Tvarka dėl priverstinio gydymo – jau pakeliui

2019-04-10, sam.lrv.lt

Ministrų kabinetas įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) patvirtinti tvarką, pagal kurią psichikos ir elgesio sutrikimų turintys pacientai arba pacientai, kurie negeba protingai vertinti savo interesų ir dėl to neįmanoma gauti jų sutikimo gydymui, galės būti priverstinai paguldyti į ligoninę, siekiant jiems suteikti reikiamą pagalbą. Tai reiškia, kad artimiausiu metu bus nustatytos konkrečios taisyklės, kuomet tokie žmonės galės būti priverstinai gydomi.

Sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio teigimu, naujoji tvarka turės užtikrinti ne tik pacientų teises, bet ir apsaugoti kitus žmones nuo tų, kurie turi psichikos ir elgesio sutrikimų, ir gali padaryti žalos.

„Rengiant šias taisykles, bus didelis dėmesys skiriamas ir tam, kaip suteikti reikiamą gydymą psichikos ir elgesio problemų turintiesiems, nes jie patys, deja, nesuvokia ir negeba kreiptis, o dažnai net neturi artimųjų, kurie galėtų jais pasirūpinti. Be to, svarbu užtikrinti, jog nebūtų piktnaudžiaujama, pavyzdžiui, kad į gydymo įstaigą nebūtų priverstinai apgaule guldomi žmonės, kurie neturi rimtų psichikos ir elgesio sunkumų“, – sako viceministras A. Šešelgis.

Anot jo, dalis tokių sutrikimų turinčių žmonių, nesutikę gydytis, į gydymo įstaigą sugrįžta vėl ir vėl. Aplinkiniai gyventojai skundžiasi tarnyboms šių pacientų keliama grėsme bei grasinimais pakenkti aplinkinių sveikatai ar turtui, todėl priverstinis gydymas padėtų apginti ir visuomenės interesus.

Taigi taip siekiama nustatyti visoje šalyje vienodą priverstinės hospitalizacijos tvarką psichikos ir elgesio sutrikimų turintiems pacientams, kurių elgesys gali padaryti žalos savo ir aplinkinių sveikatai, gyvybei ar turtui. Taip pat numatyta parengti priverstinio gydymo tvarką pacientams, iš kurių nepavyksta gauti sutikimo gydymui dėl jų nesugebėjimo objektyviai vertinti savo būklės ir interesų.

Tai padėtų užtikrinti pacientų teises ir, prireikus, gauti visavertį gydymą bei apginti visuomenės interesą gyventi saugioje aplinkoje.


Straipsnio komentarai

..2019-04-12
teisingumo dėlei irgi negalima nesusiprasti kad jie nėra neteisūs, bent jau teoriškai. Tad gali būti kad statistiškai daug žmonių "egzistuoja" kaip gyvi jų buhalterijose, nors jau senai sukūrenti krematoriumuose. nu taip kaip jie suorganizavo visą šitą atvirą informacinę visuomenę ir yra karinių diktatūrų okupaciniai ginklai, kurie taip ir sugalvoti kad neįmanoma išlikti sveiko ir blaivaus proto jeigu bandai sekti tai kas vyksta gyvenime, kur vien tik durninimai, durniaus voliojimai, garbėtroškiniai paradai, vėliavų mosavimai, griūvantys dangūs, berniukai rėkiantys apie bėgančius vilkus, muilinos operos, tt.. O jeigu neseki tai kas vyksta tai irgi matyt kažkoks jau atsilikęs arba atvirkščiai turi žinojimo imunitetą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to BRRR2019-04-11
o kodėl tu nekreipi dėmesio į patį straipsnį. Pats pirmas sakinys jau akivaizdžiai parašytas naudojantis vasaros gatvės 5 laiku kur tiksi gegutės lizduose: "Ministrų kabinetas įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) patvirtinti tvarką". Ministrų kabinetas kuris yra negyvas objektas įpareigojo kitą negyvą objektą SAM kad patvirtintų kažkokią tvarką. Nu žinai čia kažkas panašaus kaip kad šilutėje tvarkdariai daro "tvarką" kai pamatę šiukšlių krūvą pastato dar ir lenteles su užrašu "šiukšles pilti draudžiama".
Čia atseit visi ministrai susirinko ir kažkaip stebuklingai nusprendė kad lietuvoje yra per daug psichinių ligonių. Iš kur pas juos tokie duomenys? Nors gal čia sprendžiama kitos ateitininkų problemos pvz per mažas užimtumas svastikiniams gandžiams ir kryžiuotinėms durnių motinoms teresėlėms, kurie čia yra susikraustę ir stato durnyną po durnyno. Jugi yra kryžiuočių kurie čia atsibastę net iš prancūzijos atsidaro durnyną, prisidurnina durnių ir gyvena iš tų durnių vartydamiesi kaip inkstai taukuose. Jugi kai jie sako kad veža vaikus vogti į norvegijas ar kitus užsienius tai nuveža suluošine padaro daržovę ir tada apsiforminę ant socialinės apsaugos vagia iš biudžeto visą gyvenimą. Negalima atmesti ir prekybos žmonėmis kur kryžiuočių gandžiai tuos durnius atsiveža kartu. Koks skirtumas paima kokį pasą iš rakštisteino stalčių ar apsiformina kaip petrą petraitį ir tiek tų problemų. Prisimeni kiek čia būdavo visokių straipsnių kaip tuos invalidumus ir neįgalumus visokie ostapininkai formindavosi. Nu dabar jau pas ostapininkus žydi žiedeliai raškomi saldūs vaisiukai iš tų karčiai nueitų kryžiaus kelių.
Peržvelk ministrų kabineto fizionomijas. Nei vieno lietuvio. Visos tapatybės fiktyvios. Rieda ir dunda protingi zombiai... Besmegeni gyvenk kaip galima švariau. Koks skirtumas ta tavo švara jeigu zombis už tave protingenis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
BRRR2019-04-11
koks čia prietranka visą laiką šilokarčiamoje komentuoja. manau jam reikėtų ,jei yra laisvų vietų į durnyną Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Manau2019-04-11
nu tame ir esmė su daktarų grupuotės masinio šundaktarinimo ginklais kad jie remiasi paprasta logika, kad bet koks gydymas ir yra priverstinis. Nu atseit sveikam kūne sveika siela, matyt arklys nesveikas jeigu arklys nesusipranta ir nenueina prie vandens kad prigertų pats. Savižudybės neegzistuoja nei gamtoje nei pas žmones, o smaluotų kryžiuočių daktarų grupuotės pasaulyje atvirkščiai viskas ir sukasi apie tokius egzistencinius etikos klausimus: kada čia kuriam čia laikas įkišti rozetę, ar ištraukti rozetę, gal laikas į krematoriumą ar vieną iš jų skerdyklų? Jeigu nesijauti gerai vadinasi pas tave kažkokios bėdos kur siela susipykusi su kūnu ar atvirkščiai. Jeigu būtų sveika siela jinai susitvarkytų su visomis kūniškomis bėdomis pati savarankiškai. Pats turi protą ir rankas, medicininės priemonės visiems prieinamos. Su dantimis yra visai kitos dainos. Kas gali geriau už tave patį suprasti ko tau reikia? Jeigu tu eini savanoriškai pas kažkokį ostapininką ir tiki juo vien todėl kad tas papilkėjęs vilkas užsidėjęs kryžiais padabintą sniego baltumo ėriukų tylėjimo chalatą - nu tai pats kaltas kad prašaisi kad būtum ganomas kaip koks avinas. Nu aš prieš metus ar pora buvau nuėjęs pasiimti medicininę pažymą į polikliniką kad prasitęsti teises. Tai ten tiek visokių biurokratijų toje poliklinikoje kad siaubas. Pati baisiausia tai turbūt bendruomenės slaugytoja na ir okuliorininkas sužibėjo. Nes jie tik vaidina kad gydytojai, jeigu ten eini tai jiems tarsi signalas kad prašaisi kad būtum "gydomas". Aišku čia jie tik turi neparklupti vadovautis bent pagal drabužius sutinkama..., o išlydėti nereikalinga vistiek. Tad visoje ligoninėje akivaizdžiai nėra jokio medicinio personalo. Yra tik mygtukų spaudytojai. Tai reikėjo pildyti kažkokią anketą atsakinėjant į klausimus. Vienas iš klausimų tai akivaizdžiai sugalvotas klupdymo drąsiųjų "specialistų": "ar galvoji kad esi visiškai sveikas?". Nu žinai čia tokia logika kad neįmanoma atsakyti kad nesigautų taip kad liksi nesumelavęs. Tad tame ir esmė kad ten jie netikrina jokios sveikatos bet laiko gaišinimo spektaklis užtruko dvi dienas. Ir taip viskas suorganizuota kad tarsi ten tikri vairuotojai ir neina tikrintis jokios sveikatos. Per dvi dienas nepamačiau kito vairuotojo "besitikrinančio" sveikatos. Kad matyt kažkaip kitaip sveikatos tikrinimas suorganizuota pas tuos kurie lygesni vairuotojai negu kiti.
Nu tame ir esmė kad visa medicina ir veikia kaip atrakcionų parkas: jeigu pastatysi tai ateis. Jugi viskas paremta planinės ekonomikos dėsniais. Jie gi nestato atrakcionų kad supuojančiai su suokiančiais žodžiais gydytų dabar sergančius. Jie stato juos kad gydyti tuos kurie susirgs ateityje. Po sovietų sąjungos žlugimo visi aiškino kokia buvo baisi tarybų sąjungoje psichiatrija. Atseit šveicarai su savo pinigų maišais lietuvos psichiatrijoje darė pertvarką. Nu ir ką viso to smaluoto gėrio nesumažėjo, bet atvirkščiai išaugo tas durnynų ir durninimo aparatas šimtus kartų. Nu lietuva pirmauja pagal savižudybių skaičių pasaulyje jau ne kelias dešimtis metų. Aišku patys šveicarai susigalvojo ir dar įdomesnius gegučių lizdus kur jie yra įteisinę savižudybes kur nusižudoma daktarų pagalba. Atseit pas juos net medicinis turizmas išvystytas kur žmonės plūsta į šveicariją kad žudytis. Tad matyt tokios savižudybės neatsispindi savižudybių statistikoje. Gali būti kad šveicarai veikia kaip tas lichtenšteinas kur mišku kirtimai apiforminti kaip lietuvos miškų atsakomybė. Nu kryžiuočių "neutrali" šveicarija "neutralizuoja" lietuvos dievų miškus.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Manau2019-04-11
dvitaškį reikėtų priverstinai gydyti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-11
tad iš tikrųjų su tokiomis naujienomis bandoma nukreipti dėmesį nuo fakto kad visas lietuvos socialinis modelis ir yra sukonstruotas aplink priverstinį gydymą. Čia kalba eina ne tik apie rūpybas, globas ir panašiai, kur gali pradėti "rūpintojėlintis" žmogumi visiškai nežinant nieko pvz nusipirko butelį alaus jau yra įstatymai kur galima kažkaip forminti kad žmogus piknaudžiauja alkoholiu, kuriam reikalinga kažkoks "dėmesys". Ar draudikai kur gali bet kieno gyvybę apsidrausti tarsi žaistų kažkokius žaidimukus. Bet tai nėra geras pavyzdys, nes gali viskas būti forminama ir atbuline tvarka pagal pareikalavimą. Čia labiau gal kalba eina apie daktarų grupuotės masines gydymo priemones: visuomenės sveikatos stebėtojai, bendruomenės slaugytojai, šeimos gydytojai, tt. Nu čia aišku lingvistika, bet tame ir esmė kad jie gi nėra durni kad nesuprastu ką jie išdarinėja. Atvirkščiai daktarų grupuotė atseit labiausiai apsišvietę inteligentai. Nu tame ir esmė jeigu kažkoks žmogus negaluoja šeimos gydytoja gali jau žiūrėti gal yra ligos priežastis yra kažkoks šeimos piktybinis narys, kurį ir reikia gydyti taip kad nebebūtų abejonių. Dedukcijos metodai. Bendruomenės slaugytoja gali pradėti žiūrėti į bendruomenę - gal koks kaimybas kelia ligas. Sunku pasakyti su kokiomis priemonėmis stebima visuomenės sveikata. Bet yra tokie etatai ir šilutėje. Jugi nesėdi prie tų stebėjimo kamerų policijoje. Nu su tokia tvarka ir yra kažkoks keistuolių teatro karibinių ofšorų piratinis vikingų durnių laivas. Nu pažiūrėkit į verygos fizionomiją. Tikrai nespinduliuoja išsilavinimu ar išsimokslinimu. Va tame ir esmė kad kai kalbama apie cžv gestapo drąsą violetiniuose kelėnuose reikalinga turėti omenyje Sirano de Beržerakas. Nu tame ir esmė kad jeigu jason bournas turi kišenėje 20 skirtingų pasų ir vienas iš tų pasų yra išduotas šešelgio ar verygos vardu - tas vienas pasas tai tik vienas spuogas ant slibino galvos. Tad nėra prasmės su tais spuogais kovoti, net ir su galvomis. Nuvažiuos į garsų pasaulį ir išsispausdins naujų ar šveicarijos banką ir pasiims naujų pasų iš rakštisteino stalčių. Nes vis tiek išlieka Sirano de Beržerako problema. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-10
dar turėkit omenyje povandeninius anekdotus kur išsekusiose upės vagose svastikos sukasi gretai. gal šiuo atveju cžvistėliai išsiduoda kitaip. Gal jie turi omenyje kažką ne apskritai, bet konkrečiai. Nu gal pas juos yra kažkokia specifinė operatyvinė veikla ir tos veiklos taikiniams duodamas konspiracinis indeniškas vardas "priverstinis". Nu tada kaubojiška daktarų grupuotė ir užsiima gydymu, kur geras indėnas tik indėnas apie kurį blogai nebešneka dievų miško vilkiniai sanitarai. Nu įsivaizduokit petras kurio pravardė yra priverstinis yra gydomas, kur žodis "gydymas" irgi reiškia kažką visiškai kitką.
Nu žinot čia jau jie labai drąsiai važiuoja su tuo priverstiniu gydymu. Prisiminkime jie čia prieš keturis metus irgi išsidavė kai labai sukėlė savo kanopas ir ragus po Germanwings "keistenybių", tarsi jų čia lietuvoje knibždėte knibžda. Nu čia gal su ta avarija buvo labiau ruošiama dirva kad atsisakyti iš viso lakūnų, nes jie ten nieko ir neveikia kaip kokie sargai pabudi ir tiek. Jie ten savaip interpretavo. Aš nepamenu kažkur man rodos pas pačius psichiatrininkus skaičiau kad sovietiniais laikais vilniaus psichiatrinis aparatas buvo didžiausias darbdavys ar vilniaus mieste, ar rajone ar net respublikoje. Tai visiškai neaišku kiek tiesos, nes gali būti kad irgi viskas nusišnekama kaip su tais lietuvininkais ir knygnešiais.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-10
reiktų pradėti nuo elementarių dalykėlių. paimkime patį šešelgio situaciją. kodėl cžvistėlis šneka su gražulio kelnių akcentu? kodėl visa jo tapatybė kažkokia rakštisteininė nesamonė sulipdyta iš kaip to kito chaltūros viceministro? Iš kur jisai atsibastęs į lietuvą?
čia matyt daktarų grupuotė bando klotis drąsiųjų kelių bėgius voluntariusiniems smaluotų biudžetų kryžiuočiams, nes jie gi lietuvoje statosi ne vieną ir ne du krematoriumus. Klaipėdoj tuoj atidarys du krematoriumus vieną šalia kito. Nepamirškit tos pasakos apie joniuką ir grytutę kur aprašyti kažkokie nuotykiai pas raganas slepiančias krematoriumų krosnis po saldžiais fasadais.
Psichiatrija per visą savo egzistavimo laikotarpį nėra padėjusi ar išgydžiusi nei vieno paciento. Tad nepamirškime kad tai yra ne sovietinis ir ne kapitalistinis priespaudos įrankis. Tai yra daktarų grupuotės kryžiuočių inkvizicijos įrankis, kuris egzistuoja visuose režimuose ir "demokratiniuose" ir "diktatūriniuose", kas tėra tik skirtingai pavadinti tie patys fasadai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka