Odontologinės paslaugos žmonėms su negalia tampa prieinamesnės

2019-05-15, sam.lrv.lt

Vilniaus regione gyvenantiems žmonėms, turintiems sunkią negalią, odontologinės paslaugos jau tampa prieinamesnės, nes jas galima teikti pacientų namuose. Tuo tikslu patyrę profesionalūs specialistai arba jų komanda atvyksta pas pacientą, įvertina jo dantų ir burnos būklę, suteikia būtinas paslaugas, o priereikus sudėtingesnių paslaugų, pacientas gali būti nuvežamas į specializuotas paslaugas teikiančią gydymo įstaigą.

Šios paslaugos teikiamos įgyvendinant pilotinį Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotą projektą, finansuojamą Europos Sąjungos (ES) lėšomis.

Sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės teigimu, svarbu ne tik tai, kad projektas leidžia teikti tam tikras odontologines paslaugas pacientų namuose bandomojoje teritorijoje.

„Tikimasi, kad pasibaigus šiam projektui ir apibendrinus jo rezultatus, bus sudarytos galimybės tokias paslaugas namuose gauti sunkią negalią turintiems žmonėms visoje Lietuvos teritorijoje. Tokias rekomendacijas planuojame teikti, kad išplėsti šių paslaugų spektrą. Mes turime užtikrinti kuo didesnę gydymo paslaugų kokybę ir prieinamumą. Žmonėms su negalia – ypač su sunkia – yra sudėtingiau atvykti pas specialistus, tai reikalauja daugiau pastangų, todėl norime, kad jiems odontologinę pagalbą gauti būtų lengviau“, – sako viceministrė L. Jaruševičienė.

Taigi mobilios odontologijos projektas pradėtas įgyvendinti siekiant pagerinti odontologinių paslaugų prieinamumą žmonėms, turintiems sunkią negalią, kuriems odontologinės priežiūros paslaugos yra neprieinamos. Projektas kol kas bandomasis, t.y. vykdomas didžiausią žmonių su negalia skaičių turinčioje teritorijoje, apimančioje miesto ir rajono gyventojus – Vilniaus regione – tam, kad būtų galimybė efektyviausiai išbandyti ir išsiaiškinti skirtingose teritorijose gyvenančių žmonių aptarnavimo pobūdį.

Projekto įgyvendinimo metu suformuotos 2 mobilios brigados – VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos ir VšĮ Naujininkų poliklinikos, kurios yra projekto partnerės. Taip pat įsigyta kilnojama medicinos įranga, skirta teikti odontologines paslaugas paciento namuose. Abi poliklinikos jau pradėjo teikti šias bandomąsias paslaugas pacientams.

Bandomojo projekto pagrindinis vykdytojas yra VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika – gydymo įstaiga, galinti užtikrinti sudėtingų odontologinių paslaugų teikimą neįgaliesiems. Būtent į šią ligoninę pacientai, turintys sunkią negalią, bus transportuojami, kai paslaugų nebus galima suteikti jų namuose. Šioje ligoninėje jiems bus sukurtos tinkamos sąlygos kokybiškam gydymui taikant bendrąją nejautrą.

Bandomojo projekto įgyvendinimas yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamos priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimas neįgaliesiems“ veiklų. Numatoma jo vertė apie 954 tūkst. eurų.

Šiuo metu pirminių ambulatorinių odontologinių gydymo paslaugų pacientų namuose Lietuvoje niekas neteikia ir siekiant tinkamai reglamentuoti jų teikimą, ypač reikalinga įgyvendinti tokio pobūdžio bandomąjį projektą.

Projektas truks 14 mėnesių. Jam pasibaigus, bus įvertinti rezultatai ir, atsižvelgiant į juos, bus teikiamos rekomendacijos dėl odontologinės priežiūros paslaugų neįgaliesiems organizavimo, ją dar labiau priartinant prie žmogaus.


Straipsnio komentarai

..2019-05-16
nei nelegalios nei legalios prostitucijos nebūna. tad tu užduodamas tokius klausimus ir užsiimi alchemija. viskas kas liečia prostituciją jau yra smaluotų biudžetų karinių veiksmų teritorija, o viskas kas pasakojama apie prostituciją tai yra tik priedanga, pasakos sekamos vaivorykštinių saugumiečių. Bet čia irgi kardas kuris su dvigubais ašmenimis. Paimk pvz kaip teisėsaugoje diegiami taip vadinami skandinavietiški modeliai kovai su prostituciją kai prostitutės nebaudžiamos. Baudžiami tik prostitutininkai. Prostitutė tarnauja kaip jaukas. Tai yra visos prostitutės yra operatyviniai darbuotojai, net jeigu jos ir "dirba" netiesiogiai, net nežinodamos apie tai. Bet čia tik toks įspūdis susidaro nagrinėjant tuos LAWfare įstatymus. Kaip vyksta viskas ištikrųjų pas citrinliemenius yra visiškai nesvarbu. Kiekvienas dvikojis ar vienakojis atvejis yra individualus. Tad svetimo skausmo nebūna. Niekam neįdomu tavo iškrypėliški norai kuriuos tu čia bruki prisidengdamas neįgaliaisiais. Atsirado rūpintojėlis matai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to....2019-05-16
kokia jūsų nuomonė dėl legalios prostitucijos ? Juk tai aktualu žmonėms su negalia. Jeigu esi be kojos, o norisi ?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-15
dar vienu milijonų "rūpintojėlinasi" kryžiuočių smaluotų biudžetų daktarų grupuotė. Gali būti kad čia spec nazinis voluntariusų gestapo būrys kuris jau profesionaliai išlupa iš klipatėlių lawonų auksinius dantis prieš kelionėms į krematoriumo krosnis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?