Kviečia prisijungti prie paramos žygio

2019-05-14, Parengta pagal respublikinę spaudą
Šiais metais T. Pyragio žygis bus išskirtinis, nes jį nuo namų iki pat finišo stotelės lydės žmona su dukra Kamile.
Šiais metais T. Pyragio žygis bus išskirtinis, nes jį nuo namų iki pat finišo stotelės lydės žmona su dukra Kamile.

Tautvydas Pyragis antrajame paramos žygyje žada įveikti daugiau nei 2 700 kilometrų. Taip jis siekia atkreipti visuomenės dėmesį į Dauno sindromą. Todėl šilutiškiai  kviečiami gegužės 14 d. 18 val. Šilutėje prie Savivaldybės pasitikti Tautvydą ir jo komandą.

Turintys dviračius ir noro gali prisijunkti  ir drauge su komanda važiuoti centrine gatve link Verdainės tilto ir pylimu link H. Šojaus dvaro. Vėliau H. Šojaus konferencijų centre Tautvydas Pyragis papasakos apie žygį, o sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis" parodys spektaklį.

Šiais metais T. Pyragio žygis bus išskirtinis, nes jį nuo namų iki pat finišo stotelės lydės žmona su dukra Kamile.  Pirmąją kelionės dieną atstumą nuo Lutono iki Doverio vyras planuoja nuvažiuoti per naktį. Iš Doverio jis su šeima traukiniu pasieks Prancūziją. O vėliau – be pertraukos T. Pyragis maždaug 200 km važiuos iki Olandijos, kur sekmadienio ryte prie žygio prisijungs Andrius Vasiliauskas.

Šįmet vyras nusprendė naudotis tik bendrojo naudojimo automobilių keliais, kuriuose leidžiama važiuoti su dviračiais. Anot pašnekovo, po pernai metų važiavimo dviračių takais pasimokė, nes jais važiuojant, vidutinis greitis būna nedidelis, o ir važinėti tenka ratais, todėl sugaištama per daug laiko veltui. Pasak vyro, šie metai yra paskutinė galimybė žygio metu jį lydėti žmonai ir mažajai Kamilytei. Kol kas ji lanko bendrojo lavinimo darželį, todėl ir ištrūkti yra paprasčiau, o kitais metais mergaitė eis į pradinukų klasę.

„Jos pavyzdys gali parodyti, kad Dauno sindromas nėra kažkas blogo. Lietuvoje kol kas tokie žmonės ir vaikai yra diskriminuojami, žeminami, patiria patyčias ar tiesiog yra atstumiami. Aš niekada nesigėdijau savo dukrytės. Ėjau galvą iškėlęs ir sakiau: „Pažiūrėkit, kokia nuostabi mano dukra. Ji turi viena chromosoma daugiau už mus visus. Tai reiškia, kad ji yra ženkliai turtingesnė“, – atviravo T. Pyragis.  

Būtent mažoji Kamilė ir yra viena pagrindinių priežasčių, neleidžiančių tėčiui pasiduoti. Ir iš jo lūpų, net ir numynus daugybę kilometrų, neišnyksta šypsena.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?