Akcija „Lydeka 2019“: per mažiau nei 3 mėnesius surengta beveik 600 reidų ir patikrinta daugiau kaip 7 tūkst. žvejų

2019-05-15, aad.lrv.lt

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) nuo vasario 1-os iki balandžio 20 dienos vykdė aplinkosauginę akciją „Lydeka 2019“, kurios metu buvo surengta 592 reidų ir patikrinti 7174 žvejai mėgėjai. 

Akcijos laikotarpiu iš viso nustatyti 369 aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai (mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai, verslinės žvejybos taisyklių pažeidimai ir kt.), iš kurių 55 – šiurkštūs.

Taip pat per šiemet vykusią akciją „Lydeka 2019“ iš žvejų mėgėjų konfiskuotas 141 mėgėjų žvejybos įrankis (pvz.: plūdinė meškerė, povandeninės žūklės šautuvas ir kt.), 26 ne mėgėjų žvejybos įrankiai (pvz.: tinklas, žeberklai ir kt.) ir dar 10 kitų žvejybos įrankių (pvz.: medžioklinis šautuvas, valtys). 

Visiems sulaikytiems pažeidėjams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, pagal kuriuos asmenims gresia bauda nuo 120 eurų iki 300 eurų su žvejybos įrankių konfiskavimu. Už draudžiamuoju žvejybos laikotarpiu sugautas žuvis taip pat skaičiuojama žuvų ištekliams padaryta žala, jei draudžiamu metu sužvejota lydeka – už kiekvieną reikia atlyginti 145 eurų žalą.

AAD primena, kad iki gegužės 20 d. galioja vis dar galioja draudimas Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose žvejoti karšius.

Pranešti apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.


Straipsnio komentarai

..2019-05-16
eik pas kryžiuočius pasiklausti.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fishers_of_men

pas juos gi vadas tai atseit žiedų valdovas.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ring_of_the_Fisherman
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to...2019-05-16
o iki kada dvikovų " lydekų " nerštas ? Ar jau galima jas medžioti ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vejas2019-05-15
O kiek jie patis tu lydeku pasiema sau ,zvejams baudas o sau dar ir zuvi pasiema ot tvarka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-15
va ir neaišku kam čia reikalinga tos akcijos jeigu tam yra valstybinės struktūros kurios ir yra atsakingos visus metus kad būtų laikomasi įstatymų. Čia gali būti kad tokie akivaizdžiai korupcinio pobūdžio reiškiniai yra ne vien dėl garbėtroškininkystės paradų ir geltonosios spaudos priespaudos. Nu čia turbūt susisiekia ir su smaluotais biudžetais, nes gali būti forminami pinigai ir žmonės kažkaip įdomiai: komandiruotpinigiai, personalo nuoma, pasirengimas, kvalifikacijos kėlimai, stažuotės, tt.. Pateikta statistika bandoma "mąsažuoti" tarsi čia kažkoks pasiekimas, nors tai išsiverčia kad 592 reidai / 79 dienos = 7,5 reido per dieną. Čia visos lietuvos mastu. Tai tikrai nėra kažkoks sustiprintas stebėjimas ar priežiūra, turint omenyje neaišku kaip ir ką jie čia formina - gal jie sustoja kavos išgerti statoile ir jau naujas reidas. Nu nu važiuoja į skirvytę iš ryto vienas reidas. O po pietų nuvažiuoja į Mingę. Ir gal jau formina kaip antras reidas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?