Ūkininkams – 16,4 mln. Eur žalinimo išmokų

2019-05-07, zum.lrv.lt

Šiandien ūkininkai, pasirinkę vykdyti žalinimo reikalavimą pasėdami posėlį, sulauks 16,4 mln. Eur kompensacinių išmokų. Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos 2018 m. paraiškas pateikusiems ūkininkams pagal žalinimo paramos schemą anksčiau jau išmokėjo 120,3 mln. Eur.

Žalinimo išmokos, kaip informuoja Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) gali būti mokamos tik įsitikinus, kad pareiškėjai laikosi prisiimtų įsipareigojimų. 2018 m. pareiškėjai, kurie žalinimo EASV reikalavimui tenkinti įsipareigojo pasėti posėlį, jį turėjo įterpti iki kitų metų (2019 m.) gegužės 1 d. NMA jau atliko reikalingas patikras dėl šio reikalavimo laikymosi, taigi ūkininkams antradienį bus išmokėta 16,4 mln. Eur žalinimo išmokų.

Anksčiau NMA už 2018 m. beveik 123 tūkst. ūkininkų jau išmokėjo 120,3 mln. Eur žalinimo išmokų. Netrukus 2 226 ūkininkai taip pat galės pasidžiaugti 16,4 mln. Eur papilnėjusiomis sąskaitomis.

Primename, kad žalinimo išmoka už 2018 m. deklaruotas žemės ūkio naudmenas siekia 49,84 Eur už ha. Ji skiriama pareiškėjams, kurie laikosi šių reikalavimų: pasėlių įvairinimo, turimų daugiamečių ganyklų arba pievų išlaikymo, ekologiniu atžvilgiu svarbios vietovės (EASV) išskyrimo. Pareiškėjai, deklaravę mažiau kaip 10 ha ariamosios žemės, jau laikomi atitinkančiais žalinimo reikalavimus, jiems nereikia įvairinti pasėlių ir deklaruoti ekologiniu atžvilgiu svarbios vietovės.


Straipsnio komentarai

Koeman Majad2020-12-04
Quick financial loan offer Apply now no collateral required for more information Contact Us +447440072239 globalendinghome@gmail.com
Mr Koeman Majda.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai vainama2019-05-07
žalių darymas žalesniais... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-07
kas čia per žodis "žalinimas"? Čia kažkas panašaus į liežuvingo "žuvėjų" krašto "žuvėjininkystes" kur neina suprasti ar jie turi omenyje žuvis ar žuvimus ar abu kartu ir dar ką nors. Tai apie ką jie kalba su "žalinimo" išmokomis? Čia kažkokios išmokos už žalios spalvos didinimą ar mažinimą? Ar kažkokios išmokos už žalos padarymą? Nu gal taip sugalvota karinė kriptografija, kur smogikams už darbą sumokama pasinaudojant visokiomis priedangomis. Nu yra plaunami smaluotų biudžetų pinigai. Bet jau visai iš didelio kibernetinio rašto išėję iš krašto. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?