Šiomis dienomis miškams – sustiprinta priešgaisrinė apsauga

2019-04-22, am.lrv.lt

Rytoj ir poryt didžiojoje Lietuvos dalyje padidės miško gaisrų rizika, nes, kaip prognozuoja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, tęsis sausi orai ir vyraus IV klasės miškų gaisringumas. Todėl Valstybinių miškų urėdija (VMU) stiprina priešgaisrinę miškų apsaugą.

Šiemet, šalies miškuose jau kilo 63 gaisrai, nuniokoję 76 ha plotą. Šie skaičiai gerokai didesni nei pernai. 2018-aisiais tuo pačiu laikotarpiu buvo užregistruoti 27 miško gaisrai, apėmę 8 ha bendrą plotą.

Nors šalies miškus, kuriuose yra didžiausia rizika gaisrams kilti, ir stebi antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos, o kitur budi miškų pareigūnai, dėl padidėjusio miško gaisrų pavojaus VMU imasi prevencinių priemonių ir kartu su kitomis Aplinkos ministerijai pavaldžiomis institucijomis organizuos reidus. Aktyvių veiksmų bus imamai ir šventiniu laikotarpiu.

Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija kreipiasi į visus šalies gyventojus, kad jie miškuose elgtųsi atsakingai, o pastebėję degančią žolę ar miške kilusį gaisrą nedelsiant apie tai praneštų bendruoju pagalbos telefonu 112.


Straipsnio komentarai

vietoje gesinimo2019-04-23
piromanai fotografuoja... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-22
taip ir neparašė kaip čia jie sustiprino tą apsaugą? ta automatinė nesamonė, kur pinigus išplovė cžvistėliai kaip buvo taip ir yra tik 84 stebėjimo kameros, kur jie patys geltonosios spaudos priespaudos metraščiouse ėjo išpažinties kad visiškai neveiksminga ir neveikia. Organizuos reidus į miškus ir ieškos gaisrų? Tik nusipirks alaus ir nuvažiuos į gamtą šašlykų išsikepti.. Ir darbas ir poilsis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?