Liaudies sprendimas priimtas: antrajam prezidento rinkimų turui ruošiasi I. Šimonytė ir G. Nausėda

2019-05-13
alfa.lt nuotr.
alfa.lt nuotr.

Preliminariais duomenimis, prezidento rinkimų pirmajame ture dalyvavo 56,45 proc. rinkėjų, paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Sekmadienį prie balsadėžių atėjo 45,7 proc. rinkėjų, dar 10,75 proc. balsavo iš anksto. Prieš penkerius metus per pirmąjį prezidento rinkimų turą aktyvumas buvo 52,2 proc.

Prezidento rinkimuose sekmadienį dalyvavo devyni kandidatai. Nė vienas iš jų nesurinkus daugiau kaip 50 proc. rinkimuose dalyvavusių balsų, po dviejų savaičių bus rengiamas antrasis turas.

Paaiškėjo rezultatai

VRK jau pateikė pirmuosius prezidento rinkimų rezultatus. Suskaičiavus balsus iš visų 1972 apylinkių paaiškėjo, kad pirmąjį rinkimų turą laimėjo Ingrida Šimonytė, surinkusi 31,13 proc. balsų. Antras rikiuojasi Gitanas Nausėda su 30,95 proc. balsų, Saulius Skvernelis surinko 19,72 proc. balsų.

„Visada sakiau – vienintelė mano atrama yra Lietuvos žmonės. Šį vakarą supratau, kokia ji stipri – 45 Lietuvos savivaldybėse iš 60-ies piliečiai išreiškė didžiausią pasitikėjimą manimi, man tai svarbiausias pirmojo rinkimų turo rezultatas. Keldamas savo kandidatūrą, siekiau atstovauti visiems Lietuvos žmonėms ir džiaugiuosi, kad Jūs šią žinią išgirdote. Ačiū Jums ir kviečiu visus aktyviai dalyvauti antrajame rinkimų ture! Buvau ir esu įsitikinęs – šiandien Lietuvai reikia vienijančio, nuo partijų įtakos nepriklausomo, stipraus prezidento“, – savo paskyroje „Facebook“ parašė G. Nausėda.

Socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis sulaukė mažiau nei 5 proc. rinkėjų palaikymo, filosofas Arvydas Juozaitis – 4,69 proc., europarlamentaras Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis – 4 proc., Seimo narys Mindaugas Puidokas – 2,58 proc., Seimo narys Naglis Puteikis – 0,79 proc., europarlamentaras Valentinas Mazuronis – 0,65 proc. rinkėjų.

VRK duomenimis, G. Nausėda pirmavo 46 savivaldybėse, I. Šimonytė – aštuoniose, S. Skvernelis – trijose, tiek pat ir V. Tomaševskis.

Užsienyje Lietuvos piliečiai rinkosi I. Šimonytę, ten ji gavo daugiau kaip 50 proc. balsų.

Referendume dėl pilietybės išsaugojimo dalyvavo 52,58 proc. rinkėjų. Suskaičiavus balsus iš 1972 apylinkių, 71,78 proc. rinkėjų pasisakė už jos išsaugojimą. Tiesa, priimti šiam įstatymui nepakako rinkėjų balsų.

Tuo metu referendume dėl Seimo narių mažinimo balsavo 47,25 proc. rinkėjų. Suskaičiavus balsus iš visų apylinkių, 73,70 proc. rinkėjų pasisakė už Seimo narių skaičiaus mažinimą. Šis referendumas laikomas neįvykusiu, kadangi jame dalyvavo mažiau nei pusė rinkėjų.

alfa.lt


Straipsnio komentarai

Hadis to Senis2019-05-15
Neparduos... žmona neleis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Fabio2019-05-13
nevyksta jokio valymosi, tik rokiruotės. vis tiek lietuvoje per visą taip vadinamą "nepriklausomybės" laikotarpį buvo tokia pat vienpartinė sistema kaip ir sovietiniais laikais, kur šitas smaluotų biudžetų fantomasas karinės apgaulės valdymo tikslais yra susikaldęs į visokias spalvingų personažų pilnas spalvotas "partijas". Šviesą išlaužus per piramidžių prizmę gaunasi vaivorykštė kurią sukišus į kaleidoskopo žiūronus galima sekti pasakas be galo, kur nubukintiems akliesiems vistiek niekada neis suprasti nieko. Čia kalbama apie kažkokį melą, kuriam negalioja senaties terminai. Nu tame ir esmė kad vyksta tik labai brangiai kainuojantis užgavėnių spektaklis, kur lietuvos teritorija yra naudojama kažkokiems tai kariniams geopolitiniams manevrams. Nu kas buvo akivaizdu tai kaukazas, po to ukraina, tt. Problema ta kad "lietuvybės" nebeliko. Nu yra tik nacionalizmo priedanga, kuri tik begalinė lazda primenanti tuos pačius kolonizacijos trafaretus: kažkoks afrikos aborigenas ar rezervato indėnas apsirėdęs su tautiniu kostiumu šokantis tautinius šokius turistams. Tik dabar pakolkas jie patys tais šokiais užsiima. Tie visi šokiai ir tautiniai drabužiai per daug ir nesiskiria nuo kitų tautų tautinių drabužių. Tuo labiau kad niekas tokių drabužių ir nenešiodavo. Nu vietinė virtuvė tai tik šaltibarščiai ir cepelinai, kurių autentiškumas irgi klausimo reikalas. Nu visa tai ką jie čia apibrėžia kaip lietuvybė yra atsibastėlių atrakcionų parko dalis. Tame ir esmė kad akistata su informacinės visuomenės "uber alles" turit pripažinti kad nu šitie boratiniai ostapininkai ir yra lietuviai kaip ir bet kuri kita tauta vienu metu, o mes tai niekas. Nu kas liečia dvigubas pilietybes tai yra vinis į lietuvos karstą, kuri didesnė nei pats karstas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Fabio2019-05-13
O šauni naujiena, kad Skverną prametė.
Valosi Lietuva nuo karbauskinio- valstietinio mėšlo.
Duos dievas ir Šilutės kraštą apvalysime nuo valstiečiu.
O kaip gerbiama žurnalistė-politikė iš "Šilokarčemos"jau pasiruošusi partiją keisti.
Buvo Darbo partija dabar valstiečiai kas toliau....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2019-05-13
Baisu, kas bus dabar. Kaip dabar S.Skvernelis atidirbs 300 000Eu. Teks parduoti savo nama, bet ir to nepakaks, gal Rusnes seniune pades....(apmokestins estakada)... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to š2019-05-13
Taigi yra praeitame straipsnyje kur buvo žemėlapis. Paspausk ir pamatysi jog Šilutiškiai balsavo už Nausėdą, Skverną ir Šimonytę. Tokai eilės tvarka. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-13
kas liečia lobistus ir lobizmą tai neturėtų skaitytis kaip korupcija, nes visas šitas "džiaugsmas" bent jau lietuvoje egzistuoja tik ant popieriaus. Išgalvotų būtigeidžių giedojimai. Nu nereikalinga niekam čia nieko prastūminėti. Paimkit bet kurios valdžios struktūroje egzistuojančias pajėgas taip vadinamus "ryšius su visuomene", pvz seimo. Čia pats pavadinimas panaudotas taip kad iš karto skaldomasi valdymui taip kad atrodyti tarsi valdžia yra teritorija kuri yra nebe visuomenė. Tai yra nebe demokratija. Atseit visuomenė iš savo tarpo išsirenka visuomenės atstovus kuriuos siunčia kad atstovauti visuomenę, bet vos tik tie atstovai patenka į valdžią jie nustoja būti visuomene. Ir čia galvojant kad tie išrinktieji yra išrinkti iš visuomenės, o ne kažkokie pranašiški mūsiškiai iš atsibastėliai iš savų kraštų. Tame ir esmė su kryžiuočiais kad jie kabina makaronus labai metodiškai. Jeigu nagrinėti istoriją tai kai vyko tie medininkų reikalai baltarusijos pusėje netoli kaip tik kūrėsi kryžiuočių bazė. Negalima atmesti ir kad "medininkai" tarnavo kaip kažkoks SIGINT simbolis alibabininkystėms turint galvoje kad "medina" yra viena iš dviejų vietų pasaulyje kur ne musulmonai yra persona non grata. Tad iš tos pusės žiūrint galima grupuoti ir su 9/11 iškrypėliato vaivorykštoliucijomis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to š2019-05-13
nu kas liečia visokius rinkimus cžv gestape yra ir kažkokio aiškumo, nes vis tiek už ką bebalsuosi vis tiek prabalsuosi už kažkokį tai smaluotų biudžetų fantomaso priekinį ar užpakalinį žandą. Tuom ir pagrįstas bedūmių namų gudrumas kur namudininkai niekados nepralošia, net jeigu niekas ir nenori žaisti su tais jų krematoriumais. O jeigu žaidi su antpirštininkais balsuodamas už tai kas slypi po kevalu - tu esi psichinis ligonis, kuris atiduoda balsą kad būtų bebalsis vakare kai cžvistėlis sėdės kažkokioje lobių prigrūstoje kėdėje. Jie tai kukuoja gegutėmis diegdami gegučių lizdus. O prieš gegučių lizdus nepakukuosi. Tame ir esmė kad gyvulių fermoje tų gegučių lizdų kukavimas irgi labai skurdus. Tik rūpintojėlio ranka kuri pripila jovalo į lovį, tam kad galėtų nupenėti ir papjauti. Demokratija yra pati primityviausia valstybės forma - akmens amžiaus bado žaidynių medžiotojai ir rinkėjai. Čia toli eiti nereikalinga, panagrinėk "mūsų" valstybės valdymą - valdžioje demokratijos nėra. Ten vien korupcijos apraiškos: patarėjai, konsultantai, viešnamių ryšininkai, aliansai, koalicijos, frakcijos, komisijos, laikinosios grupės, sueigos, tt. jau nekalbant apie tarptautinius reikalus kur iš karto viskas automatiškai suvaivorykštėja nes yra visada įpakuota gerų ketinimų protokoluose. Tad kas liečia du cžvistėlius tai situacija analogiška prieš tai buvusioms. Nu už ką bebalsuosi pas antpirštininkus vis tiek išsirinksi tuščią vietą. O iš cirko artistų pusės žiūrint tokia veikla nėra apgavystė. Tu dalyvaudamas gauni kažką neapčiuopiamo, kažkokį "adrenaliną". Jie tai gi daro dėl jūsų - patenkina kažkokius jūsų kaip psichinio ligonio poreikius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
š2019-05-13
Norime Šilutės savivaldybės balsavimo rezultatų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?