Automobilių susidūrimo kaltininkui teismas kirto per kišenę

2019-04-20, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Net menkas vairuotojo neatidumas kelyje, įvertinant eismo situaciją, gali baigtis avarija. Jei apdaužytas automobilis – bėda, bet dar blogiau kai eismo įvykio dalyviai patiria sužalojimų. Pernai taip nutiko šilutiškiui Kornelijui Š. (gimimo metai - 1998), kuris, lenkdamas priekyje važiavusį automobilį, neįsitikino, kad anksčiau lenkimo manevrą pradėjo jam iš paskui važiavęs automobilis „Opel Astra? Mašinos susidūrė šonais. Opelis po smūgio įlėkė į pakelės griovį, vertėsi ir vėl atsistojo ant ratų. Nukentėjo opelio vairuotoja (gimimo metai – 1988).

Pernai, balandžio 20 dieną, apie pusę aštuonių vakaro, Čiūtelių kaimo ribose (Saugų sen.) Kornelijus S.. vairuodamas automobilį „Audi A6”, pažeidė Kelių esimo saugumo taisyklų 136.1 punktą, tai yra, prieš pradėdamas lenkti priekyje važiavusį automobilį, privalėjo įsitikinti, jog nė vienas iš paskui važiuojančių, pirmas nepradėjo lenkimo manevrą. Mašinos susidūrė šonais. Automobilis „Opel Astra, kurį vairavo pamariškė, atsidūrė pakelės griovyje, apsivertė  ir vėl atsistojo ant ratų. Vairuotoja patyrė išgąstį, jai buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata. Nukentėjusioji, po įvykio sužinojusi apie savo nėštumą, dar labiau pergyveno, bijodama pasekmių kūdikiui. Jai nustatyti galvos, krūtinės ląstos ir plaštakų sumušimai. Abu eismo įvykio dalyviai buvo blaivūs.

Nepasižiūrėjęs atgal lenkė priekyje važiavusį automobilį

Kornelijus Š. teisiamas dėl kelių eismo įvykio iš dalie prisipažino kaltu. Minėtą dieną jis su panele važiavo automobiliu „Audi A6“ iš Žemaičių Naumiesčio į Klaipėdoje vykstantį šio tipo automobilių vairuotojų susitikimą. Iš paskum lėkė keli draugai su merginomis. Kornelijus Š. teisme teigė važiavęs 60 kilometrų per valandą greičiu. Čiūtelių kaimo ribose Kornelijus Š. panūdo aplenkti priekyje važiavusį automobilį. „Volvo“ markės automobilį. Kornelijus Š. įjungė posūkio signalą ir pradėjo lenkti „Volvo“. Deja, tuoj pajuto vairuotojo puse atsirėmė mašinos šonu į kitoje kelio juostoje važiavusį automobilį, kurį vairavo moteris. Kaip teisme aiškino kaltinamasis Kornelijus Š., jis nepasižiūrėjo per petį ir nepastebėjo jį lenkiančio automobilio. Nukentėjusioji vairuotoja iškart nesuprato, kaip jos vairuojamas automobilis „Opel Astra“ atsidūrė pakelės griovyje. Kornelijus Š. iškart po įvykio atsiprašė nukentėjusiosios, buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai, policija.   

Liudytojų, mačiusių kelių eismo įvykį, netrūko

Kad Kornelijus Š. pasirinko blogą lenkimo manevrą, matė iš paskui važiavę jo pažįstami, kurie taip ir paliudijo. Kaltinamojo Kornelijaus Š. baudžiamoji byla išnagrinėta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose. Nuosprendį kovo 25 dieną paskelbė teisėja Dalia Zimantienė, kaltinimą palaikė prokurorai Dalia Stefa Ramanauskienė ir Robertas Kasnauskas. Teisiamasi prisipažino dalinai kaltu, tačiau teigė, jog dėl įvykio kalta ir nukentėjusioji, nes vairavo techniškai netvarkingą automobilį. Tačiau ne dėl to įvyko avarija, nes kaltinamojo automobilis nepraleido jį iš paskui važiuojančio opelio.

Kaltinamasis Kornelijus Š. yra baustas administracine tvarka už nusikaltimus, susijusius su Kelių eismo taisyklių pažeidimais, alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje, už tyčinį turto sugadinimą. Išvengti Kornelijaus Š. mama, laidavusi už sūnų, teismo nepripažinta tinkama laiduotoja. Kaltinamasis Kornelijus Š. pelnė 23 MGL bauda (1150 eurų),iš jo dar priteista nukentėjusiajai atlyginti 1001 euro turtinę žalą ir 1200 eurų neturtinę žalą, taip priteista iš kaltinamojo 600 eurų išmoka nukentėjusios advokato pagalbai atlyginti.


Straipsnio komentarai

..2019-04-20
iš straipsnio neina suprasti kam ta byla buvo reikalinga? kas čia su kuo bylinėjasi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?