Ta pati mergelė, tik kita suknelė

2019-04-09, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Politikai S. Šeputis ir V. Pozingis toliau išliks tarp rajonų vadovų. „Šilokarčemos“ nuotr.
Politikai S. Šeputis ir V. Pozingis toliau išliks tarp rajonų vadovų. „Šilokarčemos“ nuotr.

Šių metų balandžio 25-ąją į pirmąjį posėdį rinksis Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai. Į Tarybos daugumą besiburiančių partijų atstovai tariasi dėl svarbiausių savivaldos kėdžių. Kaip ir buvo galima spėti, mažai kas keisis – pavardės tos pačios, tik pareigų pavadinimai kiti.

Deleguoja asmenis

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis jau ne kartą skelbė valdančiosios daugumos sudėtį. O ją turėtų sudaryti  6 mandatus (įskaitant mero) gavusios partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai, 4 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, 3 – Lietuvos socialdemokratų partijos ir 2 – Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“. O tai reikštų, kad valdančiąją daugumą sudarytų 15 tarybos narių iš 25 esančių Taryboje.

„Valstiečiai“ rinkosi balandžio 1-ąją į skyriaus valdybos posėdį. Nutarta į Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus postą deleguoti šiuo metu einantį Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas Virgilijų Pozingį. Pasak LVŽS Šilutės skyriaus pirmininkės Genovaitės Kimbrienės, nutarimas priimtas vienbalsiai.

Šilutės socialdemokratų skyriaus taryba rinkosi balandžio 3 dieną. Čia nutarta į vicemero postą deleguoti dabartinį Administracijos direktorių Sigitą Šeputį.

Dar spręs

Visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ valdyba rinksis balandžio 8 dieną ir spręs, kam patikėti Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Anot komiteto vedlės Daivos Žebelienės, yra numatytos kelios kandidatūros. Asmenys, užimantys Administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo pareigas, turi atsisakyti Tarybos narių mandatų. Pareigas gali užimti ir rinkimuose nedalyvavę partijų ar komiteto deleguojami asmenys.

 Opozicijoje turėtų likti: 5 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, 3 -  Liberalų sąjūdžio,  2 - Socialdemokratų darbo partijos. Iki balandžio 6 d. VRK turi išduoti savivaldybių tarybų narių – merų pažymėjimus naujai išrinktiems tarybų nariams. Naujai išrinkti savivaldybių tarybų nariai visus įgaliojimus įgis, kai jie susirinks į pirmąjį posėdį ir duos priesaiką.

Nesuderinamos pareigos

VRK informuoja, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad jeigu asmuo, kuris eina pareigas, pagal teisės aktus nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, išrenkamas savivaldybės tarybos nariu, jis turi apsispręsti ir atsisakyti tų pareigų arba išrinkto savivaldybės tarybos nario mandato. Išrinktas savivaldybės tarybos narys, apsisprendęs atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato, ne vėliau, kaip likus 10 dienų iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos, paduoda Vyriausiajai rinkimų komisijai asmeniškai arba išsiunčia jai notarine tvarka patvirtintą pareiškimą dėl išrinkto savivaldybės tarybos nario mandato atsisakymo.

Primename, kad savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su Respublikos Prezidento, Seimo nario, Europos Parlamento nario, Vyriausybės nario pareigomis, su Vyriausybės įstaigos ar įstaigos prie ministerijos vadovo, kurio veikla susijusi su savivaldybių veiklos priežiūra ir kontrole, pareigomis, su Vyriausybės atstovo apskrityje pareigomis, su valstybės kontrolieriaus ir jo pavaduotojo pareigomis. Be to, savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su tos kadencijos savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, su tos savivaldybės kontrolieriaus ar tos savivaldybės kontrolieriaus tarnybos valstybės tarnautojo pareigomis, su tos kadencijos savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo ar su tos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo ir darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigomis, su tos savivaldybės tarybos sekretoriato karjeros valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigomis, su tos biudžetinės įstaigos, kurios savininkas ar vienas iš savininkų yra savivaldybė, vadovo pareigomis, su tos viešosios įstaigos, kurios savininkas ar vienas iš dalininkų yra savivaldybė, vienasmenio vadovo ir kolegialaus valdymo organo nario pareigomis, su tos savivaldybės įmonės vienasmenio vadovo ir kolegialaus valdymo organo nario pareigomis, su tos savivaldybės valdomos akcinės bendrovės kolegialaus valdymo organo (valdybos) nario pareigomis arba su tos savivaldybės valdomos akcinės bendrovės vadovo pareigomis.


Straipsnio komentarai

Cirkai2019-04-15
Nieko nesiskiriame nuo Rusijos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to verslininkai kiaulės akim2019-04-12
tame ir esmė kad tavo frazė "žmonių teismas" yra pats sau prieštaraujanti sąvoka. žmonės neteisia. visi teismai yra kažkas kas paremta logika kad žmonės teisia ir todėl vykdomas teisingumas ir tai daroma visuomenės gaujos labui atiduodama skolos visuomenei. Tik šiuo atveju teisėjas ir yra kažkas kas atstovauja ne visuomenę ty žmones, gaują, tt.., bet įstatymą. Tai ir yra bet kurios valstybės achilo kulnas, nes teisinė sistema kažkodėl naudoja kalbą kuri visiškai nesuprantama vietiniams žmonėms. Todėl brexitinė mafija gali keliauti po pasaulį kaip tas keistuolių teatro įsikūnijimo efektas filme "fallen" su denzel washington. tuo ir paramstyti gyvulių fermos ir žvėryno aristokratų karinė apgaulių vaivorykščių muliažai. Kadangi sistema pradeda veikti dvigubu režimu visiems kurie to nesupranta pradeda dvejintis akyse. tai ir yra galingos plunksnos kurios galingesnės nei kardai. Jie duoda tai ko tu paprašai. Vykdo tavo įsakymus kad pasiekti tvarką ir teisingumą. Nu tu vienas kuriam čia kažkas netvarkoje. Tad kai nebus tavo keliamo triukšmo ir bus tvarka. Reikia soskės vaikui. Nu pats pagalvok kita panaši frazė "valdovų rūmai". Tai yra ne lietuvos rūmai, bet kažkokių valdovų, nors pastatyti lietuvos žemės už lietuvos pinigus. Ar tu valdovas? Ne. Pats pagalvok pirmas ar vienas iš pirmųjų renginių tuose rūmuose buvo krumpliaratiato mafijos susivienijimo suvažiavimas, kur danijos krumpliaratiniai suteikė nepriklausomybę lietuvoje įkurto žvėryno gyvulių fermos gardo krumpliaratiniams. Tad tame ir esmė kad tie krumpliaračiai turi dantis ir jie po vieną nesisuka. Todėl ir pavojinga būti šalia besisukančių staklių kur visokie ant rotorių sumontuoti krumpliaračių dantys gali įtraukti laisvus drabužius ir sumalti kaip mėsmalė. Problema tame kad tokių visa lietuva veikia kaip didžiulė sistema prigrūsta įvairiausių tokių krumpliaratinių mafijų. Jei paspausi vieną mygtuką kitas iššoks.

https://www.youtube.com/watch?v=Bp4tGTNNi1I
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
verslinikai kiaulės akim 2019-04-12
du vagys š i l u t ė s ir abu šventuoliai kol žmonių teismo nebus kol tokius nepradės š a u d y t tol ir dirbs savo ką norės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-12
šiais laikais pas kedžiuotus vasiukistano ostapininkus skaičius dvylika yra labai išaugęs. Labai daug lobių pas alibabas kuprotuose sezamai atsiverk kalnuose Komentaras patinka Komentaras nepatinka