Benamis tvojo ramentu miegančiam likimo draugui

2019-05-06, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Nakvynės namuose nakvojantis 48-erių Rolandas G. pakaušęs tampa agresyvus, nenuspėjamas. Šiemet, vasario 19-20 dienomis, jis, būdamas girtas, du kartus ramentu apkūlė kambaryje miegantį vyrą, o kitam nukentėjusiam sudavė smūgius kumščiu į nosį. Teko kviesti policiją ir greitąją pagalbą. Mušeika už fizinio skausmo sukėlimą bei nesunkų sveikatos sutrikdymą (LR BK 140 str. 1 d.) nuteistas baudžiamuoju įsakymu. Galutinė bausmė, sudėjus tris nusikalstamas veikas – šeši mėnesiai viešųjų darbų, įpareigojant neatlygintinai dirbti po 24 valandas per mėnesį. Teks atlyginti ir Valstybinei ligonių kasai už nukentėjusiųjų gydymą.

Nakvynės namai (Tulpių g. 12) priklauso Šilutės socialinių paslaugų centrui. Tai biudžetinė Savivaldybės įstaiga. Jos darbuotojai rodo daug kantrybės dirbdami su socialinės rizikos žmonėmis, iš kurių ne vienam trūksta gyvenimiškų įgūdžių.

Nakvynės namų kontingentas, aišku, nepavydėtinas. Nežinosi, ką kuris kartais iškrės. Rolandas G. neteistas, bet baustas už administracinius nusižengimus. Padauginęs alkoholio pats sau susikuria problemas, nes, matyt, linkęs spręsti konfliktus jėga. Net ramentas jo rankose virtsta ginklu.

Vienam prakirto antakį, kitam sumušė nosį

Visi trys nusikaltimai padaryti bendrojo naudojimo kambaryje. Vasario 19 dieną, apie 19.20 val., Rolandas G., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,27 promilės girtumas), tyčia ramentu pradėjo tvatyti miegantį gyventoją. Taikė į galvą. Sudavė ne mažiau aštuonis smūgius. Pats mušeika neatsiminė, kiek kartų kirto.

Nukentėjusysis parodė, jog jam sužalojo veidą, galvą. Iš kaktos stipriai bėgo kraujas. Valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus specialisto išvadoje nurodyti šie sužalojimai: veido ir galvos sumušimas, muštinė kaktos žaizda antakio srityje. Rolandas G. dėl savo elgesio apgailestavo.

Kitos dienos rytą, apie 9 val., Rolandas G. įsivėlė į žodinį konfliktą su kitu nakvynės namų gyventoju. Pastarasis sėdėjo ant lovos. Karingai nusiteikęs Rolandas G. išsprendė reikalą kumščio smūgiais. Vienu mostelėjimu nepasitenkino. Nukentėjusysis teigė patyręs apie 10 smūgių. Žodžiu, užpuolikas įsisiautėjo.

Išgirdusi triukšmą ir įėjusi į kambarį darbuotoja užklupo Rolandą G. kumščiu trenkiantį aukai. Moters šūksnis privertė mušeiką liautis. Nukentėjusiajam iš nosies tekėjo kraujas, visas veidas buvo kruvinas. Darbuotoja išvedė nukentėjusyjį iš kambario, nes Rolandas G. buvo labai agresyviai nusiteikęs. Nukentėjusiajam nesunkiai sutrikdyta sveikata. Po įvykio Rolandas G. jo atsiprašė ir susitaikė. Šis skriaudėjui atleido, civilinio ieškinio nereiškė.

Ramentu – į nosį...

Tą pačią dieną, bet jau pavakarę, apie 17.30 val., girtas Rolandas G. vėl prikibo prie pirmo pasitaikiusiojo, kurį anksčiau jau buvo ataudęs ramentu. Tik dabar užteko dviejų smūgių į nosį. Sumuštojo veidas apsipylė krauju. Rolandas G. mušė vyriškį dėl to, kad šis vis lįsdavo prie jo daiktų. Tokius parodymus davė pats mušeika.

Šioje byloje liudijo keturios nakvynės namų darbuotojos, mačiusios kruvinus nukentėjusiuosius, o viena jų buvo įėjusi į kambarį per patį susidorojimą, kai Rolandas G. darbavosi kumščiu. Dėl to Rolandas G. ir nustojo trankęs savo auką. Iškviesti policijos pareigūnai sulaikė Rolandą G. dviem dienoms. Tas laikas įskaitytas į bausmės trukmę.

Sutiko su prokuroro siūloma bausme

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamasis Rolandas G. visiškai prisipažino dėl pareikštų kaltinimų (3 epizodai) ir nuoširdžiai gailėjosi pasikarščiavęs, nes nusikalto girtas. Gi girtumas – baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė. Rolandas G. sutiko su prokuroro Roberto Kasnausko siūloma bausmės rūšimi bei dydžiu, todėl jam neteko sėsti į teisiamųjų suolą - nuteistas baudžiamuoju įsakymu už akių.

Jo bylą rašytinio proceso tvarka balandžio 18 dieną išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Virgina Pankauskienė. Galutinė bausmė – 6 mėnesiai viešųjų darbų, įpareigojant jį neatlygintinai dirbti po 24 valandas per mėnesį visuomenės labui. Valstybinei ligonių kasai Rolandas G. turės dalimis sumokėti 169,36 euro už nukentėjusiųjų gydymą. Tad pasišvaistymas ramentu ir kumščiu jam kainuos. Baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus nusikaltimo įrankiu tapęs ramentas bus paliktas Rolandui G. Griežčiausia bausmė už panašaus pobūdžio nusikaltimus – laisvės atėmimas iki vienerių metų.


Straipsnio komentarai

Hadis2019-05-06
Bekojis galės kitais bekojais rūpintis
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-06
jugi į tokias įstaigas girtų neįsileidžiama ir alkoholinių gėrimų vartojimas ten yra draudžiamas. tad čia akmenys į tų pačių socialinio gestapo kantruolių tuščiai pilnų stiklinių pilių darželius.. nu gali būti kad čia irgi tas benamis buvo panaudotas kaip biologinis ginklas kad atsikratyti kitais benamiais kurių gal neina taip lengvai nuginti į krematoriumus, nes jie gal negirtuokliauja ir nevalkatauja. Nu socialiniai cžv gestapininkai žinodami kad jisai agresyvus patalpina jį tyčia su tais ganomais avinais kurių vilną reikalinga iškaršti. Nu gali būti milijonai kitų variantų. Matot koks įdomus įstatymas. Žmonės paplūdę kraujais bėgančių iš visokių skylių, o tai sveikatai tik nesunkus sutrikdymas. Gal čia žodininkystės specialistai kur žodžiui "sveikata" nekenkia jokios žaizdos ir sužalojimai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
m2019-05-06
kvailystė, iš kur benamis sumokės ir bekojis dirbs viešuosius darbus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pritariate vakcinų perskirstymui į Vilnių?