Balandis atnešė du brandžius jubiliejus

2019-04-15, Pagal Silute.lt informaciją parengė Lijana Jagintavičienė

Praėjusią savaitę Savivaldybės vadovai pasveikino senjorus, kurie minėjo savuosius jubiliejus. P  Janina Domeikienė iš Pašyšių džiaugėsi  užtarnautu poilsiu, artimųjų dėmesiu ir gautais garbingais apdovanojimais. Šilutiškis Antanas Adomas Tubutis, pasakodamas savo gyvenimo istoriją, prabilo apie tai, kad  kažkada jam buvo  pavesta itin pavojinga užduotis.

Sulaukė ypatingos dovanos

Pašyšiuose gyvenanti Janina Domeikienė už savo vargą ir darbą sulaukė ypatingos Dievo dovanos – ilgų gyvenimo metų.

Moteris gimė Skirsžemės kaime, Tauragės rajone. Šeimoje augo vienas brolis ir keturios seserys. Šeimyna vertėsi ūkiškai, dirbo lauko darbus. Būdama 19 metų, susituokė su Antanu. Pora susilaukė net dešimties vaikų – Sezaros, Vandos, Petro, Irenos, Elvyros, Antano, Aldonos, Elenos, Kosto ir Danutės.

Už užaugintus vaikus ji apdovanota  medaliais  „Motinos šlovė“, „Darbo didvyrė“, o prieš kelerius metus Lietuvos Prezidentė J. Domeikienei įteikė ordiną „Už nuopelnus Lietuvai“. Jubiliatė džiaugėsi, kad visi jos šeimos nariai artimai bendrauja ir yra labai vieningi. Dabar Janina  mėgaujasi ramybės valandėlėmis, kurių anksčiau taip trūkdavo. Itin mėgsta skaityti knygas, laikraščius. Dar vienas jubiliatės hobis – mezgimas.

Suklysti buvo galima tik kartą

Balandžio 4 dieną šilutiškis Antanas Adomas Tubutis šventė 90-ąjį gimtadienį. Pozityvumu bei gera nuotaika spinduliuojantis senjoras džiaugėsi sulaukęs sveikintojų, o, pakvietęs suvalgyti gimtadienio torto, papasakojo savo gyvenimo istoriją. Gimė ir augo Antanas Rietave, šeimoje buvo penki vaikai. Baigė 5  klases. Vėliau mokėsi Rietavo žemės ūkio mokykloje.

Teko šilutiškiui tarnauti armijoje. Ten jam buvo pavesta itin pavojinga užduotis – rinkti minas. „Dirbdamas šį darbą, gali suklysti vieną kartą. Džiaugiuosi, kad man pasisekė ir dabar galiu sėdėti čia su jumis“, – kalbėjo jubiliatas.

Grįžęs į Lietuvą, apsigyveno Šilutėje. Kartą atėjęs į šokius, sutiko savo būsimą žmoną Haneliorę. „Ji buvo labai graži, gražiausia, kokią tik buvau matęs“, – neslėpė pašnekovas. Pora susilaukė ir į gyvenimą išleido keturias atžalas - Antaną, Rimvydą, Astritą ir Gintarą.

Pašnekovas teigė, kad jo gyvenimas visuomet buvo pilnas optimizmo, galbūt todėl, svarstė jis, ir sulaukęs 90-mečio, vis dar yra kupinas jėgų. Jubiliatas labai daug laiko praleidžia gryname ore, tvarko aplinką, turi daržą, augina vynuoges, o pavasarį namas paskęsta gėlėse.

Dabar Antano Adomo namuose lankosi ne tik vaikai, bet ir 9 anūkai bei 5 proanūkiai.


Straipsnio komentarai

Hadis2019-04-18
oho, to taškiaus kliedesius ištrynė. :o įdomu ką jau tokio riebaus reikėjo parašyti jog net komentarus ištrintų?? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kiek 2019-04-16
Atsimenu tos moters vardas buvo Haneliorė. Pasitikslinkit. P.s. Kada užblokuosit tą dvitaškį? Kiek čia galima skleisti visokius kliedesius iš šeštos palatos? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?