Visi renginiai skirti visai vietos bendruomenei

2015-01-28, Stasys BIELSKIS
E. Inciaus rankoje – nuotrauka, kurioje įamžintas Pagėgių seniūnas D. Maciukevičius su 2014 metų tinklinio pirmenybių antrosios vietos laimėtoja - Pagėgių bendruomenės moterų tinklinio komanda.
E. Inciaus rankoje – nuotrauka, kurioje įamžintas Pagėgių seniūnas D. Maciukevičius su 2014 metų tinklinio pirmenybių antrosios vietos laimėtoja - Pagėgių bendruomenės moterų tinklinio komanda.

Pirmasis asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ šių metų renginys buvo Trijų karalių šventės paminėjimas. „Pagėgių bendruomenė kiekvienam renginiui labai gerai pasiruošia, stengiasi kad jis visuomenei būtų aktualus“, - „Šilokarčemai“ sakė šios bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius.

E. Inciaus teigimu, tai ir senųjų tradicijų prisiminimas bei atkūrimas, ir naujųjų tradicijų puoselėjimas, sveikatingumo ir sporto populiarinimas. Tam didelę reikšmę skyrė ir Lietuvos Respublikos Seimas, praėjusių metų pabaigoje priėmęs specialią rezoliuciją. Joje siūloma iki 2020 metų didinti įvairių sporto paslaugų prieinamumą visiems vaikams ir jaunimui, kad jie galėtų sportuoti, mankštintis, sveikai gyventi.

O štai Pagėgių bendruomenės nariai jau nuo praėjusių metų rugsėjo pradžios vykdė Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento projektą „Sporto klubai – bendruomenėms“. Projekto tikslas – bendruomenės narių įtraukimas į sveikatą stiprinantį fizinį aktyvumą. Pagėgių bendruomenė šiuo projektu pratęsė bandruomenės narių jau susiformavusias sportines tradicijas, organizavo įvairius renginius, kuriais siekta, kad fizinis aktyvumas taptų neatsiejama gyvenimo dalimi.

Pagėgių bendruomenės nariai rugsėjo-lapkričio mėnesiais turėjo puikią galimybę du kartus per savaitę sportuoti Algimanto Mackaus gimnazijos sporto salėje bei stadione. Fizinės kultūros mokytoja Svetlana Musvydienė treniruočių dalyviams pateikė kvėpavimo bei tempimo, jogos, Pilateso, jėgos bei atsipalaidavimo su įvairiais kamuoliais pratimus.

Ypatingą reikšmę šiam projektui turėjo pagyvenusių žmonių užimtumas. Buvo atskirai sudaryta senjorių grupė, kurioje dalyvavo 50-73 metų amžiaus moterys. Jos džiaugėsi suteikta unikalia galimybe sportuoti, daug padėkos žodžių sulaukė mokytoja S. Musvydienė.

E. Incius pasidžiaugė, jog Pagėgių bendruomenė jau įvykdė ne vieną panašų projektą ir kad ji turi puikią moterų tinklinio komandą, kuri kiekvienais metais laimi prizines vietas, turi gražias uniformas su Pagėgių bendruomenės logotipu.

Šių metų pradžioje surengtame ataskaitiniame susirinkime Pagėgių bendruomenė nusprendė Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos teikti paraišką: „Pagėgių bendruomenės narių verslumo ugdymas“. Ministerija tokius projektus remia, nes mano, kad jau atėjo laikas ugdyti tiek bendruomenių, tiek kiekvieno nario suvokimą, jog kiekvienas renginys turėtų atsipirkti. Pasak E. Inciaus, Pagėgių bendruomenė neseniai įsigijo tris batutus, atliekančius ir sveikatinimo, ir sporto funkcijas. Batutai bus pastatyti ir naudojami šeimos švenčių ir kitų renginių metu, gal į Rambyną liepos 6-ąją, dviratininkų žygio, šiemet vyksiančio jau šeštą kartą, metu bus nuvežti.

„Gal batutus nuomosime ir kitoms organizacijoms bei fiziniams asmenims, jeigu tik bus toks poreikis“, - sakė E. Incius.

Praėjusiais metais bendruomenė dalyvavo vaikų išsipildyno akcijoje – buvo nupirktos dvejos rogutės. „Kartais tai atrodo nedideli darbai, bet jie yra labai reikšmingi žmogaus gyvenime, - teigė Pagėgių bendruomenės pirmininkas. – Jau dvylika metų vyko futbolo turnyras Pagėgių bendruomenės taurei laimėti. Noriu pasidžiaugti, kad organizuojant įvairias varžybas ir kitokius renginius labai padeda ir Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius“.

Šiemet Pagėgių bendruomenė žada suburti ir vyrų tinklinio komandą, kuri irgi turės uniformą su bendruomenės ženklu. „Manau, kad jau metų pabaigoje galėsime pasidžiaugti tokios komandos rezultatais, kurie prisidės prie bendruomenės populiarinimo“, - išreiškė įsitikinimą E. Incius, pažymėdamas, kad Pagėgių bendruomenė veikia tik į išorę, tai yra, visi renginiai yra skirti visai vietos bendruomenei.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!