Gegužės mėnesį – 4,5 mln. eurų parama gyventojams, planuojantiems įsirengti saulės elektrines

2019-04-24

Balandžio 18 d. energetikos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo skiriama parama nedidelių, iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrinių įsirengimui. Šią paramą galės gauti elektrą savo poreikiams iš saulės šviesos gaminti planuojantys individualių namų savininkai. Kvietimas teikti paraiškas bus skelbiamas gegužės 10 d. bei truks vieną mėnesį. 2019 m. numatyta kvietimo suma s sudaro apie 4,5 mln. eurų.

„Vienas svarbiausių mūsų prioritetų skatinant žaliosios energetikos gamybą – sukurti galimybes gyventojams patiems pasigaminti elektros energiją. Todėl siekiame, kad kuo didesnis jų skaičius galėtų pasinaudoti finansinio skatinimo priemonėmis ir tai padaryti būtų kuo paprasčiau ir lengviau“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Parama galės pasinaudoti individualių vieno ar dviejų butų gyvenamųjų arba sodo namų savininkai, įsirengiantys iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, kuriomis gaminama elektros energija bus naudojama namų ūkio poreikiams.

Gyventojai, norintys gauti paramą kvietime nurodytu laikotarpiu turės užpildyti paprastą registracijos formą, kuri bus patalpinta Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) svetainėje ir kvietime nurodytu būdu pateikti APVA.

Kiekvienas gyventojas paprastai gali pasiskaičiuoti paramos išmokos dydį – užtenka padauginti planuojamos įsirengti saulės elektrinės galią kilovatais (kW) iš fiksuoto įkainio – 323 eurų už 1 kW galios. Tad, pavyzdžiui, įsirengus 5 kW saulės elektrinę, bus galima gauti 1615 eurų kompensaciją, o pastačius 10 kW saulės jėgainę – 3230 eurų.

Registracijos formas galima bus teikti iki birželio 10 d. – priėmus visas gyventojų registracijos formas, maždaug per mėnesį jos bus įvertintos ir gyventojai bus informuoti apie tai, ar jiems skirta parama. Tad gyventojai liepos viduryje jau žinos, ar gavo paramą saulės elektrinės įsirengimui.

Gyventojai, kuriems bus skirta parama turės įsirengti elektrinę ir pateikti APVA išlaidų kompensavimo prašymą. Per 60 dienų nuo šio prašymo pateikimo dienos bus išmokėtos lėšos.

Iš viso iki 2023 m. planuojama investuoti daugiau kaip 16 mln. eurų ES fondų lėšų – per šį laikotarpį planuojami skelbti keturi kvietimai. Numatyta, kad jei 2019 m. bus gauta daugiau paraiškų nei už 4,5 mln. eurų, gali būti skirta ir daugiau lėšų.


Straipsnio komentarai

AS2019-05-14
Milijonieriai pristatė tų elktros gaminamų bokštų ,tai dabar ,kaip Kubilius priėmė mokėti po 1€ už kw ,tai ir reiks ,o iš kur ,tai sugalvojo eilinius žmones pakinkyti ir nulupti paskutinę skūrą ,svarbu ,kad bagočiams būtų atsiskaityta už vėjo jėgaines. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-04-24
tame ir esmė kad nieko žalio ir nėra apie tokią energetiką, kaip ir bet kokią kitą energetiką jau yra smaluotų biudžetų ir anglių karalystės teritorija. viskas kas liečia elektrą, magnetizmą, energetiką, tt yra visiškai nesuprantama žmonėms, netgi jeigu tie žmonės pabaigę mokyklas su auksiniais medaliais ir universitetus ir raudonais diplomais. Kažkokios valstybės valstybinė paslaptis, o ten kas surašyta vadovėliuose tai tik makaronai zombiams, kad nekištų apseilėtų pirštų į rozetes. Tad čia tokios pačios raganystės kad sakytų jog žalioji energija suneša fėjos sėdinčios ant aitvarų varomus saulės zuikučių. Nu patys pagalvokit jie kelia palydovus į dangų šimtais kiekvieną mėnesį. Net ateit lietuvoje konstruojami ikebaniniai palydovai, jau nekalbant apie ryklius su lazeriais ir ufonautinius etnokosmologijos muziejus. Tarsi lietuvoje ir buvo nusileidęs kažkoks vaivorykštinių cžv gestapo desantas. Nu gal čia kokie nors bekontaktinis energijos perdavimas. Nu gal mūsiškiai degina smalas kur nors ten kur jos deginamos, o "stebuklingai" saviems mūsiškiems per palydovinius aitvarus sunešama taip kad net šuva nesulotų. Ir dar tyčia dieną. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?