Žvejų kalendorius: šiemet balandžio 20 d. jau galima žvejoti lydekas

2019-04-16, am.lrv.lt
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Draudimas nuo vasario 1 d. žvejoti lydekas, kuris yra nustatytas Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, šiemet balandžio 20-ąją jau nebegalios, nes ši paskutinė draudimo diena yra šeštadienis. Taigi balandžio 20 d. jau galima žvejoti lydekas, taip pat žvejoti masalui naudojant žuvelę.

Pagal minėtąsias taisykles balandžio 20-ąją turėtų įsigalioti žuvų apsaugai neršto metu skirti draudimai: draudimas žvejoti 400 m zonoje aplink Dabintos pusiasalį Kauno mariose ir draudimas žvejoti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose. Tačiau šiemet šie draudimai įsigalios balandžio 23 d. – po savaitgalio ir Šv. Velykų – ir baigsis gegužės 20-ąją.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės nustato, kad tais atvejais, kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po jų.

Aplinkosaugininkai primena, kad iki gegužės 15 d. vis dar draudžiama žvejoti salačius ir kiršlius, o iki gegužės 20 d. – sterkus.


Straipsnio komentarai

..2019-04-16
lydekas galima žvejoti bet kada ir bet kur, bet leidžiama ne visur ir ne visada. Tad vėl naudojama dviprasmiškumo priespaudos rykštės kad aiškinti kažką kas turėtų būti ir taip aišku. Nu užuomina į tai kad antraštė parašyta "nelietuviškai". Įsileisk kažką kažkur tai pradės ir altoriai kriuksėti nuo galingų plunksnuočių kardų žvanginimo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?