Ar žinai kas yra „protingas“ namas?

2019-04-26, Vitalija Vyšniauskienė, Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė
Mokiniai turėjo puikią informacinių technologijų pamoką. Autorės nuotr.
Mokiniai turėjo puikią informacinių technologijų pamoką. Autorės nuotr.
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko dirbtuvėlės „Išmanieji namai“, surengtos vykdant projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės. Dirbtuvėlėse buvo pakviesti dalyvauti Kintų pagrindinės mokyklos V klasės mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ ugdytiniai. Užsiėmimus vedė Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslo darbuotoja Anita Juškevičienė.

Ar žinai kas yra „protingas“ namas? Tai sistema, jungianti visus namo inžinerinius įrenginius į bendrą visumą, užtikrinančią optimalų funkcionavimą – patogius, saugius ir ekonomiškus namus. Jie gali palaikyti ryšį su kitais įrenginiais, veikti interaktyviai ir savarankiškai, todėl dažnai yra naudojami ir už namo ribų – šiltnamiuose, gamtai tyrinėti. Išmanieji įrenginiai apdoroja, valdo ir perduoda informaciją elektriniais signalais. Geriausias būdas išsiaiškinti, kaip jie veikia, yra elektrinių grandinių prototipavimas.

Jauniausieji projekto dalyviai buvo supažindinti su jau greitai pradėsiančiomis veikti robotikos dirbtuvėlėmis bibliotekoje. Dalyviai apžiūrėjo jau sukonstruotus įvairių įrenginių prototipus ir juos išbandė. Labiausiai ikimokyklinukams patiko galimybė pasivaikščioti po virtualią erdvę naudojant virtualios realybės akinius. Vaikai virtualiai nardė po vandeniu, pabuvojo kalnuose, miške, sutiko išnykusius dinozaurus.

 Išklausę teorinę dalį, mokiniai  galėjo viską atlikti praktiškai. Užsiėmimo metu jie konstravo vandens lygio matuoklio, dirvožemio drėgnumo, aplinkos temperatūros ir drėgmės lygio bei dujų koncentracijos ore nustatymo įrenginių prototipus naudodami Arduino valdiklių rinkinius. Tokiu būdu jie rinko informaciją, sistemino gautas žinias bei mokėsi dirbti komandoje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

..2019-04-26
ot "mokslininkai". beraščiai. kodėl nepaaiškino vaikams kas būna kai protingam namui stogas pavažiuoja? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?