Specialiu ženklu žymėtam medui – aukštesni kokybės reikalavimai

2019-04-10, zum.lrv.lt

Lietuvos bitininkų sąjunga (LBS) savo narių medų netrukus pradės žymėti specialiu ženklu „Lietuvos bitininkų sąjungos nario medus“.

Taip LBS siekia padėti vartotojams atskirti jai priklausančios bitininkų draugijos ar kito jos nario bityne gaminamą tikrą medų.

„Tai puiki iniciatyva, kurios tikslas – padėti vartotojams greičiau surasti ir atskirti aukštos kokybės produkciją. Tikimės, kad bitininkų pavyzdžiu – susikurti savo prekės ženklą – paseks ir kitos šalies gamintojų organizacijos. Tokios iniciatyvos naudingos tiek vartotojams, tiek gamintojams“, – sako žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė.

Svarbu tai, kad LBS nariai specialiu ženklu ženklinto medaus kokybei nustatė aukštesnius reikalavimus nei įprastai rinkoje parduodamam medui. Šio medaus lietuviška kilmė ir kokybė bus garantuojama atlikus laboratorinius tyrimus nepriklausomoje laboratorijoje.

LBS narių medus bus pardavinėjamas stikliniuose induose. Minėtasis LBS priklausantis prekės ženklas, jungsiantis indą su metaliniu dangteliu, liudys atitiktį nustatytiems itin griežtiems medaus kokybės reikalavimams.

Šis naujai ženklintas aukštos kokybės lietuviškas medus rinkai bus tiekiamas jau po šių metų medunešio.


Straipsnio komentarai

ar bitutėms2019-04-13
nurodyta, kad aplenkti chemikalais purškiamus rapsų ir kitokius laukus? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Įdomu2019-04-10
kai aš augau tai buvo tokia nerašyta vaikiška taisyklė pas vaikus, nes dar niekas nemokėjo nei rašyti nei skaityti. Sakydavo "kas ant kito sako pats ant saves pasisako". Bet čia kažkas panašaus į vaikų suvokimą kai juos pirmą sykį pakviečia žaisti slėpynių ir jie užsidengia akytes su delniukais. Vaikams ir atrodo kad jų akytės viską mato. Nuo savęs ir bandoma kažką suprasti. Kas liečia visokias patyčias ir užgauliojimus taisyklės ir įstatymai nėra veiksminga priemonė, nes ten ne žodžiais, bet darbais pagrįsta kažkokią partinė tikroji meilė kažkokiai tėvynei. Čia "tėvynė" tai neaišku ką reiškia, gal jie kalba apie mūsiškių tėve mūsų? Nu tame ir esmė kad kas liečia karines brexitinių smaluočių piratų operacijas žodis ir yra darbas. Žodis žodžiui nelygu. Paimkit pvz jūsų išlementą žodį ir tą patį žodį išdainuotą kokio Andrea Boceli. Nu tame ir esmė tokių karinių manevrų ankstyvų pogromų - jie ir vykdomi tada kai yra sukombinuotas "imunitetas" nusikaltėliui nuo bausmės. O žaizdų efektas išlieka visą gyvenimą. Kaip kad pažaboto išjodinėto gyvulių fermos arklio apynasris kurį visada reikalui esant galima žvanginti ir joti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Įdomu2019-04-10
įdomus koks yra Durniaus Ženklas. Jau net žinau kam reiktų užkabinti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-10
atgimsta pas cžvistėlius sovietiniai laikai kai irgi būdavo prekės ženklinamos kokybės ženklu kad aiškinti pirkėjams kad prekė yra kurios lygesnė negu kitos prekės. Aišku tas ženklas paprastai nemeluodavo. Prekė ir skaitydavosi kad kokybiška. Nu bet tame ir esmė kad pasirinkimo nebuvo. Nebuvo taip kad ateini į parduotuvę ir gali rinktis iš kelių prekių visos atrodo vienodai, bet kažkuri iš jų su kokybės ženklu. Nu visos prekės turėtų būti kokybiškos ar ne taip? Nes jeigu nekokybiška tai jau ne prekė, bet kažkokia afera?

dabar susigalvojo kažkokie mūsiškiai biurokratėliai garbėtroškinį paradą kur savą medų pasiženklins ir tiek. Nepamirškit kad net amerikos ambasada turi bityną ir šefuoja visokius "bitininkus". mūsiškė žydroji statinė kur ridenasi ir dunda prezidentūroje irgi turi bityną. Ženklas negarantuoja nieko. Nepriklausomų laboratorijų nėra ir nebūna. Jos nieko ir netikrina. Čia tas pats kas su bet kokiais kitais analizais pvz narkotikų. Atvežė bitininkas vieną slovikėlį patikrinti, o kas garantuos kad jisai nekrapštė nosies ir nelaižė pirštų sukdamas medų?

bet jeigu kokybės ženklas nusitrynes tai žiūrėkit kad būtų medus supakuotas slovikuose..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka