Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas geltoniesiems autobusams gauti

2019-05-17, smm.lt

Savivaldybės iki gegužės 24 d. kviečiamos teikti paraiškas geltoniesiems autobusams gauti. Šiemet, jau 19 metus, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savivaldybėms skirs geltonuosius autobusus mokinių pavėžėjimui į mokyklas, naujiems autobusams numatyta  beveik 2 mln. eurų.

Pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdas Monkevičiaus patvirtintus kriterijus, 2019 m. nauji autobusiukai bus skirti vežioti į mokyklas reorganizuotų mokyklų vaikus, didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius. Taip pat siekiama gerinti jau esamas mokinių vežiojimo paslaugas, užtikrinti visišką jų saugumą. Geltonuosius autobusus mokyklos gali naudoti ir mokinių išvykoms į renginius, ekskursijoms.

„Labai svarbu, kad mokiniai saugiai pasiektų į mokyklas ir grįžtų namo. Tam ir skirti geltonieji autobusiukai, jų tvarkaraščiai pritaikomi prie mokinių poreikių. Plėsdami geltonųjų autobusų parką siekiame, kad kelionė nuo namų į mokyklą truktų kuo trumpiau, kad vaikai galėtų lankyti būrelius ir po jų saugiai mokykliniu transportu grįžti namo“, – sako ministras A. Monkevičius.

Didesniam saugumui užtikrinti visuose autobusuose įrengti ES standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkotesteriai. Ant stogo keturiuose kampuose įrengtos papildomos įspėjamosios mirksinčios oranžinės šviesos, įsijungiančios mokinių įlaipinimo ir išlaipinimo metu ir mirkčiojančios paeiliui kairiajame ir dešiniajame transporto priemonės šonuose, kad artėdami prie sustojusio mokyklinio autobuso kiti vairuotojai jį pastebėtų ir sulėtintų greitį, prireikus – ir sustotų, kad praleistų vaikus.

Geltonųjų autobusų projektas ŠMSM vykdomas jau 19 metų, iš viso mokykloms perduota 1065 autobusiukų. Geltonaisiais autobusais vežiojama 22,5 tūkst. toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos kaimuose ir miesteliuose gyvenančių mokinių.


Straipsnio komentarai

..2019-05-17
nu tame ir esmė kad netepsi nevažiuosi. kalių lojimas niekur neina, bet tai nereiškia kad nenueina kad neužkaltų kažko. mano batai turėjo būti ne vienas ir ne du, o kažkodėl nėra. aišku šiais laikais atseit pelenėms batai net nereikalingi - teoriškai ir be batų gali nueiti niekur neišeinant į internetą ir nusipirkti ko tik reikalinga, net batus. Matai yra XXI amžius bet tik japonijoje batų prekyba kažkiek yra su protu suorganizuota. Nu ten nėra išmierų. Centimetrai. Visur kitur yra kažkokie skaičiai. mačiau vienas šilutėje basas vaikšto į parduotuves. bet ten neaišku gal čia gal ne dėl to kad neturi pinigų, gal kažkoks toks tik ėjimas sekant tikėjimo laisvamanių įsakymais.. Nu kaip tavo brexitinio jumoro "patarimas" dėl televizoriaus. gal jisai išeina iš maximos sėdasi į nuliovą lexus ir važiuoja į kokius rūmus, kur batų sukrauta kaip pas kokią Imelda Marcos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ..2019-05-17
Nusipirkite televizorių, bus su kuo pakalbėti... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-17
va čia irgi turėtų būti grupuojama su citrinliemenių cžv gestapo veikla, nes visiškai prasilenkia su geltonosios spaudos priespaudos logika, kur jie aiškina apie visokias nepaliaujamas emigracijas, sodybų ištuštinimusis, lietuvių tautos išnykimą, tt, bet apsisukę aiškina apie naujos kartos spec nazinių kadrų poreikius, visokius atsituristaujančius kaimus kurie matyt ir užsiima SOS kaimiečių veikla, biologinių ginklų programų neišnešiotukais ir ankstukais. Nu jeigu trojos arkliai lietuvoje buvo nenešioti jie lietuvos atžvilgiu ir yra neišnešiotukai. Lietuvoje visi gimsta nei per anksti nei per vėlai - pačiu laiku. Ir nėra jokių spec poreikių švietime. Yra tik mokslas, kuris yra užgrobtas kažkokių beraščių raganų, kurios nieko mokyklose ir nemokina. Labiau užsiimama dresūra. Tame ir esmė jeigu žmogus veda ar išteka kelis kartus tai turėtu skaitytis kaip įstatymo išnaudojama priedanga karinių operacijų daugpatystei vystyti. Nu čia nesvarbu kas per alibabos: mormonai, musulmonai, tt. Tik reikalinga turėti omenyje, kad visos santuokos fiktyvios, vystoma didžiulio masto surogatininkystė. Bet čia negalima nei bausti nei pasigailėti nes visas vaiko priežiūros istatymas, socialinio modelio sistema, pašalpos, tt ir sugalvotas su gyvulių fermos alibabininkystėmis omenyje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?