Gyventojų žiniai dėl randamų sprogmenų

2019-04-17

Prasidėjus pavasario darbymečiui, sodinant mišką ar tvarkant aplinką, randama nemažai įvairių nesprogusių užtaisų: granatų, minų, artilerijos sviedinių, likusių dar nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų. Šie mirtini užtaisai nuo ilgo buvimo žemėje surūdijo, jų saugikliai tapo nesaugūs, todėl neatsargus elgesys su tokiais sprogmenimis gali baigtis labai skaudžiai.

Vakar, balandžio 9 d., į Šilutės policijos komisariatą apie 16.17 val. atvyko vyras, gim. 1963 m., kuris atnešė galimai sprogmens dalį. Asmuo teigė radęs sprogmenį laukuose. Policijos komisariate 16.46 val. buvo įvestas planas „Skydas“. Planas „Skydas“ atšauktas 19.11 val. Minosvaidžio minos sparneliai išvežti ir pavojaus nekėlė. Čia vienas iš pavyzdžių, kai neapgalvoti veiksmai gali turėti didelių pasekmių ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

Džiaugiamės, kad šis įvykis baigėsi laimingai, bet norime priminti kaip elgtis radus sprogmenį ar į sprogmenį panašų daiktą:

Nelieskite sprogmens;

Nemėginkite sprogmens nukenksminti patys ir neleiskite to daryti kitiems;

Pažymėkite radinio vietą ir praneškite apie radinį šalia esantiems žmonėms;

Praneškite policijai arba paskambinkite bendruoju pagalbos telefono numeriu 112;

Pasitraukite nuo radinio į saugią vietą, o atvykusiems pareigūnams suteikite informaciją apie radinį. Yra sakoma ,,jei matai bombą – bomba mato tave“, todėl reikia pasitraukti kuo toliau ar pasislėpti.

Dažnai žmonės nesiryžta policijai pranešti apie rastus įtartinus daiktus ar sprogmenis. Baiminasi, kad rastas daiktas nėra sprogmuo ir bijo būti apkaltinti melagingu pranešimu. Primename, kad nesate specialistas, todėl negalite ir neprivalote tiksliai nustatyti ar rastas daiktas galimai sprogmuo ar jo dalis. Klysti žmogiška, todėl geriau jei tai patikrins išminuotojas ir priims atitinkamus sprendimus.

Būkime pilietiški, saugokime save ir kitus bei laikykitės nurodymų!


Straipsnio komentarai

čia2019-04-17
sprogusios minosvaidžio minos uodega...Gera žvakidė gaunasi... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to.....2019-04-17
Schizotipinis asmenybės sutrikimas – asmenybės sutrikimas, kuriam būdingas ekscentriškas elgesys, afekto bei elgesio anomalijos, panašios į sutrikimus sergant schizofrenija, tačiau nesant aiškių tipiškų schizofrenijos požymių.

Schizotipiniam sutrikimui būdingi šie simptomai:

neadekvatus, susiaurėjęs afektas
savotiška ekscentriška išvaizda ir elgesys
keisti įsitikinimai, magiškas mąstymas, veikiantis elgesį ir neatitinkantis kultūros normų
įtarumas ir paranoidinės idėjos
įkyrumai be vidinio pasipriešinimo, dažnai su dismorfofobiniu, seksualiu arba agresyviu turiniu
Neretai pasitaiko neįparasti suvokimo pojūčiai, somatosensorinės arba kitos iliuzijos
depersonalizacija ir derealizacija, neaiškus, metaforiškas, smulkmeniškas arba stereotipiškas mąstymas
keista kalba nesant ryškaus nerišlumo
atstitiktiniai pusiau psichoziniai epizodai su ryškiomis iliuzijomis bei panašiomis į kliedesius idėjomis
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-17
kad tikrai niekas taip nesakydavo ir nesako apie bombas. sakydavo apie tai kad ir lazdos kartais iššauna. jau nekalbant apie tai kad istoriškai lietuvoje jokių čia bombų ir nebūdavo, kol čia neatsibastė visokie bombonešiai muzikiniai ir ne tik. Nu visos bombos tai importinės lazdos tam kad kai užeis noras galėtų rėkti ir muštis. ir taip straipsnis įdomiai parašytas tarsi atsarginė baimė lygi negėdingai drąsai. Jeigu pamatysi kažką neaiškaus galima elgtis neadekvačiai, bent jau skydininkai tavęs už tavęs nebaus jeigu nuo bombų žiūrėjimo slėpsiesi po lova.
Patys pagalvokit kaip amerikiečius irake ir afghanistane su tomis išgalvotomis pakelių "bombomis" preciziniu tikslumu išgenėjo vieną po kito. Panašiai genėjo ir rusus kaukaze.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?