Velykos Švėkšnoje be rekordo - niekaip!

2019-04-21

Velykos Švėkšnoje nebeįsivaizduojamos be rekordinio margučiais nukabinėto medžio. Treti metai iš eilės tokią dovaną švėkšniškiams ir miestelio svečiams įteikia asociacija „Švėkšniškių sambūrys“ (buvęs Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinys). Velykų medis (kaip ir du kartus prieš tai) pastatytas šalia Šv. apaštalo Jokūbo katalikų bažnyčios. 2017 m. darbštieji švėkšniškiai sunešė 7751 kiaušinį, pernai - 16140, o šiemet jų sukabinta 32 099. Taip kasmet gerinamas savo pačių pasiektas Lietuvos rekordas.

Kaskart, daugėjant margučiams, didėja ir medis ant kurio jie užrišami. Šiemet ąžuolas atgabentas iš Norkaičių girininkijos. Dėl viso pikto dar ir šakos buvo pritvirtintos, kad atlaikytų gausybę velykinių kiaušinių ar stipresnio vėjo gūsius. Pasak sambūrio pirmininkės Ingritos Riterienės, kasmet darosi vis sunkiau rasti tinkamą medį, tai kone viena iš svarbiausių užduočių, artėjant Velykoms. I. Riterienė teigė, jog kitą kartą Velykų medis gali būti puošiamas ir kitur, ant natūraliai vietoje užaugusio medžio, kur būtų galima saugiau pritvirtinti didelį kiekį margučių. "Juk Gineso rekordą gali tekti gerinti",- juokaudama pasakojo moteris, pridurdama, jog iš tiesų ne dėl rekordo stengiamasi, tiesiog taip savaime gaunasi. 

Žinoma, tokią galybę kiaušinių paruošti prireikė nemažai laiko. Neįtikėtina, bet visus šiuos įvairiomis technikomis pagamintus margučius paruošė sambūrio aktyvas - t.y. apie 20 žmonių grupė. Kaip pasakojo viena iš asociacijos narių Salomėja, ruoštasi buvo kone ištisus metus, bet labiausiai darbui atsidavė po bulviakasio. Nuo tada ji kas vakarą, po darbų prisėdusi prie televizoriaus, suruošdavo po 9-10 margučių. Kita sambūrio narė Staselė, nors ir išvyko gyventi į Klaipėdą, taip pat kas vakarą paruošdavo po keletą margučių Švėkšnos Velykų medžiui.

Užkabinti tokį didelį kiekį margučių per vieną dieną nebuvo taip paprasta. Į pagalbą sambūriečiams suskubo draugai, partneriai, prijaučiantys iniciatyvai žmonės. Kadangi medis šiemet buvo net 8 metrų aukščio, be specialios technikos pasiegti viršūnės butų buvę neįmanoma. Išspręsti šią problemą padėjo seniūnija, parūpindama specialius keltuvus. Kad per dieną dirbę žmonės nesušaltų ir nepraalktų, juos karšta kava ir maistu vaišino vietos klebonas Julius Meškauskas, verslininkas Antanas Martinkus.

Ši iniciatyva per Šv. Velykas sulaukia nemažo susidomėjimo, Švėkšną aplanko būriai smalsuolių. Tikimasi, jog ir šiemet turistai plūstels į miestelį aplankyti unikalų medį.

sveksnosnaujienos.lt


Straipsnio komentarai

..2019-04-22
matot kaip pavojinga kritikuoti kryžiuočius užsiimančius garbėtroškiniais paradais. Matot kad ir metus 20 žmonių būtų ruošę tuos margučius - matematikos galai nesutelpa į maišą. 32000 kiaušinių sveria apie 2,5 tonos. Turbūt kad susandėliuoti tokį kiekį reikalingos ir nemažos patalpos. Nu kiaušinių dėžės panašios į cigarečių dežės. Prisiminkite kai muitininkai sulaiko kontrabandą tai 100 dėžių jau didelis kiekis. Kad išvirti tokį kiekį kiaušinių reikalinga ir didelės vandens ir energijos sanaudos. Dar nepamirškime duženas ir kitokius nuostolius, nes čia ne akmenys ir ne bulvės. Po to eina pats dažymas. Čia jau visiškai kita tema. Matot švėkšnoje yra ir visokiausios konclagerinės kryžiuočių institucijos kur jie "gydo" su nelaisvėmis. Čia ne vien tik durnynas. Yra ir tie baisieji vaikų namai kur vaikai prostitucijom pardavinėjami ir niekas jiems nieko negali padaryti. Gal čia pigios darbo jėgos šaltinis garbėtroškiniams paradų veiklai vystyti? Nu kai jie aiškina kad jie integruoja kažką į visuomenę tai reik būti labai atsargiai, nes visuomenė yra suskaldyta į visokias visuomenes: klases, kastas, didikai, mužikai, buožės, lažininkai, durniai, protingieji, tt. Nu pas karališkuosius brexitinius tai yra net įstatymiškai sureglamentuota pvz yra virš 100 visokių visuomenių lakstančių smaltuotų biudžetų vingiais - nuo alaus virėjų iki batsiuvių. Gal čia irgi kokia nors egzotiška visuomenė yra atsibasčiusi iš anglių karalystės kuri užsiima vaivorykštėmis ir kiaušiniais. Nu prisimenate kaip anksčiau švėkšna garsėjo gaisrais labai stipriai tarsi čia buvo šnipiškių filialas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
realiai to to realiai2019-04-21
manau, pataikėte į dešimtuką. Respect! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to realiai 2019-04-21
dvitaškis -eunuchas dėl visko pergyvena . Panašu į šizotipinį asmenybės sutrikimą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
realiai2019-04-21
tos vištų kiaušialąstės seniai sieros vandeniliu atsiduoda...
Įdomu, kodėl vienišas dvitaškis eunuchas dėl to pergyvena...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to...2019-04-21
savo kiaušiniais rūpintis , jei tokius turi.
O dabar tik " daug tauški " .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-21
garbėtroškinių paradų gigantomanija pas smaluotus kryžiuočius slepiančius gražulio kelnes ir drąsius kelėnus po sutanomis. Nieko nesiskiria nuo komunistinių ar fašistinių paradų. Visiška beprasmybė. Nu gal tik kad tas fiktyvias cžvistėlių smaltuotų biudžetų išduotas pavardes pasireklamuoti ir užsižymėti geltonosios spaudos priespaudos "metraštyje". Iš kur tos blusos? 30000 tūkstančių kiaušinių pirkti iš parduotuvės kainuos apie 3000 eurų. Jeigu višta deda po vieną kiaušinį per dieną tai užtruks apie mėnesį kad 1000 vištų ferma tiek kiaušinių sudėtų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka