Gyventojai gavo sąskaitas iš dviejų įmonių už tą patį

2019-04-19, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Melioratorių alėjos 7 namo gyventojai už tą pačią paslaugą gavo sąskaitas iš skirtingų įmonių.
Melioratorių alėjos 7 namo gyventojai už tą pačią paslaugą gavo sąskaitas iš skirtingų įmonių.

Į redakciją kreipėsi šilutiškis, Melioratorių alėjos 7 namo gyventojas. Vyras pasipiktinęs teigė, kad jau nebesupranta, kas yra namo administratorius ir kodėl už tas pačias paslaugas gauna net dvi sąskaitas – iš teisėto namo administratoriaus ir iš įmonės, kuri teisiškai neadministruoja minėto namo. Todėl pabandėme išsiaiškinti, kur čia šuo pakastas...

Išsirinko administratorių

Praėjusių metų lapkričio 2 dieną Šilutės rajono savivaldybės administracijos sudarytos balsų skaičiavimo komisijos protokolu UAB „In domu“ balsų dauguma buvo išrinkta naujuoju Melioratorių alėjos 7 namo administratoriumi. Pareigas minėta įstaiga turėjo pradėti eiti nuo gruodžio 1 dienos.  Bet pirmiausia turėjo būti  pasirašytas perdavimo-priėmimo aktas.  To nebuvo padaryta. 

UAB „In domu“ vadovas Aurimas Kankalis atsiuntė pranešimą UAB „Šilutės būstas“, kuriame nurodyta, kad iki 2019 metų sausio 31 dienos „Šilutės būstas“ turi perduoti namo dokumentus, kaupiamąsias butų savininkų lėšas ir kitą turtą. Perspėjo, jog jai to nebus padaryta, bus skaičiuojami delspinigiai už kiekvieną praleistą dieną.

Netrukus namo gyventojai persigalvojo – vėl namo administratoriumi pasirinko UAB „Šilutės būstas“.  Šių metų vasario 21 dieną Šilutės rajono administracija minėtą įmonę vėl paskyrė namo bendro naudojimo objektų administratoriumi.

Rašė sąskaitas abi įmonės

Sąskaitas už daugiabučio namo bendro naudojimo objektų administravimą ir priežiūrą už laikotarpį nuo 2018-12-01 iki 2019-03-01 išrašė abi įmonės – ir UAB „In domu“, ir UAB „Šilutės būstas“.

Įmonė „In domu“ netrukus gyventojams paruošė informaciją, kad šie neturi apmokėti UAB „Šilutės būsto“  siųstų sąskaitų. „Nepasiduokite UAB „Šilutės būstas“ provokacijoms“, - aiškiai, paryškintomis raidėmis parašyta skelbime. UAB „In domu“ gyventojus ragino pasirašyti jų pačių paruoštus skundus dėl galimai neteisėtų UAB „Šilutės būstas“ veiksmų su prašymu grąžinti sumokėtas lėšas. Pabandėme išsiaiškinti, kas šioje situacijoje teisus, o kas – ne.

Turi būti pasirašytas aktas

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio pasirašytame rašte teigiama, kad perdavimas įforminamas aktu, kurį pasirašo perduodančios ir priimančios šalių atstovai. Iki perdavimo akto pasirašymo dienos administratorius atlieka jam paskirtas funkcijas.

„Tarp UAB „Šilutės būstas“ ir UAB „In domu“ perdavimo-priėmimo aktas nebuvo pasirašytas, todėl, mūsų nuomone, UAB „Šilutės būstas“ nepertraukiamai vykdė administratoriui priskirtas funkcijas“, - dėstė S. Šeputis. Taigi, pagal direktoriaus atsakymą galime daryti išvadą - UAB „In domus“ išrašytos sąskaitos nėra teisėtos.

Mokesčiai priskaičiuoti neteisėtai?

Paprašėme pakomentuoti situaciją ir abiejų minėtų įstaigų vadovų. UAB „Šilutės būstas“ direktorius Simonas Krūminis teigė, kad  UAB „In domus“ niekada nebuvo pradėjusi teisėtai vykdyti administratoriaus funkcijų, todėl akivaizdu, kad visi administravimo mokesčiai yra priskaičiuoti taip pat neteisėtai. „Džiaugiamės, kad pagaliau padėtas taškas UAB „In domu“  skleidžiamos tikrovės neatitinkančios informacijos atžvilgiu bei galimoms manipuliacijoms ateityje. Tuo pačiu primenu, UAB „Šilutės būstas“ visada suteiks jums pagalbą, kurios reikės su tokiais prieštaringais vertinamais metodais dirbančia UAB „In domu““, - kalbėjo S. Krūminis.

UAB „In domu“ vadovas A. Kankalis teigė, kad šią situaciją aiškinasi teisininkai. „Gavome raštą iš Savivaldybės ir iš UAB „Šilutės būstas“.  Gyventojai gavo sąskaitas iš dviejų įmonių už tą patį. Kilo sąmyšis. Suprantama. Mes, išrašydami sąskaitas, vadovavomės Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu“, -  teigė A. Kankalis. Pasak jo, jei paaiškės, kad jų įmonei lėšos sumokėtos neteisėtai, jos bus nedelsiant grąžintos gyventojams.


Straipsnio komentarai

Inga2019-04-22
Niekam nemoku,nes nežinau kam,tik žinau,jie žaidžia,o mes dar labiau nukentėsim,nes perduos į anstolius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nu nu2019-04-22
Tai parasykit kas didesne saskaita atsiunte.plius zinanat kas is tikruju aptarnavo nama o kas ne... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lt2019-04-19
Plėšia kas netingi tuos žmones, sąskaitos už orą kitaip nepavadinsi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-19
smaluotas rubikonas skaldosi tam kad galėtų valdyti. kas čia per stribinės pavardės? iš kur? kaip? geltonosios spaudos priespauda sugalvota irgi kaip kažkoks lakmuso popierėlis kur bandoma masiškai diegti kažkokius suvaikėjimo sindromus - jugi tarsi skaitytum kažkokias vaikiškas knygutes su išgalvotais personažais. kempinligė gražuliakelniška. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2019-04-19
kovoja du administratoriai dėl pelno, o kenčia paprasti gyventojai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?