Vaikinai kovojo sukandę dantis, merginos – pašūkaudamos...

2019-04-19, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionatą Šilutėje laimėjo salės šeimininkai pamariškiai, iškovoję didžiausią taurę. Sergėjaus Gvildžio nuotraukos
Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionate Šilutėje varžėsi aštuonių miestų rinktinės – 152 dalyviai. Komandų ginčą laimėjo šilutiškiai (treneriai Aleksandras Pancerovas, Vilija Parnarauskienė), aplenkę Radviliškio ir Gargždų bendraamžius. Mūsiškių medalių derlius – 32 apdovanojimai. Per atidarymo ceremoniją čempionato dalyvius sveikino Lietuvos rankų lenkimo sporto federacijos (LRLSF) prezidentas Vydas Mikelionis ir Šilutės meras Vytautas Laurinaitis.

Pirmoji čempionato dvikova buvo trumpa ir simboliška: rankas sukibo lenkti Šilutės meras Vytautas Laurinaitis ir rankų lenkimo klubo „Pamarys“ vadovas, treneris Aleksandras Pancerovas. Pastarasis buvo mandagus ir pralaimėjo. Svečiai ir sportininkai tą žaidimo diplomatiją suprato ir paplojo. Šilutės rajono savivaldybė remia šią sporto šaką. O kodėl neremti, jei mieste gyvena ir dirba daugkartinė pasaulio, Europos ir šalies rankų lenkimo čempionė, policijos pareigūnė Eglė Vaitkutė, o rajone - daug kitų pajėgių rankų lenkėjų. Beje, jaunimo čempionate Eglė ėjo teisėjos pareigas.

Varžėsi dvejų amžiaus grupių dalyviai

Čempionatas vyko balandžio 6 dieną buvusioje melioratorių sporto salėje (Tilžės g.32A). Čia šilutiškiai ir treniruojasi. Kaire ir dešine ranka varžėsi dvejų amžiaus grupių dalyviai: iki 18 metų ir 19-21-erių metų, taip pat neįgalieji. Anot fizinio lavinimo mokytojos Vilijos Parnarauskienės (trenerė visuomeniniais pagrindais), rankų lenkimas ypatingų treniruočių sąlygų nereikalauja. Pagrindinis sėkmės faktorius – įgimta fizinė jėga, pagludinta užsiėmimuose. Yra ir technikos dalykėlių, nors nepatyręs žiūrovas gali nepastebėti tų niuansų. Užtat rankų lenkimas labiau mėgstamas provincijoje. Šilutės rajono rinktinę sudarė 35 sportininkai iš Šilutės, Žemaičių Naumiesčio, Gardamo, kitur. Vaikinų – 21, merginų – 14. Pamariškiai iškovojo 11 pirmų vietų, antrų – 12, trečių – 9.

Du pralaimėjimai – čempionatas baigtas

Čempionatą aptarnavo 10 teisėjų, vilkinčių dryžuotais juodai baltais marškinėliais. Varžybos vyko prie 5 stalų dviejų minusų sistema. Pirmos kovos – kaire ranka. Jaunimo iki 18 metų vyrų svorio kategorijų - 8 (nuo 50 iki +80 kg), moterų – 7 (nuo 50 iki +70 kg), iki 21 metų vyrų svorio kategorijų - 9 (nuo 55 iki +90 kg), moterų svorio kategorijų – 6 (nuo 50 iki +70 kg). Varžovo ranką reikėjo nulenkti vieną kartą. Greitų pergalių netrūko, bet kai kurias kovas teko kartoti, nes konkurentų rankos išsprūsdavo iš gniaužtų. Tuomet teisėjai jas surišdavo specialia juostele. Vaikinai rankų imčių ėjo tylomis, o merginos sykiais parėkaudavo, kai ranką suskausdavo ar iš džiaugsmo laimėjusios. Kai kurių vaikinų rankos mėlynavo grėsmingomis tatuiruotėmis, tačiau neišpiešti jų neišsigando.

Pamariškių pergalės

Amžiaus grupėje iki 18 metų ypač pasižymėjo pamariškės Irma Bendžiūtė ( svorio kategorija iki 45 kg) ir Eglė Grišinaitė (iki 70 kg), laimėjusios dvikovas kaire ir dešine rankomis. Du sidabro medalius pelnė Erikas Žvinklys (+80 kg), Paulina Mickutė (iki 60 kg) kovodama kaire ranka įveikė visas varžoves, o kovodama dešine ranka liko antra. Panaši sėkmė lydėjo Aurimą Šikšnių (iki 60 kg): kovodamas kaire ranka užėmė pirmą vietą, dešine – antrą vietą. Gerai dešinėmis rankomis ėmėsi ir sidabro medaliais pasipuošė Solveiga Dulkytė (iki 45 kg) Dovydas Čemerkas (iki 75 kg) ir Leonardas Jucevičius (iki 70 kg). Pastarasis, kovodamas kaire ranka, liko trečias. Puikiai pasirodė Valteris Kupčikovas (iki 60 kg), kuris galynėdamasis dešine paguldė visų varžovų rankas, o kovodamas kaire liko antras. Po du bronzos medalius pelnė Gintė Radzevičiūtė (+70 kg) ir Rokas Dlugoborskis (iki 50 kg), trečią vietą kaire užėmė Dovilė Tarasevičiūtė (iki 65 kg), trečias liko ir Lukas Birbalas (iki 75 kg).

Tarp sportininkų iki 21-erių metų lyderio vardą apgynė Ernestas Girskis (iki 65 kg), nugalėjęs varžovus kaire ir dešine ranka. Antrą vietą toje pačioje svorio kategorijoje, kovodamas dešine, užėmė Martynas Žvirblis. Sunkiasvoris Lukas Šveikauskas (+90 kg) kaire ranka užtriūsė sidabro medalį, dešine – bronzos. Urtė Vaivadaitė ( iki 50 kg) ir Gustė Liukaitytė (iki 60 kg) laimėjo visas dvikovas dešinėmis rankomis. Karina Berniukevič (iki 65 kg) pelnė sidabro medalį kovodama kaire ranka. Antrą vietą kaire užėmė Jurėnas Ubartas (iki 90 kg), o eidamas imčių dešine ranka tenkinosi ketvirta vieta. Bronzos medalis įteiktas Jonui Bartkui (iki 75 kg.). Jis prizininku tapo kovodamas dešine.

Absoliutūs čempionai – Kuršėnų sportininkai

Absoliučios svorio kategorijos varžybos vykdomos dešine ranka. Merginų klasė nuo 65 kg, vaikinų – nuo 70. Taip skelbia  jaunimo čempionato nuostatai, nors LRSLF gali leisti dalyvauti ir mažesnio svorio rankų imtynininkams. Varžosi tik 1-2 vietas savo svorio kategorijose užėmę dalyviai. Šilutėje triumfavo kuršėniškiai. Merginų varžybas laimėjo Gabrielė Butautaitė (iki 70 kg), o vaikinų finale rankas surėme broliai dvyniai Rokas ir Lukas Petkai. Roko svorio kategorija – iki 90 kg, Luko – iki 85 kg. Nugalėjo Rokas. Trečias liko Aivaras Garalis iš Mažeikių. Šilutiškiams nepavyko prasiveržti į prizininkus.

Neįgaliųjų varžybose pirmą vietą kaire ir dešine ranka užėmė Lukas Raudys (Gargždai), antrą – Laurynas Adomaitis (Radviliškis).

Komandų rikiuotė: Šilutė – 287 taškai, Radviliškis – 233, Gargždai – 230, Kuršėnai – 201, Mažeikiai – 149, Skuodas – 109, Šakiai – 82, Klaipėda – 55. Šilutiškiams nukalti pergalę dar talkino Matas Toleikis, Ilja Stepanenko, Laurynas Valančius, Dovydas Tarvydas, Mindaugas Birškys, Jonas Stasytis, Linas Žaliauskas, Orestas Šeputis, Simas Pužas, Greta Klašiūtė, Gabrielė Nausėdaitė, Gabija Urbonaitė, Vaida Šikšniūtė ir Laura Bendžiūtė

tik į priekį 2019-05-14
mūsų EGLIKEI LYGIŲ NĖRA Š A U N U O L Ė DIDELĖS SEKMĖS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-19
matai kokie lenktynininkai. matyt treniruojasi medžioklėms tam kad galėtų lenkti jaunus medžius Komentaras patinka Komentaras nepatinka