Šilutės rajone išminavimo operacijai vadovavo ožkos: gyvūnus evakavo ūkininkas, bombą išvežė kariai

2019-04-18
15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Traksėdžiuose – banali, bet kiek neįprastai prasidėjusi išminavimo operacija: ūkininką ir specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlė naminės ožkos.

Ožkoms ir jų šeimininkui tai galėjo būti eilinė diena jų ganykloje Traksėdžių kaimo pamiškėse, jei ne šių naminių žinduolių nuolatinis alkis ir su tuo susijęs smalsumas. Jei trumpai drūtai – rausė ir išrausė. Ūkininkas, kuriam kiek anksčiau yra tekę traktoriaus padargais užkabinti dirvoje tūnantį sprogmenį, šį ketvirtadienį priešpiet apsilankęs savo ganykloje, negalėjo nepastebėti ten kilusio pavojaus.

Jo ožkos, pačios to nesuprasdamos, jau buvo pradėjusios išminavimo operaciją. Rausdamosios po pievą jos iškapstė negiliai žemėje tūnojusį artilerijos sprogmenį, kuris liko gulėti puikiai matomas. Nuo tos akimirkos vadovavimą sprogmens nukenksminimo darbams perėmė specialiosios tarnybos, kurias ūkininkas nedelsdamas išsikvietė.

Ožkas, nelaukdamas specialių instrukcijų, vyriškis supratingai evakavo į atokesnes ganyklas.

Iš dalinio Tauragėje atvykę kariuomenės išminuotojai saugiai baigė iškasti radinį. II Pasaulinio karo vokiečių gamybos nesprogusi bomba Popietę buvo išvežta į saugesnę, atokesnę vietą ir nedelsiant susprogdinta.

15min.lt


Straipsnio komentarai

pasirodo2019-04-19
vienišam dvitaškiui ožiui reikia ožkytės... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-19
nu ką aš žinau - taip kaip suformuluotas ta antraštė tai neina suprasti kitaip negu kad išminuotojų viršininkai yra išvadinti ožkomis. Skaitytojas turi susiprasti kad rašytojas remiasi tuom kad auditorija "stebuklingai" supras visas dviprasmybes nes mūsiškių naguotos prielaidos visada riestos į save ir grįstos suktai raguotais gerais ketinimais. Nu jugi pas išminuotojus yra karinė tvarka jie turi savo hierarchiją ir savo vadovus ir jeigu jie leidžiasi kad jiems ant galvos liptų kažkokios ožkos tai jie neturėtų būti kariškiais. Nu vienaip ar kitaip tyčiojamasi. Nu kažkaip šitas straipsnis keistai prasilenkia su tuo kitu straipsniu apie sprogmenis, kur prieš kelias dienas buvo išspausdintas kad jeigu pamatei bombą tai reikia eiti pasislėpti nuo bombų žvilgsnio ir griuvančio dangaus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To ..2019-04-19
Ir nesuprasi, nes tamsta iki tokio lygio nedatempi, esi tik dvitaskis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-18
įdomu kas per ožkos vadovavo straipsnio rašymui? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?