Šilutės TAU skina pirmuosius vaisius

2019-05-11, Rūta Lapinaitė

Balandžio 26 dieną į Šilutės Vila Verdainė salę rinkosi šventiškai pasipuošę Šilutės trečiojo amžiaus universiteto klausytojai. Jiems, iš viso 122-iems,  po dvejų mokslo metų buvo įteikti Garbės diplomai.

Pasveikinti TAU klausytojų atvyko rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė ir vyriausioji specialistė Giedrė Milukienė. Į iškilmes atvykusius senjorus pasitiko mantijomis pasipuošę TAU rektorius Pranas Avižinis ir dekanai bei prodekanai.

Pilnutėlėje salėje susirinkusiems senjorams koncertavo TAU būrelių nariai, tai mišrus vokalinis ansamblis (vadovė Loreta Mieliulytė) ir šokių (vadovė Alina Urbonienė). Po diplomų įteikimo koncertavo Šilutės Bočių kapela.

Sveikinimo žodžiai

Rektorius P. Avižinis pasidžiaugė, kad pirmieji dveji metai universiteto veikloje buvo prasmingi. Per mokslo metus, kurie kasmet truko nuo spalio iki gegužės mėnesio, fakultetų „studentai“ išklausė po 22 paskaitas, dalyvavo šešiose viktorinose ir konkursuose, lankė dešimtį būrelių. TAU klausytojai du kartus vyko į Vilnių išsamiau susipažinti su istorine sostine. Lankėsi Seime, LRT laidoje „Klauskite daktaro“.

Rektorius pasidžiaugė, kad universiteto lankytojai 2018 metais kartu su visa Lietuva minėjo ir šventė Valstybės atkūrimo šimtmetį, todėl užsiėmimuose daug dėmesio skyrė Lietuvos valstybingumui, jos kultūriniam paveldui, ypač Mažosios Lietuvos etnokultūriniam regionui.

„Mažoji Lietuva davė kalbą, raštą, pirmąsias knygas, mūsų krašte susitinka Mažosios ir Didžiosios Lietuvos kultūrų tiltai, čia pagoniškų, liuteroniškų ir  katalikiškų tradicijų santakos, todėl studijavome krašto praeitį ir palikimą. Taip pat skaitytos paskaitos meno, literatūros, dvasinio tobulėjimo, teisiniais, gamtosaugos, sveikos gyvensenos, maisto kultūros, filosofijos ir kitais klausimais“, – dalijosi mintimis rektorius.

Sveikinimo ir padėkos žodžių negailėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakydamas, kad džiaugiasi matydamas tokį gausų susirinkusiųjų būrį: „Didžiuojuosi Šilutės krašto senjorais! Jūsų spindinčios akys ir veidus puošiančios šypsenos - puikus įrodymas, kad mūsų miestui Trečiojo amžiaus universitetas yra būtinas. Palaikiau ir palaikysiu Šilutės TAU veiklą. Ja domisi ir naujoji Švietimo skyriaus vedėja“.

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorius Marius Surplys pasidžiaugė puikiu dvejų metų darbu, išaugusiu lankytojų skaičiumi iki dviejų šimtų ir patikino, kad ieškos galimybių įkurti TAU filialus Švėkšnoje, Vainute, Saugose ir Kintuose. Ir galbūt šalia dabar veikiančių dvylikos būrelių atsiras naujų. Direktorius pakvietė senjorus aktyviai dalyvauti miesto šventės eisenoje bei spalio mėnesį vėl sugrįžti ir paintensyvinti mokymosi kursą.

Pasibaigus oficialiajai šventės daliai niekas neskubėjo skirstytis, dalijosi įspūdžiais, rinkosi ekskursijas ir klausėsi Bočių ansamblio muzikavimo.

 


Straipsnio komentarai

Nu2019-05-12
Uzblokuokit kas nors iš ta dvitaški (..) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?