiau suteikėme savivaldybėms teisę pačioms spręsti kuriuos vietinės reikšmės kelius, jų manymu, reikia asfaltuoti pirmiausia. Išasfaltuoti vietinės reikšmės keliai ypač prisideda prie regionų stiprinimo, gerina žmonių gyvenimo kokybę“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pasak ministro, šiais metais paskirtas papildomas 10 mln. eurų KPPP lėšų finansavimas žvyrkelių asfaltavimui įpareigos ir pačias savivaldybes savo projektų įgyvendinimui prisidėti 50 proc. lėšų t. y. 10 mln. eurų.

„Kviečiame pasinaudoti savivaldybes šia galimybe ir kreiptis lėšų vietinės reikšmės kelių asfaltavimui ir remontui, taip pat rengti ilgalaikius žvyrkelių asfaltavimo planus ir juos viešinti, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos planuodama valstybinės reikšmės žvyrkelių asfaltavimą atsižvelgtų į juos“, – sako susisiekimo ministras R. Masiulis.

Susisiekimo ministro teigimu, esant situacijai, kai šalies kelių tinklą prižiūri keli savininkai būtinas konstruktyvus visų bendradarbiavimas. Dar 2017 m. sudaryti ir paviešinti valstybinės reikšmės kelių asfaltavimo planai, sudaryti pagal atrankos kriterijus ir atsižvelgus į visuomenės poreikius, savivaldybių prašymus ir išanalizavus esamą situaciją.   Viešai skelbdami informaciją į sprendimų priėmimus įtraukėme ir savivaldybes, kad šios galėtų  atitinkamai derinti greta valstybinės reikšmės kelių esančius arba besijungiančius vietinės reikšmės (savivaldybių) kelius.

KPPP finansavimas galės būti skiriamas savivaldybių valdomiems vietinės reikšmės keliams, jungiantiems rajoninius kelius, gyvenvietes, sąvartynus, taip pat gatvėms gyvenamosiose vietovėse asfaltuoti. Prie asfaltuotinų kelių priskiriami ir keliai į rekreacijos ar lankytinus objektus, kultūros paminklus.

KPPP finansavimo lėšos savivaldybėms bus paskirstomos pagal kelių su žvyro danga savivaldybėje ilgį – 70 proc. ir pagal savivaldybės nuolatinių gyventojų skaičių – 30 proc.

Lietuvoje visą kelių tinklą prižiūri keli valdytojai. Valstybinės reikšmės keliais rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (valstybinės reikšmės kelių tinklas – 21,5 tūkst. km), vietinės reikšmės viešaisiais keliais (apie 63 tūkst. km) – savivaldybės.


Straipsnio komentarai

.. to ...2019-04-11
nu tame ir esmė kad aš nesu toks aristokratas, kuris užsiima lapių medžioklėmis, nerūkinų jų iš uolų, neveisiu šunų gaujų ir arklių fermose, negalandu šautuvų buožių ir kulkų, nesu ir orientacininkas, kurie susigalvojo kad jie yra nematomi aristokratai ir medžioja nematomas lapes, naudodamiesi raguotomis antenomis. tad jeigu jauti dūmų kvapą savo oloje tai nebūtinai nėra signalas kad tai yra tik teigiami psichiatriniai simptomai. Čia matyt susisiekia su kažkokiomis neigiamomis fazėmis, kad gautusi įtampa kuriai tu kaip puslaidininkis turėtum rodyti savo nesmurtinį pasipriešinimą (varžą). Nu žinai nėra dūmų be ugnies. Yra lygybės režimas, kur net karas lygus taikai, laisvė lygi vergovei, buožinskiniai didikai lygūs mažikams ir mužikams, tt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
... 2019-04-11
Neberukyk tu gal Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-10
čia greičiausiai jau europos sąjungos pogrominės programos kur klojami gerais ketinimais grįsti vieškeliai kad voluntariusiniems kryžiuočiams nedulkėtų kūrybiški drąsūs kelėnai vežant klipatas kurenti į krematoriumų krosnis. Struktūriniai fondai. Angliškai "cohesion" - sanglauda, kuris yra sinonimas žodžiui "koncentracijai". Štai jums ir CŽV kalėjimas - safari tipo dievų miško sanglaudinė stovykla, kur jus moko solidarumo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?